Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 9 Bir 2023
Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 9 Bir 2023

Kviečia amatininkus, menininkus, perdirbėjus ir taisytojus plėtoti antrinio daiktų panaudojimo galimybes

2023/03/06


Nemokama tarptautinė platforma „Gift(ed)“ buria profesionalus, veikiančius antrinio daiktų, medžiagų panaudojimo, perdarymo ir perdirbimo srityse. Taip pat visus tuos, kurie nori savo profesinį kelią paversti tvaresniu ir prisidėti prie išteklių tausojimo.

„Skatiname beatliekę gamybą ir gyvenimo būdą, populiariname žiedinę ekonomiką šalyje. Todėl džiaugiamės iniciatyvomis, kurios skatina pakartotinį produktų naudojimą ir taisymą, perdirbimą ir darnų vartojimą. Pasitelkus fantaziją, kartą panaudoti daiktai tikrai gali atgimti naujam gyvenimui. Kuo daugiau verslų, gamintojų matys atliekas kaip potencialias žaliavas naujiems produktams, tuo greičiau įgyvendinsime žiediškumo principą“, – teigia aplinkos viceministrė Raminta Radavičienė.

Platforma, kurios šūkis „Kelias nuo nepageidaujamo iki trokštamo“, šiuo metu yra testuojama. Atverti visuomenei ją planuojama vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje. „Gift(ed)“ buria tiek įmones ir verslus, kurie jau veikia šioje srityje, tiek ir pradedančiuosius bei studentus.

„Gift(ed)“ kuria Lietuvos, Latvijos ir Italijos partneriai. Ateityje ji bus pasiekiama visiems Europos gyventojams. Įmonės, amatininkai, menininkai, perdirbėjai platforma gali pasinaudoti kaip virtualia vitrina ir pristatyti savo produktus ar darbus tarptautinei bendruomenei.

Be to, platformoje galima pasiskelbti, kad priimate tam tikros rūšies atliekas, kurias perdarote į tvarius kūrinius (pavyzdžiui, nunešiotus drabužius, medienos, stiklo, metalo atliekas ir pan.). Tokiu būdu verslai galės susisiekti ir pasiūlyti jums tinkamų medžiagų.

Platformoje galima pasisemti ir žinių, nes joje rengiami nemokami meistriškumo kursai, kurie suteiks įkvėpimo ir naujų žinių. Kursai aprėpia žiedinės ekonomikos, tvaraus dizaino, rinkodaros ir verslo plėtros, įvairių meninių technikų temas.

Kursus kūrė VšĮ „Kolpingo kolegija“ bei Daugpilio dizaino ir meno mokykla. Baigus juos ir pateikus baigiamąjį darbą bus išduodamas sertifikatas.

Ateityje mokymų platforma bus pildoma naujomis temomis, o prie platformos prisijungusios kitos aukštosios ir profesinės mokyklos galės teikti savo mokymus. Meistriškumo pamokas turi galimybę kurti ir patys menininkai, norintys dalintis savo idėjomis ir šviesti kitus.

 

AM informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/09

Ministrės Pirmininkės komentaras dėl tolimesnio Vyriausybės darbo

Vyriausybės kanceliarija pateikė Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės komentarą dėl tolimesnio XVIII-osios Vyriausybės darbo.
2023/06/09

Ruošiamasi rekonstruoti kelio Vilnius–Utena ruožą Utenoje

Ruošiantis skelbti beveik dviejų kilometrų ilgio kelio Vilnius–Utena atkarpos Utenoje rekonstrukcijos rangovo konkursą, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pradeda parengiamuosius darbus.
2023/06/09

Kėdainių verslininkas po naktinių sprogimų ir patirto terorizavimo: grįžta laukiniai 90-ieji?

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Po šiąnakt Kėdainių rajone nugriaudėjusių sprogimų nusprendė netylėti verslininkas Donatas Birgeris (40). Vyras teigia, kad dabar įbauginta ne tik jų šeima, kurioje auga mažamečiai, bet...
2023/06/09

Treneris Jonas Kazlauskas: kai studijavau, visi jautėme pasididžiavimą universitetu

Legendinis krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, su savo vadovaujamomis komandomis skynęs aukščiausius Europos ir pasaulio krepšinio apdovanojimus, dar studijuodamas Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakult...
2023/06/09

Teismas: Lukšių pieninės bankrotas – neteisėtas, jis nutraukiamas

Bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdomos sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintojos Lukšių pieninės bankrotas ne teismo tvarka pradėtas neinformavus visų kreditorių, todėl jis nutrauki...
2023/06/09

Regioniniai parkai atveria archeologinį paveldą

Jau šį šeštadienį mėgstantieji keliauti pėsčiomis kviečiami į žygį trasa „Briedžių takais“ Gražutės regioniniame parke. Tai vienas iš Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos regioninių parkų rengin...
2023/06/09

Į pagalbą ūkininkui, miškininkui

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (LAMMC) šią savaitę paskelbė apie naują LAMMC mokslininkų parengtą leidinį.
2023/06/09

Kultūros paveldo festivalis “Heritas” kviečia praktiškai patirti seno pritaikymą naujam

Intensyvių renovacijų, statybų, viešų erdvių pertvarkymo akivaizdoje žodis „paveldas“ kai kam reiškia stagnaciją, progreso stabdymą, o paveldo apsaugos specialistai tarsi įgauna grūmojančio prievaizdo vaidmenį. Tačiau san...
2023/06/09

Bubių dvaro sodybos apsaugos zonoje – užfiksuotas statybos pažeidimas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi pranešimą apie galimai neteisėtai valstybinėje žemėje pastatytą statinį, atliko patikrinimą Bubių kaime, Šiaulių rajone. ...