Ashburn +17,4 °C Debesuota
Sekmadienis, 4 Bir 2023
Ashburn +17,4 °C Debesuota
Sekmadienis, 4 Bir 2023

Prezidentas: mokesčių reforma neturi asocijuotis su jų didinimu

2023/03/09


Vilnius, kovo 9 d. (BNS). Mokesčių reforma yra kertinis prasidedančios Seimo pavasario sesijos darbas, tačiau ji neturėtų būti siejama su mokesčių didinimu, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Mokesčių reforma neturi žmonėms asocijuotis su eiliniu mokesčių naštos didinimu. Tai tikrai neturi būti tikslas. Mokesčių sistemoje mes pasigendame teisingumo – tie, kurie uždirba mažiau, kartais moka daugiau nei tie, kurie uždirba daug, ir tai tikrai nėra gera praktika“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje po susitikimo su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen sakė G. Nausėda.

Anot jo, Prezidentūra taip pat inicijuoja kai kuriuos mokesčių pasiūlymus – pavyzdžiui, greitesnį neapmokestinamųjų pajamų (NPD) prilyginimą minimaliai mėnesio algai (MMA) šeimoms, auginančioms vaikus.

„Pavyzdžiui, dėl neapmokestinamųjų pajamų spartesnio suartinimo su minimaliai mėnesio alga dirbančioms ir vaikus auginančioms šeimoms, dėl investicinės pelno lengvatos pratęsimo, bet tie sprendimai yra susiję su numatomu mokesčių paketu, kuris turi būti pateiktas Vyriausybės Seimui“, – kalbėjo šalies vadovas.

G. Nausėdos teigimu, susitikime apsikeista nuomonėmis dėl konkrečių sprendimų, tarp jų – ir dėl papildomo bankų apmokestinimo.

„Tame tarpe ir tam tikro papildomų bankų windfall profit, vadinamųjų viršpelninių pajamų apmokestinimo, manau, kad visos valdžios institucijos turėtų būti atviros diskusijai ir ieškoti tokių sprendimų, kurie būtų Lietuvos žmonėms patys naudingiausi“, – sakė G. Nausėda.

Prezidentas mokesčių reformą pavadino kertiniu sesijos klausimu, kurio iki rudens atidėlioti negalima.

„Šiandien neturime viso paketo ant stalo ir tai yra problema, nes aš manau, kad turėtume turėti kaip įmanoma anksčiau šį paketą, nes priešingu atveju mes tiesiog rizikuojame normaliai neapsvarstyti pavasario sesijoje ir tada sprendimai nusikeltų į rudenį, o tai jau būtį visiškai arti rinkimų ir iš to kiltų papildomų iššūkių“, – teigė G. Nausėda.

Pasak jo, reforma neturėtų būti orientuota ir į Europos Sąjungos kriterijus, kurie pagreitintų išmokas pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (RRF).

„Dar kažkokių kitų gali atsirasti idėjų, bet būtų tikrai labai gerai, kad mes kaip galima greičiau apsispręstume, ką mes svarstome ir, svarbiausia – kad ši mokesčių reforma netaptų tokia imitacinė reforma vien tik tam, kad įvykdytume formalų kriterijų ir greičiau pasiimtume Europos Sąjungos pinigus.

Ne toks yra tikslas. Tikslas yra užtikrinti daugiau teisingumo mokesčių sistemoje nedidinant bendros mokesčių naštos“, – sakė G. Nausėda.

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė antradienį sakė, kad šeimų, auginančių vaikus, NPD galėtų būti prilygintos MMA jau nuo kitų metų – toks NPD didinimas turėtų būti numatytas 2024 metų valstybės biudžeto projekte. Patarėja sutiko, kad valstybės biudžetui tai būtų didelis iššūkis, tačiau įmanomas tinkamai susidėliojus prioritetus.

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad šie dydžiai priklausys nuo valstybės ekonomikos augimo ir biudžeto galimybių. V. Čmilytė-Nielsen anksčiau sakė, kad toks siūlymas neatsižvelgia į valstybės biudžeto galimybes.

 

BNS

Prezidento kanceliarijos/ Roberto Dačkaus nuotraukoje: Prezidentas susitinka su Seimo valdyba

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/04

Tegu lietuviškose pievose nebemėlynuoja invaziniai lubinai

Važiuojant per Lietuvą jau galima pastebėti mėlynuojančius plotelius pievose ir pakelėse – tai pradedantys žydėti lubinai. Lubinai yra invazinė, viena labiausiai plintančių augalų rūšių, jų negalima auginti, dauginti, parduoti ar main...
2023/06/04

Prie Klaipėdos plytinčius miškus mokslininkai vadina didžiuliu turtu, kurį reikia saugoti

Klaipėdos universiteto Jūros tyrimo instituto (KU JTI) mokslininkai, išsamiai ištyrę Klaipėdos-Melnragės ir Girulių miškų teritoriją, žaliąją juostą, skiriančią uostamiesčio šiaurinę dalį nuo jūros, vadina didžiuliu Kla...
2023/06/04

Turgus jau kvepia Leliškių braškėmis

Pasvalys („Darbas“). Važiuojame su kolege nuo Krinčino link Biržų rubežiaus vedančiu dulkančiu vieškeliu ir kalbamės, kad Leliškių vienkiemis seniai tapo savotišku prekiniu ženklu. Juk dažnas pilietis, į Pasvalio t...
2023/06/04

Identiškų vilkdalgių pasaulyje nerasite

Vilnietis Viktoras Žigaras prieš metus masinio vilkdalgių žydėjimo ypač laukė. Aristokra­tiškiesiems augalams išsiskleidus, jais ne tik grožėjosi, bet ir atsipūtė po sunkaus, įtempto darbo. Gausia irisų, viendienių kolekci...
2023/06/04

Toliau pinga ir dujos, ir elektra, ir degalai

Lietuvoje nuosekliai mažėja energijos kainos. Tai rodo Lietuvos energetikos agentūros duomenys. Praėjusią savaitę dujų kainos krito 12 proc., vidutinė elektros kaina mažėjo 18 proc., dyzelinas ir benzinas mūsų šalyje toliau pigo, o biokuro ...
2023/06/04

Integruota kenksmingųjų organizmų kontrolė – visų labui

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos primena svarbiausius Integruotos kenksmingųjų organizmų (kenkėjų) kontrolės (toliau – IKOK) bendruosius principus bei ragina jų laikytis.
2023/06/04

Pasaulinės sūrio dienos proga – gabaliukas lietuviško varškės sūrio

Lietuvos pienininkų asociacija „Pieno centras“ ragina birželio 4-ąją, tarptautinės sūrio dienos proga, dar kartą atkreipti dėmesį į lietuvišką varškės sūrį, kuris garbės būti nacionalinės virtuvės pasididžiavimu nusipelnė...
2023/06/04

Smurtas artimoje aplinkoje: kiek dėmesio jam skiriama socialinės globos ir medicinos įstaigose?

Nevyriausybinės organizacijos „Psichikos sveikatos perspektyvos“ ekspertės Ugnė Grigaitė ir Greta Klidziūtė išanalizavo, kaip Lietuvos socialinės globos ir psichikos sveikatos priežiūros įstaigose rūpinamasi smurto artimoje apli...
2023/06/04

Bus renkamos ateinančių metų Mažosios Lietuvos sostinės

Lietuvos mažųjų kultūros sostinių idėja gimė 2014 m., pirmąja Lietuvos mažąja kultūros sostine tapo Naisių bendruomenė (Šiaulių r.). Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių (MLKS) programos vykdymo patirtis liudija, šio vardo suteikimas sk...