Ashburn +17,4 °C Debesuota
Sekmadienis, 4 Bir 2023
Ashburn +17,4 °C Debesuota
Sekmadienis, 4 Bir 2023

Susivienijusi Lietuva ukrainiečiams padovanojo 479 dviračius

2023/03/15


Beveik du mėnesius trukusi Susisiekimo ministerijos inicijuota gerumo akcija #DviratisUkrainai baigėsi – jos metu šalies gyventojai, verslo atstovai ir institucijos ukrainiečiams surinko net 479 dviračius.

Kiekvienas dviratis – atskira istorija

Padovanoti dviratį buvo galima 25-iuose surinkimo punktuose visoje Lietuvoje. Aktyviausi buvo vilniečiai, padovanoję 145, kauniečiai su 79 ir klaipėdiečiai su 57 dovanotais dviračiais. Telšiuose buvo padovanoti 29, Panevėžyje ir Marijampolėje – atitinkamai 22 ir 20, Rokiškyje – 19, o likusiuose šalies miestuose – 108 dviračiai.

Didžioji dalis visoje Lietuvoje dovanotų dviračių – naudoti, tačiau geros būklės. Beveik trečdalis visų – vaikams skirti dviratukai.

„Kiekvienas #DviratisUkrainai padovanotas dviratis – atskira istorija. Tokių istorijų visos Lietuvos žmonės sukūrė beveik 500 ir kiekvienam iš jų esame be galo dėkingi. Toks rezultatas viršijo visus mūsų lūkesčius, bet svarbiausia, kad dar kartą įrodėme, jog esame vieningi ir stiprūs, padėdami mūsų Ukrainos draugams“, – teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Gerumo akcija #DviratisUkrainai dar kartą įrodė ne tik lietuvių tautos vienybę, bet ir tai, kad šalies žmonių gerumas ir neabejingumas – sunkiai išmatuojami. Pavyzdžiui, vienas klaipėdietis, dviračių entuziastas ir kolekcionierius, per iniciatyvos laikotarpį pats sutvarkė ir padovanojo 20 dviračių.

Vokietijoje gyvenantis lietuvis neturėjo dviračio, kurį galėtų padovanoti, tačiau žinią apie dovanojamų dviračių iniciatyvą aktyviai skleidė socialiniuose tinkluose. #DviratisUkrainai susidomėjusi vokiečių pora lietuviui perdavė du dviračius, kuriuos jis keltu parplukdė į surinkimo punktą Lietuvoje.

Dviratis karo zonose tapo pagrindine susisiekimo priemone

Be beveik penkių šimtų dviračių suaugusiesiems ir vaikams, gerumo akcijos #DviratisUkrainai metu Lietuvoje buvo surinkta ir daugybė saugiam ir patogiam eismui reikalingos atributikos – apie 400 šalmų, daugiau nei 300 šviesą atspindinčių liemenių, 100 dviračių žibintų, per 1800 atšvaitų, dešimtys skambučių, mobiliųjų telefonų laikiklių, padangų ir pompų.

Šie dviračiai Ukrainos gyventojams tarnaus kasdieniam susisiekimui su gretimomis gyvenvietėmis ir humanitarinės pagalbos vietomis, socialinių paslaugų, medicinos centrais, mat okupantams niokojant Ukrainos susisiekimo infrastruktūrą, dviratis tampa patogiausia judėjimo priemone miestuose ir gyvenvietėse.

Tuo, kad dviračiai pasiektų tuos adresatus, kuriems šių transporto priemonių reikia labiausiai, pasirūpins Susisiekimo ministerijos partneriai – Ukrainos visuomeninė nevyriausybinė organizacija „Forza“.

Akcijas rengė ir kitos Europos šalys

Akcijos metu surinkti dviračiai iš visų punktų Lietuvoje bus suvežti į vieną vietą ir techniškai patikrinti. Kiekvieną jų papuoš lipdukas su akcijos logotipu ir šūkiu „With love from Lithuania“. Planuojama, kad dviračiai ir jų priedai Ukrainos link pajudės maždaug gegužę. Apie dviračių logistikos procesus ir jų kelionę iki ukrainiečių namų visuomenė bus informuota papildomai.

Analogiškas iniciatyvas per pastaruosius metus Europoje rengė kelios valstybės. Pavyzdžiui, Danija į Ukrainą išsiuntė 100, Belgija – 450 dviračių. Šiuo metu panašią gerumo akciją vykdo Vengrija, surinkusi 150 dviračių.

Primename, kad Susisiekimo ministerija nuo Rusijos sukelto karo Ukrainoje pradžios organizuoja ir koordinuoja mūsų šalies piliečių humanitarinės pagalbos Ukrainai logistiką.

 

SM informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/04

Tegu lietuviškose pievose nebemėlynuoja invaziniai lubinai

Važiuojant per Lietuvą jau galima pastebėti mėlynuojančius plotelius pievose ir pakelėse – tai pradedantys žydėti lubinai. Lubinai yra invazinė, viena labiausiai plintančių augalų rūšių, jų negalima auginti, dauginti, parduoti ar main...
2023/06/04

Prie Klaipėdos plytinčius miškus mokslininkai vadina didžiuliu turtu, kurį reikia saugoti

Klaipėdos universiteto Jūros tyrimo instituto (KU JTI) mokslininkai, išsamiai ištyrę Klaipėdos-Melnragės ir Girulių miškų teritoriją, žaliąją juostą, skiriančią uostamiesčio šiaurinę dalį nuo jūros, vadina didžiuliu Kla...
2023/06/04

Turgus jau kvepia Leliškių braškėmis

Pasvalys („Darbas“). Važiuojame su kolege nuo Krinčino link Biržų rubežiaus vedančiu dulkančiu vieškeliu ir kalbamės, kad Leliškių vienkiemis seniai tapo savotišku prekiniu ženklu. Juk dažnas pilietis, į Pasvalio t...
2023/06/04

Identiškų vilkdalgių pasaulyje nerasite

Vilnietis Viktoras Žigaras prieš metus masinio vilkdalgių žydėjimo ypač laukė. Aristokra­tiškiesiems augalams išsiskleidus, jais ne tik grožėjosi, bet ir atsipūtė po sunkaus, įtempto darbo. Gausia irisų, viendienių kolekci...
2023/06/04

Toliau pinga ir dujos, ir elektra, ir degalai

Lietuvoje nuosekliai mažėja energijos kainos. Tai rodo Lietuvos energetikos agentūros duomenys. Praėjusią savaitę dujų kainos krito 12 proc., vidutinė elektros kaina mažėjo 18 proc., dyzelinas ir benzinas mūsų šalyje toliau pigo, o biokuro ...
2023/06/04

Integruota kenksmingųjų organizmų kontrolė – visų labui

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos primena svarbiausius Integruotos kenksmingųjų organizmų (kenkėjų) kontrolės (toliau – IKOK) bendruosius principus bei ragina jų laikytis.
2023/06/04

Pasaulinės sūrio dienos proga – gabaliukas lietuviško varškės sūrio

Lietuvos pienininkų asociacija „Pieno centras“ ragina birželio 4-ąją, tarptautinės sūrio dienos proga, dar kartą atkreipti dėmesį į lietuvišką varškės sūrį, kuris garbės būti nacionalinės virtuvės pasididžiavimu nusipelnė...
2023/06/04

Smurtas artimoje aplinkoje: kiek dėmesio jam skiriama socialinės globos ir medicinos įstaigose?

Nevyriausybinės organizacijos „Psichikos sveikatos perspektyvos“ ekspertės Ugnė Grigaitė ir Greta Klidziūtė išanalizavo, kaip Lietuvos socialinės globos ir psichikos sveikatos priežiūros įstaigose rūpinamasi smurto artimoje apli...
2023/06/04

Bus renkamos ateinančių metų Mažosios Lietuvos sostinės

Lietuvos mažųjų kultūros sostinių idėja gimė 2014 m., pirmąja Lietuvos mažąja kultūros sostine tapo Naisių bendruomenė (Šiaulių r.). Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių (MLKS) programos vykdymo patirtis liudija, šio vardo suteikimas sk...