Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 10 Bir 2023
Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 10 Bir 2023

Imbieras ir ciberžolė – kantriems augintojams

2023/03/18


Šiltųjų kraštų augalų auginimas Lietuvoje reikalauja ypatingų sąlygų. Tad ką svarbu žinoti ruošiantis auginti imbierą ir ciberžolę ant palangės ne tik dėl grožio, bet ir dėl derliaus?

Paruoškime vietos ant palangės

Imbieras ir ciberžolė – netipiški Lietuvai augalai, jiems reikalingos atogrąžų sąlygos, nes auga šiltame ir drėgname klimate. Be to, jie yra ilgos vegetacijos augalai, kuriuos pasodinę, derliaus galime tikėtis tik po 9–12 mėnesių. Tad nors galima bandyti auginti ir šiltnamiuose, labiausiai tikėtina, kad ilgai džiaugtis nuostabia šių augalų lapijos žaluma bei nors ir nedideliu, tačiau savu derliumi galėsime augindami namuose ant palangės.

Nors imbierą ir ciberžolę namuose galite sodinti ištisus metus, tinkamiausias metas – sausio–kovo mėnesiai.

Jums reikės vazonėlių, kompostinės žemės ir sveikų, su pumpurų užuomazgomis, imbiero ir ciberžolės šaknų.

Ciberžolės šaknys yra nedidelės, tad prieš sodinant užtenka kelioms valandoms pamerkti į kambario temperatūros vandenį – taip greičiau ims dygti.

Tą patį reikia padaryti ir susiruošus sodinti imbierą, tik labai dažnai būna, kad graži, sveika ir daug pumpurų turinti šaknis yra gana didelė, tad ją reikėtų išskaidyti. Kad pasodinus tokią šaknį, nepradėtų pūti, palikite ją sausoje ir intensyvių saulės spindulių negaunančioje vietoje, kad „žaizdos“ užsitrauktų, tik tada merkite į vandenį, – pumpurams aktyvuoti.

Tinkamiausi vazonėliai

Nusprendus auginti imbierą ar ciberžolę ne tik dėl grožio, bet ir dėl derliaus, labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio vazonėlį.

Augdama imbiero šaknis nesiskverbia gilyn, naują šaknį augina kaip senosios ataugą, tad šiam augalui svarbesnis vazonėlio skersmuo, o ne gylis. Visai kitaip auga ciberžolės šaknis: ji skverbiasi gilyn ir ataugas augina jau šaknų raizgalynėje. Tai gi ciberžolei paieškokite ne tokį platų, bet pakankamai gylų vazonėlį.

2/3 vazonėlio užpildykite kompostu, guldykite šaknį pumpurais į viršų ir ant viršaus gausiai užberkite žemių. Vazonėlį laikykite ten, kur šilta ir pakanka saulės šviesos.

Nors šie augalai yra gana nereiklūs ir kantrūs, jiems būtina drėgmė, tad svarbu nepamiršti reguliariai laistyti.

Imbieras ir ciberžolė nepasižymi itin sparčiu augimu, tad pirmųjų pasirodančių lapelių gali tekti ilgiau palaukti.

Jei auginsite 15 cm skersmens vazonėlyje, vienos nedidelės imbiero arba dviejų ciberžolių šaknų tikrai turėtų pakakti, kad akį džiugintų ir žaluma, ir šviežiai užaugusios šaknys.

 

 

Tinklaraštininkė Rasa GESTAUTĖ

Rasos Gestautės nuotraukos

 

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis
2023/06/09

Ministrės Pirmininkės komentaras dėl tolimesnio Vyriausybės darbo

Vyriausybės kanceliarija pateikė Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės komentarą dėl tolimesnio XVIII-osios Vyriausybės darbo.
2023/06/09

Ruošiamasi rekonstruoti kelio Vilnius–Utena ruožą Utenoje

Ruošiantis skelbti beveik dviejų kilometrų ilgio kelio Vilnius–Utena atkarpos Utenoje rekonstrukcijos rangovo konkursą, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pradeda parengiamuosius darbus.
2023/06/09

Kėdainių verslininkas po naktinių sprogimų ir patirto terorizavimo: grįžta laukiniai 90-ieji?

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Po šiąnakt Kėdainių rajone nugriaudėjusių sprogimų nusprendė netylėti verslininkas Donatas Birgeris (40). Vyras teigia, kad dabar įbauginta ne tik jų šeima, kurioje auga mažamečiai, bet...
2023/06/09

Treneris Jonas Kazlauskas: kai studijavau, visi jautėme pasididžiavimą universitetu

Legendinis krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, su savo vadovaujamomis komandomis skynęs aukščiausius Europos ir pasaulio krepšinio apdovanojimus, dar studijuodamas Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakult...
2023/06/09

Teismas: Lukšių pieninės bankrotas – neteisėtas, jis nutraukiamas

Bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdomos sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintojos Lukšių pieninės bankrotas ne teismo tvarka pradėtas neinformavus visų kreditorių, todėl jis nutrauki...
2023/06/09

Regioniniai parkai atveria archeologinį paveldą

Jau šį šeštadienį mėgstantieji keliauti pėsčiomis kviečiami į žygį trasa „Briedžių takais“ Gražutės regioniniame parke. Tai vienas iš Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos regioninių parkų rengin...
2023/06/09

Į pagalbą ūkininkui, miškininkui

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (LAMMC) šią savaitę paskelbė apie naują LAMMC mokslininkų parengtą leidinį.
2023/06/09

Kultūros paveldo festivalis “Heritas” kviečia praktiškai patirti seno pritaikymą naujam

Intensyvių renovacijų, statybų, viešų erdvių pertvarkymo akivaizdoje žodis „paveldas“ kai kam reiškia stagnaciją, progreso stabdymą, o paveldo apsaugos specialistai tarsi įgauna grūmojančio prievaizdo vaidmenį. Tačiau san...
2023/06/09

Bubių dvaro sodybos apsaugos zonoje – užfiksuotas statybos pažeidimas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi pranešimą apie galimai neteisėtai valstybinėje žemėje pastatytą statinį, atliko patikrinimą Bubių kaime, Šiaulių rajone. ...