Ashburn +35,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 22 Bir 2024
Ashburn +35,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 22 Bir 2024

Imbieras ir ciberžolė – kantriems augintojams

2023/03/18


Šiltųjų kraštų augalų auginimas Lietuvoje reikalauja ypatingų sąlygų. Tad ką svarbu žinoti ruošiantis auginti imbierą ir ciberžolę ant palangės ne tik dėl grožio, bet ir dėl derliaus?

Paruoškime vietos ant palangės

Imbieras ir ciberžolė – netipiški Lietuvai augalai, jiems reikalingos atogrąžų sąlygos, nes auga šiltame ir drėgname klimate. Be to, jie yra ilgos vegetacijos augalai, kuriuos pasodinę, derliaus galime tikėtis tik po 9–12 mėnesių. Tad nors galima bandyti auginti ir šiltnamiuose, labiausiai tikėtina, kad ilgai džiaugtis nuostabia šių augalų lapijos žaluma bei nors ir nedideliu, tačiau savu derliumi galėsime augindami namuose ant palangės.

Nors imbierą ir ciberžolę namuose galite sodinti ištisus metus, tinkamiausias metas – sausio–kovo mėnesiai.

Jums reikės vazonėlių, kompostinės žemės ir sveikų, su pumpurų užuomazgomis, imbiero ir ciberžolės šaknų.

Ciberžolės šaknys yra nedidelės, tad prieš sodinant užtenka kelioms valandoms pamerkti į kambario temperatūros vandenį – taip greičiau ims dygti.

Tą patį reikia padaryti ir susiruošus sodinti imbierą, tik labai dažnai būna, kad graži, sveika ir daug pumpurų turinti šaknis yra gana didelė, tad ją reikėtų išskaidyti. Kad pasodinus tokią šaknį, nepradėtų pūti, palikite ją sausoje ir intensyvių saulės spindulių negaunančioje vietoje, kad „žaizdos“ užsitrauktų, tik tada merkite į vandenį, – pumpurams aktyvuoti.

Tinkamiausi vazonėliai

Nusprendus auginti imbierą ar ciberžolę ne tik dėl grožio, bet ir dėl derliaus, labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio vazonėlį.

Augdama imbiero šaknis nesiskverbia gilyn, naują šaknį augina kaip senosios ataugą, tad šiam augalui svarbesnis vazonėlio skersmuo, o ne gylis. Visai kitaip auga ciberžolės šaknis: ji skverbiasi gilyn ir ataugas augina jau šaknų raizgalynėje. Tai gi ciberžolei paieškokite ne tokį platų, bet pakankamai gylų vazonėlį.

2/3 vazonėlio užpildykite kompostu, guldykite šaknį pumpurais į viršų ir ant viršaus gausiai užberkite žemių. Vazonėlį laikykite ten, kur šilta ir pakanka saulės šviesos.

Nors šie augalai yra gana nereiklūs ir kantrūs, jiems būtina drėgmė, tad svarbu nepamiršti reguliariai laistyti.

Imbieras ir ciberžolė nepasižymi itin sparčiu augimu, tad pirmųjų pasirodančių lapelių gali tekti ilgiau palaukti.

Jei auginsite 15 cm skersmens vazonėlyje, vienos nedidelės imbiero arba dviejų ciberžolių šaknų tikrai turėtų pakakti, kad akį džiugintų ir žaluma, ir šviežiai užaugusios šaknys.

 

 

Tinklaraštininkė Rasa GESTAUTĖ

Rasos Gestautės nuotraukos

 

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis