Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

Nyderlandų provincijos rinkimuose pergalę švenčia „valstiečiai“

2023/03/17


Šiandien rytą patvirtinti galutiniai trečiadienį vykusių rinkimų rezultatai: visose 12 provincijų triuškinamai laimėjo „valstiečių“ politinė partija BBB (Bauer-Bürger-Bewegung). Ji surinko gerokai per 72 proc. rinkėjų balsų.

BBB apibūdinama kaip dešiniojo sparno populistinė partija, kuri „pelnėsi“ iš valstiečių pykčio ir piliečių nepasitenkinimo. Anot vokiečių Spiegel, rinkimų rezultatai yra rimtas smūgis dvylika metų valdančios premjero Marko Rutte centro dešinės koalicijai. „Dabar niekas negali mūsų ignoruoti, – interviu po rinkimų sakė ir dabar visur cituojama BBB lyderė Karoline van der Plas. – Rinkėjai aiškiai balsavo prieš šios vyriausybės politiką.“

Protesto partija BBB įsteigta 2019 m., jos kūrimąsi paskatino Nyderlandų ūkininkų demonstracijos. 2021-aisiais BBB pirmą kartą dalyvavo parlamento rinkimuose, tiesa, nesėkmingai.

Politinės partijos programoje daug dėmesio skiriama žemės ūkio klausimams ir aplinkos politikai: pasisakoma prieš veiklos saugomose teritorijose ribojimus, prieš saulės ir vėjo jėgainių plėtrą ir už branduolinę energetiką.

Manoma, kad BBC pergalę padėjo pasiekti ūkininkų demonstracijos. Jos taip pat įsiplieskė ir pastarąjį mėnesį piktinantis dėl Nyderlandų vyriausybės plano iki 2030 m. perpus sumažinti azoto išmetimus.

Nyderlandų žemės ūkio bendruomenės informacijos šaltiniai anaiptol nemano, kad BBC pergalė yra netikėta. NieuweOggst teigimu, gyventojų apklausos jau seniai rodė šios politinės partijos nepaprastai išaugusį populiarumą. Pasak šio šaltinio, kuris cituoja politologijos mokslininką Twaną Huijsmansą iš Amsterdamo universiteto. Eksperto teigimu, BBB pergalę didele dalimi nulėmė jau kurį laiką kaimo vietovėse tvyrantis nerimas, susijęs su azoto krize, ir atotrūkis tarp miesto ir kaimo. Kaimo žmonės jaučiasi ignoruojami didžiosios politikos, tai pasireiškia politikams ne tik nubrėžiant azoto mažinimo tikslus, bet ir kasdieniame gyvenime – tarkime, mažėjant autobusų maršrutams.

Nu.nl šiandien rašo, kad dabar, kai paaiškėjo išskirtinė Karoline van der Plas pergalė, provincijose turi būti suformuotos koalicijos. Beveik visur kamuolys yra BBB pusėje.

BBB pergalė, nyderlandų žiniasklaidos jau praminta monstriška, M. Rutte kabinetui yra aiški žinutė, kad daugelis rinkėjų nori eiti kitu keliu nei brėžia dabartinė valdančioji koalicija.

Balsavimo į provincijų tarybas rezultatai taip pat nulems parlamento aukštųjų rūmų sudėtį (anksčiau BBB atstovų nacionaliniame parlamente nebuvo visai). Gegužės mėnesį naujoji provincijų taryba rinks Senatą.

 

ŪP portalo informacija

Nuotraukoje/BBB – partijos lyderė Karoline van der Plas.

Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

VRK parodė pasiruošimo rinkėjų balsavimui užsienyje užkulisius

Pasiruošimas gegužę vyksiantiems Respublikos Prezidento rinkimams ir referendumui įsibėgėja. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) parodė, kaip ruošiama rinkimų medžiaga, skirta balsuoti užsienyje paštu užsiregistravusiems rinkėj...
2024/04/13

IKMIS: pasėlių stebėjimas ir LŽŪKT konsultantų rekomendacijos

Šiuo metu prisijungę prie IKMIS sistemos galite stebėti kas valandą atsinaujinančių augalų ligų ir kenkėjų plitimo rizikos prognozavimo modulių informaciją iš 74 meteorologinių stočių, kurių tinklas išdėstytas visoje Lietuvos ...
2024/04/13

Baltažiedžių plukių kilimai ir padangos

Pavasarį miškai pasipuošia ne tik žibučių ir plukių kilimais. Kai kur akis bado ir piktybiškai paliktos šiukšlės. Tai – ne vienerius metus besitęsianti problema.
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...