Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės žemės ūkio ministrai vienija pastangas dėl Ukrainos ir skatina šalių bendradarbiavimą

2023/03/22


Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko susitikime su Jungtinės Karalystės maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministru Marku Spenceriu Londone aptartos Europos Sąjungos sankcijos Rusijai, prekyba kalio trąšomis ir kiti svarbūs klausimai.

K. Navickas padėkojo žemės ūkio ministrui M. Spenceriui už Jungtinės Karalystės paramą Ukrainai karinėje, humanitarinėje ir žemės ūkio srityje. Ministrai sutiko, kad būtina remti vieni kitus ginant bendras vertybes.

Ministrai taip pat kalbėjosi apie Jungtinės Karalystės inicijuotą projektą, padėsiantį atsekti grūdų kilmę pasaulinėje prekyboje, galimai nurodant Rusijos neteisėtai pasisavintus grūdus. Lietuva aktyviai remia šią iniciatyvą, bendradarbiauja ir yra pateikusi grūdų pavyzdžius. Aptarę prekybos kalio trąšomis situaciją ministrai buvo vieningi – vardan ekonominių interesų negalima aukoti savo vertybinių nuostatų.

Maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministras M. Spenceris domėjosi afrikinio kiaulių maro situacija Lietuvoje, papasakojo apie paukščių gripo būklę savo šalyje. Ministrai pasidalijo patirtimi ir priemonėmis kovojant su šiomis ligomis. M. Spencer pasidžiaugė sėkminga Lietuvos atsakingų institucijų veikla suvaldant šių ligų protrūkius.

Lietuviški maisto produktai – parodoje IFE

Ministras K. Navickas vizito Londone metu taip pat lankėsi kasmet vykstančioje vienoje didžiausių maisto produktų ir gėrimų parodoje IFE, kurioje lietuviškus maisto produktus pristato daugiau kaip 10 Lietuvos maisto pramonės įmonių.

Įmonės parodos lankytojams pristato lietuviškus saldainius, šokoladą, pieno produktus, padažus, paruoštas sriubas, mineralinį vandenį, įvairius kepinius ir konditeriją, funkcinį maistą, ekologišką aliejų.

„Džiugu matyti, kad Jungtinės Karalystės rinka Lietuvos maisto pramonės atstovams išlieka įdomi ir svarbi. Būtina toliau stiprinti ryšius tarp Lietuvos ir šios šalies maisto pramonės įmonių. Lietuvos gamintojai gali pasiūlyti Jungtinės Karalystės vartotojams aukštos pridėtinės vertės, kokybiškus ir inovatyvius maisto produktus. Tikiu, kad nuolatinės pastangos atvers galimybes tolesniam sėkmingam bendradarbiavimui ir prekybos intensyvėjimui“, - teigė žemės ūkio ministras K. Navickas, aplankęs Lietuvos įmonių stendus.

2022 m. žemės ūkio ir maisto produktų bendrasis eksportas iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę sudarė 377 mln. EUR (10 proc. daugiau nei 2021 m.) ir eksporto struktūroje pagal šalis Jungtinė Karalystė buvo 6 vietoje iš 152 eksporto partnerių. 93,8 proc. į Jungtinę Karalystę 2022 m. metais eksportuotų žemės ūkio ir maisto produktų buvo lietuviškos kilmės.

2022 m. daugiausia eksportuota paruoštų maisto produktų, nealkoholinių ir alkoholinių gėrimų bei acto, tabako ir perdirbtų tabako pakaitalų.

 

ŽŪM informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Lietuvos parlamentas metams pratęsė sankcijas rusams ir baltarusiams

Rusijai tęsiant karą Ukrainoje, Lietuvos Seimas metams pratęsė nacionalines sankcijas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams. Nors būta siūlymų baltarusiams nustatyti naujų ribojimų, parlamentarai jiems nepritarė.
2024/04/25

Investuoti į žemės ūkio valdas ūkininkai gali ir su projekto partneriais – iš viso paramai skirta beveik 100 mln. eurų

Ūkininkai, siekiantys modernizuoti savo ūkius, iki gegužės 31 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Investicijos į žemės ūkio valdas&ldqu...
2024/04/25

Tarptautinės operacijos metu sulaikyti vertingas knygas iš Europos bibliotekų grobę asmenys

Šią savaitę Lietuvos, Prancūzijos, Latvijos, Lenkijos, Šveicarijos bei Sakartvelo teisėsaugos pareigūnai įvykdė tarptautinę operaciją, kurios metu sulaikyti, įtariama, organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai, iš Europoje e...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Radviliškio rajone statys „Agrokoncerno“ fermų kompleksą – darbų vertė 52,6 mln. eurų

Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kom...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...
2024/04/25

Darbštūs žemaičiai po išbandymų nepasidavė

Šilalės r. Burkėnų k. ūkininkaujančių Loretos ir Vytauto Šacauskų ūkininkavimo patirtį bene geriausiai apibūdintų žinomas posakis – kai užsidaro durys, atsiveria langas. Susidūrę su sunkumais, užsispyrę darbštūs žemaičia...