Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024
Ashburn +30,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 22 Lie 2024

Karikatūristų bendruomenės šventė

2023/04/01


ŪP portalo redaktorė Irma DUBOVIČIENĖ. – Balandžio pirmoji Lietuvos dailininkams karikatūristams yra šventė. Tą dieną jie tradiciškai mini susitikdami savo darbų parodose. Tradicija nelaužoma ir šiemet, nors paroda surengta anksčiau nei paprastai, nesulaukus „apriliaus“.

Paprastai kiekvienais metais karikatūrų paroda turi kitą globėją ir kitą temą. Šiemet šmaikštaus piešinio meistrai susibūrė pakviesti Seimo nario Algirdo Syso ir, žinoma, savo bendruomenės lyderių Jono Varno bei Jono Lenkučio pastangomis. Iš įvairių rajonų kovo 23-iąją į žemdirbių protesto akciją susirinkę žmonės jau galėjo šią parodą apžiūrėti – ji eksponuojama Seimo fojė. Parodos tema dedikuota sostinės 700 metų jubiliejui: „Vilnių jauną amžiai negriauna“. Esą kaip tik taip vilniečiai šaiposi iš valdžios darbų.

Lietuvos karikatūristų bendruomenė gyvybinga. Senas geras tradicijas palaiko senbuviai, tačiau į jų gretas gražiai įsilieja ir jaunesnės kartos piešėjai, atsinešdami ir kitokį gyvenimo matymo kampą. Vis dėlto tai yra labiau vyriška bendruomenė, nors moterys mielai laukiamos. Naujausioje parodoje dalyvauja 25 dailininkai, iš jų trys dailiosios lyties atstovės.

„Ūkininko patarėjo“ vyr. dailininkas Algimantas Snarskis, kurio šmaikštūs piešiniai gerai atpažįstami mūsų skaitytojų, taip pat yra aktyvus Lietuvos karikatūristų bendruomenės narys. Jo darbų galime išvysti šioje parodoje.

Algimanto Snarskio piešinys
Algimantas Snarskis. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino augintinis.

 

Autorės nuotraukos

Dalintis