Ashburn +25,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +25,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Slovakijoje uždrausti ukrainietiški grūdai ir jų produktai

2023/04/14


Bratislava, balandžio 14 d. (BNS). Slovakijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministerija uždraudė šalyje perdirbti iš Ukrainos importuotus grūdus ir tiekti iš jų pagamintą produkciją vidaus rinkai, nurodoma pranešime ministerijos interneto svetainėje.

Balandžio 13-osios potvarkis skelbia, jog toks sprendimą priimtas po to, kai vienoje Slovakijos grūdų perdirbimo įmonėje buvo sulaikyta 1,5 tūkst. tonų ukrainietiškų grūdų, kuriuose aptikta pesticido, draudžiamo Europos Sąjungoje kaip turinčio neigiamą poveikį žmonių sveikatai.

Pranešime pažymima, jog Slovakija apie tai informuos ES valstybes nares per Europos skubaus įspėjimo apie nesaugų maistą ir pašarus sistemą (Rapid Alert System), taip pat Ukrainos ambasadorių Slovakijoje.

Ministerija patikina užtikrinsianti, kad būtų paimti visų Slovakijoje jau sandėliuojamų Ukrainos grūdų bei miltų iš jų mėginiai ir jie atitinkamai ištirti.

„Slovakijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministerija nerekomenduoja importuoti jokių ukrainietiškų grūdų ir jų produktų“, – teigiama pranešime, nenurodant, kuriam laikui ši ribojamoji priemonė įvedama.

 

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis