Išrinktieji sukirto rankomis – koalicija sudaryta

Seimo valdančiųjų dauguma suformuota. Po sutarties pasirašymo Algirdas Butkevičius ir Ramūnas Karbauskis atskleidė naujausius sprendimus.

Baigtas bene sunkiausias derybų etapas. Vakar Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pasirašė koalicijos susitarimą su Lietuvos socialdemokratų partijos vadovu Algirdu Butkevičiumi.

Pasirašę sutartį koalicijos part­neriai patvirtino, jog sutarė dėl esminių Vyriausybės programos nuostatų.
„Socialdemokratai, gerbdami rinkėjų valią ir siekdami toliau kurti socialiai teisingą, visais požiūriais stabilią ir konkurencingą valstybę, susitarė dirbti kartu su rinkimų laimėtojais – Valstiečių ir žaliųjų sąjunga“, – po sutarties pasirašymo sakė socialdemokratų partijos pirmininkas A. Butkevičius.
Naujos valdančiosios koalicijos sutartis patvirtina, kad šalys suderino programines nuostatas ir jas apibendrino Vyriausybės programos projekte, kad susitaria kartu sudaryti koalicinę Vyriausybę. Dėl kai kurių klausimų, susijusių su vertybinėmis nuostatomis – asmenvardžių rašymo, šeimos apibrėžimo įtvirtinimo Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, part­nerystės įteisinimo, žmogaus gyvybės nuo prasidėjimo momento apsaugos – koalicijos partneriai apsispręs savarankiškai.
Koalicijos darbui koordinuoti partneriai suformuos konsultacinę tarybą, į kurią paskirs po keturis atstovus.
Kaip vieną svarbiausių naujosios Vyriausybės užduočių R. Karbauskis įvardijo socialinės atskirties mažinimą. Pasak A. Butkevičiaus, naujoji Vyriausybė taip pat tęs pradėtus projektus, užtikrinančius šalies energetinį saugumą, akiratyje – ir projektai, leisiantys didžiųjų miestų gyventojams ir verslui sumažinti šildymo kainas. Įgyvendinus sumanymus, kainos turėtų sumažėti apie 20 proc.
Didelė reforma laukia mokslo ir švietimo sistemoje, ketinama tęsti sveikatos apsaugos sistemos reformą. Detaliau Vyriausybės gairės bus atskleistos patvirtinus jos vadovą, kuriuo veikiausiai taps Saulius Skvernelis, bei ministrus. Socialdemokratai, kaip žinoma, išsiderėjo tris ministerijas: Teisingumo, Ūkio ir Užsienio reikalų. Kitoms ministerijoms vadovaus LVŽS pasiūlyti žmonės.
Seimo vadovais siūlomi LVŽS atstovai. Kaip kandidatas į pirmininko vietą įvardytas prof. Viktoras Pranckietis. Pasak R. Karbauskio, jis turi pakankamai kompetencijos atstovauti Seimui užsienyje. Pirmąja Seimo pirmininko pavaduotoja siūloma Rima Baškienė, daugiau skirsianti dėmesio darbui Seime.

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Autorės nuotrauka

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.