Jaunuolis kuria verslą Lietuvos kaime

28-erių Aurimas Macnorius iš Tauragės rajono Kuisių kaimo gali būti puikus pavyzdys daugeliui tų, kurie nežino, ką veikti gyvenime, o juo labiau, jei gyvena provincijoje. Turėdamas auksines rankas ir idėją, Aurimas sumanė pradėti savo verslą – montuoti ir įrenginėti medines terasas. Tai būtų sunkiai jam pasiekiama, jeigu ne Europos Sąjungos (ES) parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“.

Pats sau „vadas“
Aurimas Macnorius – profesionalus statybininkas apdailininkas. „Ilgai mąsčiau, ką veikti gyvenime. Visada norėjau būti pats sau „vadas“. Tik buvo problema: neturėjau pakankamai lėšų veiklos pradžiai“, – pasakoja Aurimas. Anot jaunuolio, galimybė gauti ES paramą savo verslo pradžiai ir patogios sąlygos pradėti verslą paskatino jį nepraleisti galimybės.
Verslininko projektas – „Aurimo Macnoriaus terasos“. Pagal KPP paramą veiklos pradžiai jam skirta 22 tūkst. Eur. „Daugumą statybos darbų atlikti reikia bent kelių žmonių. O terasas montuoti ir įrenginėti gali ir vienas asmuo, – apie veiklos subtilybes pasakoja Aurimas. – Man patinka bendrauti su žmonėmis, planuoti ir tartis, kaip atrodys būsimas gaminys. Kiekviena terasa yra individuali, išskirtinė, reikia priimti sprendimą, kaip padaryti gražią ir patogią poilsio vietą.“ Jis pastebi, kad terasų pageidaujama ne tik prie naujų namų – daugelis nori įsirengti poilsio vietą ir senos statybos namuose, net balkonuose. Pasak meistro, jo veiklos sėkmės garantas gali būti ir tai, kad Lietuvoje, ypač Tauragėje, mažai meistrų, kurie specializuojasi šioje srityje.

Apie emigraciją negalvoja
Aurimas Macnorius individualią veiklą žada vystyti vienas ir tik Lietuvoje. Jo gimtajame Kuisių kaime bus atliekama nemaža darbų dalis. „Planuoju išsiskirti atliekamų darbų kokybe, bendravimu su klientais ir laiku atliekamais darbais. Be to, kai myli savo darbą, žmonės tai jaučia“, – šypsosi jaunas meistras, kalbėdamas apie savo verslo išskirtinumą. Darbus ir veiklą jis planuoja reklamuoti internetinėje erdvėje: būsimame internetiniame puslapyje ir socialiniame tinkle „Facebook“.
Dabar, kai daugelis tokios srities specialistų išvažiuoja iš Lietuvos ieškoti geresnio uždarbio į kitas šalis, Aurimas Macnorius apie emigraciją negalvoja. „Manau, mūsų šalyje tikrai įmanoma pragyventi. Žinoma, kitose šalyse už tokius pat darbus mokama daugiau. Bet kam gi ta gimtinė, jei bėgame iš jos?“ – retoriškai klausia jaunas vyras.

Svajonėse – verslo sėkmė ir plėtra
KPP parama – pirmoji Aurimo parama gauta iš ES fondų. Dabar, kai už nugaros liko nueitas kelias siekiant paramos, verslininkas gali pasidalinti patirtimi ir esminiais aspektais. Prašantiesiems paramos jis pataria gerai įsigilinti į paramos teikimo taisykles – klaidų pasitaiko, o jų taisymas labai ilgai trunka. Taip pat svarbu gavus paramą pagal taisykles atlikti pirkimus.
Kaip ir kiekvienas pradedantysis, taip ir Aurimas svajoja apie verslo sėkmę ir plėtrą ateityje. „Tikiuosi užsidirbti lėšų, kad galėčiau plėstis ir įkurti naujas darbo vietas“, – optimizmu trykšta jaunuolis. Jis ir toliau žada kreiptis dėl finansavimo iš ES fondų.

Remiama ekonominė veikla kaimo vietovėje
Gauti paramą pagal priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“ gali pretenduoti ne jaunesni nei 18 metų ir savo gyvenamąją vietą kaime deklaravę fiziniai asmenys bei naujai įsteigtos ir kaimo vietovėje registruotos labai mažos įmonės. Fiziniai asmenys paraiškos teikimo metu gali būti dar tik pradėsiantys vykdyti veiklą, tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys savo veiklą gali būti pradėję vykdyti ne anksčiau kaip 6 mėn. iki paraiškos pateikimo dienos. Numatyta ekonominė veikla (ne žemės ūkio) turi ir turės būti vykdoma kaimo vietovėje.
Paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos veiklą „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“ priimamos iki gruodžio 15 d.

Daugiau informacijos apie ES teikiamą paramą galima rasti Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros interneto svetainėse (www.zum.lrv.lt, www.nma.lt).