Kantrybės netekę daržininkai kyla prieš neprekinius ūkius

Lietuvos daržovių augintojų asociacija (LDAA) siekia, kad 2021 metais iš valstybės remiamų ūkių būtų išbraukti tokių, jų požiūriu, neprekinių daržovių, kaip moliūgai, krapai ir juodieji bei baltieji ridikai, augintojai. Vien šiemet tokių daržovių plotų buvo deklaruota keleriopai daugiau negu praėjusiais metais.

Pasiglemžia paramą iš kitų

Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) duomenimis, šių metų pavasarį moliūgų, baltųjų ir juodųjų ridikų pasėlių buvo deklaruota trigubai daugiau nei prieš metus. „Moliūgų pasėliai jau viršijo plotus, kuriuose auginamos morkos, nors jiems auginti reikia mažai pastangų, o ir Lietuvoje tai nėra prekinė daržovė. Morkų visada pilni prekybos centrai, turgavietės, jų ir eksportuojama. O kur moliūgai? Tai reiškia, kad ši daržovė tik deklaruojama, o rimtai ją augina ir ja prekiauja tik nedidelė dalis“, – „Ūkininko patarėjui“ kalbėjo LDAA pirmininkė Zofija Cironkienė.

Ji teigė įtarianti, kad tokias lengvai auginamas daržoves daugiausia deklaruoja išmokų „medžiotojai“. Jiems tenka ir didžioji dalis susietųjų išmokų, ir kompensuojamų degalų kvotų.

Kazimieras ŠLIUŽAS

ŪP korespondentas

Visą straipsnį skaitykite „Ūkininko patarėjo“ Nr. 109.