Karalius – ne tas, kuris ima, o tas, kuris dalijasi

Šiandien miestų gatvėmis ir kaimų keliais žengia auksą, smilkalus ir mirą nešantys bibliniai Trys Karaliai. Linkėdami laimingų naujų metų, jie užbaigia kalėdinį švenčių laikotarpį ir grąžina žmones į kasdienį gyvenimą. Klaipėdiečių renginių organizavimo bendrovei „Trys karaliai“ švenčių maratonas niekada nesibaigia. „Vienintelė diena per metus, kurią galime skirti sau, – per Tris karalius švenčiamas gimtadienis“, – sako bendrovės direktorius Remigijus Žiogas. 

Karūnuoti pramogų pasaulyje
Remigijus Žiogas sunkiai suskaičiuoja, kiek jo įmonės biure Klaipėdoje saugoma karūnų. Tai tradicinė gimtadienio dovana, kurią lietuviškuoju pramogų karaliumi vadinamam R. Žiogui kasmet įteikia bendradarbiai, draugai ir net konkurentai.
„Susibūrėme kartu dirbti trys vaikinai – visi skirtingos patirties, bet savo srities profesionalai, todėl ir karaliai. O pasivadinome taip dėl to, kad susibūrėm sausio 6-ąją, per Tris karalius“, – pasakoja bendrovės vadovas, siekiantis ne tik linksminti žmones, bet ir skleisti žinią, kad švęsti galima kitaip – prasmingai.
Šiandien klaipėdiškių sambūris mini vienuoliktąjį gimtadienį. Susirinkę turi vieni kitiems už ką padėkoti ir kuo pasidžiaugti, nes atrodo, kad pats įmonės pavadinimas jos kūrėjams užprogramavo sėkmę. Per dešimtmetį Dovydo Bajoro, Tomo Mauricos ir Remigijaus Žiogo įkurta bendrovė išaugo į septynių įmonių koncerną, bet jo kūrėjai keisti pavadinimo ar prie jo pridėti kokį madingą anglišką terminą net negalvoja.
„Esame paprasti kaimo vaikinai, mums tas pavadinimas gražus. Jei jau pasirinkom tokį kilnų ir prasmingą vardą, tai gal ir reiškia, kad mums skirtas netrumpas kelias ir turime jį kiek galėdami įprasminti“, – įsitikinęs R. Žiogas.

Kraitėje – septyni rekordai
Klaipėdiečiai turi teisę pasigirti, kad tikrai ne be „Trijų karalių“ pastangų keičiasi švenčių tradicijos ir požiūris į pasilinksminimus: vis dažniau žmonės ne geria ir mišraines kemša, o džiaugiasi gražiu reginiu, žaidžia, išlaisvina savo kūrybinius sugebėjimus ir išbando naujas veiklas.
Suskaičiuoti, kiek tokių renginių – vestuvių, įmonių vakarėlių, jubiliejų ir koncertų – per vienuolika metų surengė „Trys karaliai“, sunku, bet rekordų skaičius aiškus: penki oficialiai įregistruoti ir įrašyti į Lietuvos rekordų knygą, dviejų patvirtinimo dar laukiama.
2014 metais agentūra „Fac­tum“ užfiksavo, kad Klaipėdoje vykusioje vestuvių parodoje iš 650 taurių buvo sudėta 217,2 m aukščio 12 aukštų keturšonė piramidė, į kurią tilpo 90 litrų putojančio vyno. Po metų toje pačioje parodoje „Trijų karalių“ iniciatyva buvo sukurta 6 metrų ilgio vestuvinė suknelė iš beveik 4 tūkstančių klaipėdiečių padovanotų vestuvinių nuotraukų. Tų pačių metų birželio 30-ąją Pagėgių savivaldybės Mociškių kaime susirinkę 715 Tarptautinės policijos asociacijos narių geltonai, žaliai ir raudonai dažytais delnais sukūrė 192 kv. m. tautinę vėliavą – jos ilgis siekė 16, o plotis – 12 metrų.
Du rekordus įveikti pramogų kūrėjai bandė pernai: laukiama, kol agentūra „Factum“ pripažins 700 žmonių suvienijusią „bangą“ ir apie 200 renginio dalyvių sutalpinusią traktoriaus priekabą.
Pasak R. Žiogo, pasijusti rekordo dalyviu – karališkas jausmas, nes ne kiekvienas žmogus rašo knygas ir ne kiekvienam pasiseka tapti tokio įvykio kaip rekordo fiksavimas dalyviu. Neabejotina, kad tai ir yra išliekamąją vertę turintis renginio prisiminimas.

Tarptautinės policijos asociacijos nariai, geltonai, žaliai ir raudonai dažytais delnais sukūrę 192 kv. m tautinę vėliavą, kurios ilgis siekė 16, o plotis – 12 metrų, pasiekė rekordą.

Dešimtinė visuomenei
Kasmet, šv. Kūčių naktį, Remigijus važiuoja į Viekšnius, iš kur yra kilęs, ir po Mišių bažnyčioje išdalija keliems šimtams vaikų Kalėdų Senelio dovanas, o negalintiems ateiti neša jas į namus. Nuo mažens adoravęs Mišiose Remigijus išgyvendavo, kad bažnyčioje mažai vaikų, todėl sugalvojo priemonę jaunoms šeimoms privilioti. Verslo logika pasiteisino: jau ne pirmi metai į Viekšnius melstis suvažiuoja ne tik tikintieji iš aplinkinių kaimų, bet ir nemažas būrys mažeikiškių.
Tačiau tai ne vienintelė „Trijų karalių“ dovana visuomenei. Bendrovės darbuotojai jau septintus metus lanko visus Klaipėdos vaikų globos namus, moko jų gyventojus finansinio raštingumo, lepina per šventes, kviečia atvykti pasisvečiuoti kaimo turizmo sodyboje „Žiogų pieva“.
Remigijus tikina, kad tai tarsi dešimtinė – duoklė, minima Senajame Testamente, arba grąža Aukščiausiajam už jo neįkainojamą dovaną – sielai sparnus suteikiantį talentą.
„Dievas mums dosnus ir mes džiaugiamės galėdami bent šiek tiek grąžinti. Nes karalius ne tas, kuris ima, o tas, kuris dalijasi – ir duoda su džiaugsmu. Eidami pas vaikus nesiekiame atsipirkti dovanomis, kad patenkintume savo savimeilę, orientuojamės į ilgalaikį bendravimą. Dvasinės dovanos yra brangesnės už bet kuriuos daiktus, nes visuomenėje svarbiausias yra žmogus, jo sugebėjimas produktyviai gyventi, dirbti, kurti. Nebus žmonių – nieko nebus, o jų taip sparčiai mažėja. Gal ir nesame tie, kurie gali pakeisti visuomenę, bet bent jau rodome pavyzdį, į ką visiems reikėtų atkreipti dėmesį“, – sako „Trijų karalių“ vadovas, labdaringą veiklą vertinantis kaip ilgalaikę investiciją į žmones.
Ši veikla R. Žiogui leidžia jaustis visaverčiu visuomenės nariu. Pasak jo, kiekvienas žmogus pats nusibrėžia veiklos ratą. Vienam tai tik jis pats, kitam – šeima. „Mano ratas šiek tiek platesnis nei šeima“, – pripažįsta įvairių projektų dalyvis ir renginių organizatorius.

Karalius yra šiuolaikinis lyderis
Remigijus tikina niekada nesusimąstęs, ką šių dienų visuomenei reiškia titulas, bet tiksliai žino, koks turėtų būti karalius.
„Mano darbe karalius yra tas, kuris sugeba valdyti žmonių emocijas. Jei valdai emocijas, valdai ir žmogų. Karalius yra tas, kuris sugeba aprūpinti savo šeimą, turi lyderio savybių, džentelmeno bruožų – norisi į jį lygiuotis, juo sekti. Ne turtas, ne pinigai ir daiktai, o žmogaus vidinės savybės daro jį iškilų. Man karaliai yra tie žmonės, kurie garsina Lietuvą, turi siekių ir į kuriuos malonu lygiuotis“, – tvirtina renginių organizatorius.
Kaip bibliniai Trys Karaliai nešė dovanas kūdikėliui Jėzui, taip ir pramogų karaliai renginių užsakovų nepalieka be dovanų. Tai staigmenos, neįeinančios į šventės kainą ir suteikiančios žmonėms džiaugsmą: šokėjų ar magų pasirodymai, fejerverkai. R. Žiogas tvirtina, kad jo bendraminčiams patinka matyti laimingus žmones.
„Per džiaugsmą skleidžiame žinią, kad pramoga gali būti tikslinga, prasminga, išskirtinė. Sulaukęs Kristaus amžiaus nesu vartojęs alkoholio, nors kiekvienoje šventėje, kurią vedu, man jo siūloma. Tūkstančiai liūdnų ir net tragiškai pasibaigusių pramogų pasaulio žvaigždžių istorijų rodo, kokios būna tokių linksmybių pasekmės“, – pripažįsta Remigijus.
Lietuva jam nėra nei liūd­na, nei niūri, o požiūris į gyvenimą priklauso nuo žmogaus nuotaikos. Galima dejuoti, kad per Kalėdas nebuvo sniego ir verkti, kad sutinkant Naujuosius lijo. Bet galima ir džiaugtis, kad gatvės neslidžios, nereikia keikti blogai dirbančių kelininkų.
„Kai gera kompanija ir visi smagiai švenčia, lietus netrukdo. Netgi džiaugiausi, kad mūsų šalyje tokie švelnūs ir ramūs orai, nėra jokių kataklizmų. Man Lietuva – pats geriausias ir gražiausias kraštas, čia gimiau ir mirsiu, niekur nenoriu išvykti, nes tik čia matau pačias didžiausias perspektyvas. Sako, pinigai ant medžių neauga. Auga! Tik reikia žinoti, kur auga ir kaip juos nusiskinti“, – įsitikinęs Remigijus Žiogas.

Daiva Bartkienė

seimininkePeržiūrėti visą numerį galite ČIA.