Kodėl uždaromas unikalus muziejus?

Turizmo rinkodaros asociacijos prezidentė, muziejaus direktorė Danutė Mažeikaitė ir kolekcijos savininkė, anglų kalbos mokytoja, kelionių gidė Elvyra Balčiūnaitė – nustebusios. Kodėl Lietuvoje pirmiausia nukenčia kultūra ir švietimas?

Šiauliuose bus uždarytas nacionalinių lėlių muziejus, kuriame eksponuojamos 1 027 lėlės iš 101 šalies. Toks muziejus – vienintelis Lietuvoje. Jam savo asmeninę kolekciją dovanojo ir Didždvario gimnazijos anglų kalbos mokytoja, kelionių gidė Elvyra Balčiūnaitė. Į muziejaus patalpas koją nori įkelti Šiaulių pramonininkų asociacija arba VšĮ ,,Versli Lietuva“.

Turizmo rinkodaros asociacijos prezidentė, nacionalinių lėlių muziejaus direktorė Danutė Mažeikaitė ,,ŪP“ sakė, jog dėl nesuprantamo Šiaulių miesto tarybos sprendimo nepratęsti patalpų panaudos sutarties muziejus uždaromas nuo birželio 29 d. Tiesa, svarstoma, gal muziejų reikėtų įkurti tame pačiame pastate savivaldybei priklausančiame knygyne ,,Žiburys“. Bet direktorei niekas tokio pasiūlymo nepateikė, todėl eksponatus ji kraus į dėžes ir ieškos kitos vietos. Paieškos gali būti ilgos ir sudėtingos, nes muziejui reikia tinkamų patalpų.
Nacionalinių lėlių muziejus buvo žinomas ir mielai lankomas svečių iš užsienio bei vietinių gyventojų. Vaikams buvo rengiamos edukacinės programos, teminiai renginiai, pasaulio šalių pažinimo savaitės, dienos stovyklos, ekskursijos įvairaus amžiaus lankytojams, piešinių konkursai. Muziejuje praktiką atlikdavo Šiaulių valstybinės kolegijos studentai, buvo pasirašyta sutartis su VšĮ Nacionaline regionų plėtros agentūra, Šiaulių universitetu. Ir staiga viską gali tekti atšaukti, anuliuoti?

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Autorės nuotrauka

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.