Koncerno „Achemos grupė“ įmonių grupės rezultatus formavo gamyklos Jonavoje padėtis

Konsoliduoti audituoti koncernui „Achemos grupė“ priklausančių įmonių grupės (toliau – Grupė) finansiniai duomenys rodo, kad 2014 metais Grupės pajamos viršijo 768 mln. eurų, tai sudaro apie 3,2 proc. Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP). Grupės praėjusių metų pajamos, lyginant su 2013 metais, sumažėjo 2 proc. arba 16 mln. eurų.

„Grupės pajamos šiek tiek sumažėjo dėl dešimtadaliu nukritusių azoto trąšų kainų rinkose bei parduotų nuostolingų ir sinergijos nekuriančių verslų, siekiant išgryninti įmonių grupės veiklą“, – rezultatus komentuoja valdančiosios bendrovės -koncerno „Achemos grupė“ – ekonomikos ir finansų direktorius, laikinai vykdantis generalinio direktoriaus funkcijas Audrius Bendaravičius.

Grupė 2014 metais patyrė nuostolį, kurį iš esmės sudarė Jonavos trąšų gamyklos „Achema“ rezultatai: „Įmonių grupės nuostolis susidarė dėl didžiausios koncerno dalies – gamyklos Jonavoje – patirto nuostolio, kurį iš esmės suformavo nebaigtos derybos su „Gazprom“ dėl dujų kainos. Be neigiamų „Achemos“ rezultatų, dauguma kitų Grupės įmonių dirbo gerai“,- teigia A. Bendaravičius.

Polipropileninių didmaišių gamintoja „Achempak“, sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Grand SPA Lietuva“, „Radiocentro“ grupė bei Lenkijoje veikianti „Liteximp“ pasiekė geriausius rezultatus savo veiklos istorijoje. Metai iš metų gerų rezultatų pasiekia ir inžinerinių paslaugų įmonė „Iremas“, krovinių geležinkeliu vežėja „Transachema“, energijos iš atsinaujinančių išteklių gamintoja „Renerga“.

Anot A. Bendaravičiaus, gamybinės Grupės įmonės nuolat investuoja į technologinius sprendimus, mažinančius žaliavų sunaudojimą gamybos procese ir didinančius veiklos efektyvumą. 2014 metais bendros investicijos į technologinę plėtrą, aplinkosaugą ir veiklos gerinimą siekė 37 mln. eurų. Šiais metais Grupėje planuojamos virš 40 mln. eurų investicijos.

Bendaravičiaus teigimu, žvelgiant į artimiausios ateities perspektyvą, toliau bus vykdomas verslų išgryninimo procesas:

„Ilgalaikėje koncerno „Achemos grupė“ strategijoje numatyta toliau vystyti trąšų ir agroverslo, uosto krovos ir logistikos bei nepriklausomus verslus: energetikos, viešbučių, sveikatinimo ir poilsio organizavimo, žiniasklaidos ir kt. Sieksime didesnio valdomų įmonių efektyvumo, sinergijos, veiklos optimizavimo. Taip pat jau ieškome naujų galimybių investuoti į esamus ar naujus verslus.“

 Apie koncerno „Achemos grupė“ įmonių grupę

Koncernas „Achemos grupė“ yra lietuviško kapitalo įmonių grupė, vienijanti per 50 įvairią veiklą vykdančių įmonių, veikiančių trąšų gamybos, krovos ir logistikos, viešbučių, energetikos, žiniasklaidos ir kitose srityse. Grupei priklausančios bendrovės įsikūrusios ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Suomijoje ir Švedijoje. Partnerystės ir eksporto ryšiai Grupę sieja su daugiau nei 40 pasaulio šalių – nuo Baltijos jūros šalių iki Pietų Amerikos žemynų. Grupei priklausančiose įmonėse dirba apie 5000 darbuotojų.