Lietuviška vištiena įsitvirtina Latvijos rinkoje

Vilnius, 2016-02-29. Latvijaviena iš patraukliausių eksporto rinkų Lietuvos gamintojams, tačiau net ir būdama artimiausia mūsų šalies kaimynė, ji pasižymi kitokiomis rinkos tendencijomis ir vartotojų įpročiais, kurie skiriasi nuo mūsų šalies. Įmonių grupei „KG Group” priklausantys Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai per 2015 m. Latvijoje pardavė net 40 proc. daugiau lietuviškų vištienos produktų nei 2014 m., o įsitvirtinti šioje rinkoje padėjo prekių ženklų, produktų bei pardavimų komandos pokyčiai.

Kaip teigia įmonių grupės „KG Group“ vadovas Tautvydas Barštys, Vilniaus ir Kaišiadorių produkcija į kaimynines Baltijos šalis eksportuojama jau daugelį metų. Praėjusiais metais eksportas į kaimynines Baltijos šalis išaugo 15 proc. Ženklus augimas pasiektas kaimyninėje Latvijoje:
„Per 2015 m. „KG Group“ paukštynų produkcijos pardavimai Latvijos rinkoje išaugo 40 proc. jei lygintume su 2014 m. pardavimo apimtimis šioje šalyje. Šviežios vištienos pardavimai išaugo trečdaliu, o gaminių (termiškai apdorotų produktų) bei pusgaminių (marinuotų produktų bei faršo) pardavimai išaugo beveik 1,5 karto, – pasakoja T.Barštys, – Artimiausia kaimynė Latvija yra ypatinga rinka, kurioje yra stiprūs vietiniai gamintojai, todėl įsitvirtinti joje bei pasiūlyti latviams tinkamus produktus buvo ne mažas iššūkis.“
Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų eksportas į Latviją sudaro 14 proc. viso paukštynų eksportuojamo kiekio. Per 2015 m. spartesnį pardavimų augimą lėmė keletas veiksnių.
„Ilgametė darbo patirtis Latvijos rinkoje leido suprasti, kad latvių vartojimo įpročiai bei mėgiamų produktų skoniai skiriasi nuo mūsų tautiečių. Taip pat priėjome išvados, kad su savais prekių ženklais šioje šalyje nebūsime stiprūs, todėl Latvijos rinkai kuriami kiti prekių ženklai,“ – teigia įmonių grupės vadovas.
T.Barštys pasakoja, kad jei lietuviai mėgsta pipirinio skonio, uogų marinatuose paruoštus vištienos pusgaminius, kaimynai latviai mieliau renkasi acto, sūrio ir tradiciniuose marinatuose paruošus vištienos pusgaminius, todėl Vilniaus paukštyne gaminami specialiai Latvijos rinkai sukurti pusgaminiai.
Kitas pavyzdys – rūkyti vištienos gaminiai kaimynams latviams irgi gaminami kitokie. Latvijoje nuo seno karštai rūkyta vištiena gaminama gerokai tamsesnės spalvos, tokios jau latvių kaimų tradicijos. Todėl Kaišiadorių paukštyne Latvijos rinkai skirti karštai rūkytos vištienos gaminiai rūkomi pagal specialias receptūras.
Lietuvos paukštynai latviams pasiūlė ir naujus virtų dešrelių skonius, kurių toje rinkoje dar nebuvo, o antai tradicinis Kaišiadorių paukštyne gaminamas vištienos vyniotinis Latvijos rinkoje analogų neturi.
Kalbėdamas apie Latvijos pirkėjų ypatumus, vadovas pabrėžia, Latvijoje nėra mėsos gaminių rūšingumo, kaip Lietuvoje, todėl mėsos gaminius jie renkasi visų pirma pagal išvaizdą ir pateikimą, o tik po to pagal kainą, todėl Latvijos rinkai ir pakuotės sukurtos ryškesnės.
„KG Group“ paukštynų pardavimų augimą Latvijos rinkoje lėmė ir pertvarkytas pardavimo modelis: iki 2014 m. Latvijoje pardavimus vykdė Lietuvoje dirbantys vadybininkai, o nuo 2014 m. pabaigos šiai rinkai deleguotas pardavimų vadovas ėmė vadovauti vietoje suburtai komandai, kurioje dirba latviai. Taip pat pertvarkyta ir logistika: dabar vištienos produkcija Latvijos pirkėjus pasiekia per 24 valandas, o tuo pasigirti gali ne visi Latvijos gamintojai.. Panašus pardavimų modelis naudojamas ir Suomijos bei Olandijos rinkose, kur pardavimų vadovai dirba toje šalyje,“ – teigia įmonių grupės vadovas.
Lietuvos paukštynų gaminami vištienos produktai tiekiami į Latvijos prekybos tinklus, taip pat restoranams bei viešojo maitinimo įstaigoms. Lietuviška vištiena tiekiama ir praėjusiais metais Rygoje įsikūrusiam „Kentucky Fried Chicken“ (KFC) restoranui, šio tinklo restoranams Lietuvoje taip pat tiekiama nešaldyta Vilniaus bei Kaišiadorių paukštynų produkcija.

Daugiau informacijos:
Laima Staknytė-Patinskienė

Vyr. ryšių su visuomene specialistė
„KG Group“ Paukštininkystės verslas
Mob. +370 64 273 262
El. paštas: l.patinskiene@kggroup.eu, www.kggroup.eu