Lietuvoje bus siekiama unikalaus žvejybinio rekordo

Visi globojami Lietuvos vaikai, norintys išmokti žvejoti, spalio 3 d. buvo pakviesti į smagias meškeriojimo pamokas socialinėje akcijoje „ŽvejOK 2015”. Akcijos dieną prie vandens telkinių su geros valios žmonių dovanotomis meškerėmis bei žvejų profesionalų ir mėgėjų pagalba pradės mokytis žvejybos paslapčių.
Į organizatorių kvietimą jau atsiliepė kiek daugiau nei pusė vaikų globos institucijų. Akcijoje užsiregistravo 49 vaikų globos institucijos, iš kurių į žvejybą jau panoro vykti 450 globojamų Lietuvos vaikų. Juos prie vandens telkinių lydės 60 socialinių darbuotojų ir apie 50 savanorių iš visos Lietuvos.
Akcijos metu, spalio 3 d., taip pat bus  siekiama unikalaus žvejybinio rekordo Lietuvoje. Dešimtyje Lietuvos vietų vienu metu žvejos daugiausia vaikų Lietuvoje. Akcijos „ŽvejOK 2015” oranizatoriai kreipėsi į Lietuvos rekordų agentūrą “Factum”, kuri sutiko spalio 3-čią dieną fiksuoti naują Lietuvos rekordą – daugiausia vienu metu žvejojančių vaikų. Tikimasi, jog Lietuvoje šią dieną vienu metu žvejos apie 500-tai vaikų.
Ši žvejų mėgėjų inicijuota akcija vyks visoje Lietuvoje – Vilniuje, Kaune, Utenoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Telšiuose, Tauragėje, Alytuje ir Marijampolėje.
Socialinę akciją globoja Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Prie akcijos taip pat prisijungė ir jos garbės žvejais tapo aplinkos viceministras Linas Jonauskas, krepšininkas Robertas Javtokas, TV laidų vedėjai Paulius Korsakas („Viename gale kablys“), Saulius Vigraitis ir Emilis Muliuolis („Šiandien kimba“), Domininkas Ramonas („Kakadu“), Žilvinas Žitkus („24 valandos“), Arūnas Valinskas ir kiti žinomi Lietuvos žmonės. Akcijos garbės žvejai, kartu su savanoriais ir kitais neabejingais žvejais mėgėjais mokins globojamus vaikus žvejybos abėcėlės.
Akcijos organizatorius Darius Simanavičius tikisi, kad 2015 metais prasidėjusi akcija taps tradicine ir kasmet pritrauks vis daugiau vaikų. Be to, siekiama, kad ateityje akcijos dieną prie šalies upių ir ežerų mokytis meškerioti vyktų ne tik globojami vaikai, bet ir šeimose augantys vaikai kartu su tėvais.

Išsamiau apie akciją svetainėje www.zvejok2015.lt arba facebook paskyroje www.facebook.com/akcija.zvejok
Akciją organizuoja VšĮ „Honesti“, direktorius Darius Simanavičius, tel. 8629 10113, info@honesti.lt