Lietuvoje uždrausta prekiauti nesaugiais maisto papildais

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami valstybinę kontrolę, nustatė, kad UAB „Liūto šuolis“ importavo iš Jungtinių Amerikos Valstijų nesaugius maisto papildus ,,Ultivit“, kurie buvo laikomi sandėlyje (Pievų tako g. 24, Klaipėda). Gamintojas – „Garden State Nutritionals, INC“, JAV, partijų Nr. 401-0181, geriausi vartoti iki 2016-02 ir Nr. 306-0463, galiojimas iki 2015-08.

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami valstybinę kontrolę, įmonės UAB „Liūto šuolis“ sandėlyje (Pievų tako g. 24, Klaipėda) nustatė nesaugius maisto papildus ,,Ultivit“, importuotus iš Jungtinių Amerikos Valstijų (gamintojas „Garden State Nutritionals, INC“, JAV, partijų Nr. 401-0181, geriausi vartoti iki 2016-02 ir Nr. 306-0463, galiojimas iki 2015-08).

Šių produktų ženklinimo etiketėse nurodyta, kad papildų sudėtyje yra neleistinų vitaminų ir mineralinių medžiagų formų – niacinamido, cinko amino rūgšties chelato, seleno amino rūgšties chelato, vario amino rūgšties chelato, mangano amino rūgšties chelato ir chromo amino rūgšties chelato.

Vitaminų ir mineralinių medžiagų bei jų formų naudojimas maisto papildų gamyboje yra griežtai reglamentuojamas, leistinų naudoti medžiagų sąraše nėra nė vienos iš aukščiau minėtų mineralinių medžiagų.

Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba UAB „Liūto šuolis“ uždraudė platinti šiuos papildus, nurodė juos surinkti iš rinkos ir saugiai sunaikinti.

Vartotojai, įsigiję šių nesaugių maisto papildų, gali grąžinti juos platintojams ir atgauti sumokėtus pinigus.