Lietuvos energetikos konferencija (LEK) 2014

R.Kriščiūnas

Užsienio reikalų viceminstras Rolandas Kriščiūnas

„Ne vienus metus kalbame, kad energetika tampa geopolitikos dalimi. Saugumo situacija Europoje labai sparčiai keičiasi. Akivaizdu, kad Rusijos politika Ukrainos atžvilgiu ir įtampa tarp Vakarų ir Rusijos Europos šalis skatina galvoti apie tai, kas bus toliau. Kyla klausmas, kaip sumažinti energijos išteklių priklausomybę nuo Rusijos. ES energetiškai labai priklausoma nuo importo. Taigi nenuostabu, kad EK parengė Energetinio saugumo strategiją, kurioje konstatuojama, kad reikėtų mažinti priklausomybę nuo išorinių tiekėjų. Labai svarbu, kad santykiai su visais ES energetikos partneriais, tarp kurių yra ir Rusija, būtų grindžiami skaidrumu.
Taip pat svarbu skatinti, kad atsivertų ir naujos rinkos. Norėtųsi ir aktyvesnio EK vaidmens. Skambiai deklaruota, kad idėja 2014 m. sukurti vieną energetikos rinką taip ir nebus įgyvendinta.

Galima pasidžiaugti, kad energetinis savarankiškumas tampa realybe. Lietuva tapo daugybės energetikos projektų iniciatore.

Globaliame pasaulyje energetika nėra tik ekonomikos sąvoka, tai ir neatsiejama geopolitikos dalis“.

p. R. Kriščiūnas nuo 2012 m. – LR užsienio reikalų viceministras, kuruoja ES politikos, ekonominės diplomatijos, ekonominio saugumo sritis.

Linkėjimai / With kind regards,

Konferencijos sekretoriatas

Meeting, Destination and Association
Management Company (MMC, DMC, AMC)
ViaConventus UAB / JSC
Kestucio str. 47, LT – 08124
Vilnius, Lithuania
Tel: +370 5 2000779
Fax. +370 5 2000782
energetikoskonferencija@valstybe.euwww.energetikoskonferencija.lt