„Lietuvos žirgynas“ tęsia tradiciją ir dovanojo išvyką „Carito“ vaikams

Vasara – atostogų metas, kai planuojamas poilsis ir išvykos toliau nuo miesto šurmulio, tačiau ne visi turi tam galimybių, ypatingai vaikai, augantys daugiavaikėse šeimose. Todėl UAB „Lietuvos žirgynas“ tęsia gražią tradiciją ir vėl dovanoja „Carito“ globojamiems vaikams jodinėjimą žirgais.
Ketvirtadienį žirgyne Riešėje apsilankė vaikai iš Varėnos dienos centro „Svajonė“.  „Kiek žinau, vaikai smagiai praleido pas mus pusdienį, pasižiūrėjo, kaip yra prižiūrimi žirgai, o vėliau, padėdami specialistų,  mokėsi jodinėti. Idėja dovanoti vasaros išvykas „Carito“ globojamiems vaikams į mūsų žirgyną gimė Žemės ūkio ministerijoje. Nutarėme, kad galime prisidėti ir praskaidrinti vaikams atostogas, o matydamas besišypsančius ir patenkintus vaikus, manau, kad ši mintis pasiteisino“, – kalbėjo UAB „Lietuvos žirgyno“ vadovas Žilvinas Badikonis. Anot Riešės žirgyno darbuotojų,  jodinėjimas – tai vaikams smagiausia atrakcija. Kai kurie iš pradžių baiminasi ir tik glosto žirgus, tačiau, pasižiūrėję į drąsesnius draugus, ir likusieji pasiryžta sėsti ant pabalnoto gyvūno. Kadangi oras buvo vasariškai šiltas,  „Carito“ globotiniai stabtelėjo pailsėti žirgyno pievoje, kur surengė iškylą.
Pirmą kartą tokia išvyka buvo suorganizuota birželio 2 d. – tai buvo dovana Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga. Tuomet Lietuvos žirgyne Riešėje apsilankė vaikai iš dienos centro „Vilties angelas“. Ekskursija ir jodinėjimo pamoka paliko vaikams neišdildomą įspūdį. Dar viena išvyka numatyta rugpjūčio mėnesį.
„Lietuvos žirgyne“ yra veisiama ir auginama daugiau negu 900 veislinių žirgų: žemaitukų, stambiųjų žemaitukų, arabų, trakėnų, šetlando ponių, Lietuvos sunkiųjų ristūnų. Pagrindinis žirgyno uždavinys –  saugoti lietuviškų žirgų genofondą. Labiausiai vertinami ir saugomi yra žemaitukai – viena iš seniausių veislių Europoje.

Žemės ūkio ministerijos informacija