Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Žemės ūkio ministerija

 

Prasideda pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas

2024/05/02


Šiandien prasideda vienas svarbiausių procesų žemės ūkyje – kasmetis žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas, truksiantis iki birželio 21 d. Pavėluotai paraiškas bus galima teikti iki liepos 1 d.

Tai jau antrieji Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano įgyvendinimo metai. Svarbu priminti, kad siekiantys gauti tiesiogines išmokas turi įrodyti aktyvaus ūkininkavimo faktą, jaunieji ūkininkai – pagrįsti pasirengimą ūkininkauti. Papildoma perskirstomoji pajamų paramos išmoka mokama tik deklaruojantiems mažiau kaip 500 ha.

Be to, pareiškėjai gali savanoriškai prisiimti papildomus įsipareigojimus ir reikalavimus bei gauti papildomą klimatui, aplinkai ir gyvūnų gerovei naudingų sistemų išmoką (ekologinės sistemos). Ekologinės sistemos šiemet buvo papildytos nauja ekologine sistema „Ariamosios žemės keitimas pievomis, jų išlaikymas ir priežiūra“, peržiūrėti ekologinių sistemų išmokų dydžiai, atnaujinti reikalavimai paramai gauti..

Daugiau svarbios informacijos apie tiesiogines išmokas ir paramą pagal kitas programas, susijusias su plotu bei gyvuliais, galite rasti Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) išleistame specialiame laikraštyje. Kviečiame skaityti laikraštį čia.

Taip pat primename, kad kiekvieną ketvirtadienį, 8 val. rengiamos nuotolinės ūkininkų konsultacijos, kuriose ūkininkus geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės, žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų, tiesioginių išmokų taisyklių klausimais konsultuoja ŽŪM, NMA, VĮ Žemės ūkio duomenų centro specialistai. Prisijungti prie susitikimų galima čia.

Turintys klausimų, susijusių su pasėlių deklaravimu, juos gali atsiųsti ir e. paštu tiesiogines@zum.lt.

 

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis