Columbus -8,6 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Sau 2025
Columbus -8,6 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Sau 2025

Užrašai ant pakuotės ir kortelės suglumino pirkėjus. Socialinių tinklų nuotr.

Rita KRUŠINSKAITĖ
ŪP korespondentė  

Agurkų kilmės mįslė įminta

2025/01/11


Viename šalies prekybos centrų Naujųjų metų išvakarėse parduodami agurkai suglumino pirkėjus. Ant pakuotės buvo nurodyta, jog jie lietuviški, o ant parduotuvės kainos kortelės parašyta, kad šių daržovių kilmės šalis – Turkija.

Sureagavo internautai

Dviprasmiška situacija su akibrokštą patvirtinančia nuotrauka netruko atsidurti socialiniuose tinkluose. Ant 500 g pakuotės ryškiai žaliame fone švietė baltas užrašas – Kietaviškių natūraliai šviežios daržovės. Žemiau juodame fone, šalia trispalvės, toks pats ryškus užrašas – trumpavaisiai agurkai.

Šalia buvo padėta prekybos centro kortelė su užrašu, kad tai yra lietuviški trumpavaisiai agurkai, kurių kilmės šalis – Turkija. 500 g pakuotės kaina – 3,99 Eur.

Nuotraukai atsidūrus internete, iš karto užvirė diskusijos, kokia tikroji agurkų kilmė. Pasipylė šimtai komentarų. Internautai iš karto pasiskirstė į keletą grupių. Vieni piktinosi prekybininkais, kad jie apgaudinėja pirkėjus, tik šį kartą užmiršo apgaulės galus sukišti į vandenį: „Prekybos centrų triukai. Kvailina gi mus, žmonės, o čia – klaida, kurios neturėjome pamatyt. Viskas taip sukasi. Dideliu šriftu yra parašytas prekės išgalvotas pavadinimas, realiai ten galima rašyti bet ką ir tai neapibrėžia parduodamos prekės nei savybių, nei sudėties, nei kilmės. Čia – reinkarnacija, verslininkai tai sugeba.“

Kiti į tai žvelgė su humoru: „Faina. Juk Lietuvos ribos anksčiau siekė Juodąją jūrą, o dabar jau ir tą perplaukė. Šaunuoliai. Lietuviški agurkai, bet užaugo Turkijoje ir grįžo į mūsų Lietuvą. Dvigubą pilietybę gavo. Lietuviai Turkijoj juos laisto. Gerai pavarom, ne taip kaip ruskiai – Turkija mūsų be jokio šūvio.“

Dar kiti bandė surasti logišką paaiškinimą: „Sėklos gal iš Turkijos, bet užaugo Lietuvoje. Matyt, sufasavo Lietuvoje ir pavadino „lietuviški“, nors kilmės šalis – Turkija. Auginti Lietuvoje – kas čia neaišku? Ten parašyta – kilmė Turkija, o pavadinimas šį kartą sutapo su mūsų šalies. Kas augina, tas ir duoda pavadinimą.“

Kai kurie siūlė atsipeikėti, neieškoti sąmokslo teorijų ir į tai žiūrėti kaip į paprasčiausią klaidą: „Žmonėms reikia dramos, kad tik turėtų kuo pasipiktinti. Tas asmuo, kuris spausdino kainolapį, tiesiog blogai įrašė kilmę, nes tai reikia padaryti ranka, remiantis lipduku, gautu kartu su produkto dėže. Daug kam taip gali nutikti. Darbuotojai padarė klaidą ir tiek.“ Daugeliui užkliuvo ir aukšta agurkų kaina.

Užauginti Lietuvoje

„Lietuviški trumpavaisiai agurkai, sufasuoti po 500 g, yra užauginti Kietaviškių šiltnamiuose. Sveriami agurkai yra vežami iš Turkijos, o lietuviški parduodami sufasuoti. Manau, kad galėjo įsivelti paprasčiausia klaida – buvo atvežti palaidi iš Turkijos ir šalia padėti fasuoti lietuviški. Mūsų bendrovė daržoves augina pati, jų neįsiveža iš kitų šalių. Su importu mes neturime nieko bendro, esame augintojai. Prekybos tinklai patys importuoja daržoves“, – „Ūkininko patarėjui“ pabrėžė UAB „Kietaviškių gausa“ prekybos organizatorius Darius Uždavinys. Anot jo, bendrovė užaugintą produkciją platina dviejuose prekybos tinkluose – „Maxima“ ir „Iki“. „Agurkų kaina aukšta, nes žiemos laikotarpiu labai brangu juos užauginti, didelė savikaina, todėl ir auginame labai nedaug“, – aiškino D. Uždavinys.

Prieš 34 metus įsteigti Kietaviškių šiltnamiai šiuo metu yra didžiausias šiltnamių kompleksas Baltijos šalyse. Moderniausiomis technologijomis šiltnamiuose sukurtas palankus mikroklimatas primena tikrą lietuvišką vasarą. Čia ištisus metaus auginami įvairių rūšių pomidorai, agurkai, salotos.

Paprasčiausia klaida

ŪP pavyko išsiaiškinti, kad daug dėmesio sulaukusi istorija nutiko perkybos tinkle „Iki“. „Tai paprasčiausia žmogiška klaida. Paskutiniu metu mes net nebuvome įsivežę agurkų iš Turkijos. Įvesta elektroninė sistema iki minimumo eliminuoja tokias klaidas, bet jų, nors ir retai, pasitaiko. Pastebėję visada stengiamės kuo greičiau jas ištaisyti, kad pirkėjai nebūtų klaidinami“, – komentavo prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti, įgarsinti žodžiu ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis
Verslas