Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Aiškėja Prezidento rinkimų dėlionė

2023/11/11


Rytoj, lapkričio 12 d., likus pusmečiui iki LR Prezidento rinkimų, oficialiai prasideda rinkimų kampanija. Seimo valia Prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną. Prasidėjus rinkimų kampanijai, jau galima registruotis dalyvauti ar kelti kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose. Šiandien savo kandidatą – Giedrimą Jeglinską – išsirinko Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Giedrimas Jeglinksas yra NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas, buvęs krašto apsaugos viceministras.

Jis išrinktas iš penkių galimų kandidatų, tarp kurių buvo Sąjungos pirmininkas Saulius Skvernelis, taip pat Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai Linas Kukuraitis, Vytautas Bakas bei Algirdas Butkevičius.

Prisistatydamas partiečiams G. Jeglinskas akcentavo poreikį stiprinti Lietuvos saugumą, Pasak jo, tai būtina sąlyga norint kurti turtingą, socialiai teisingą ir politiškai stabilią Lietuvą.

„Nebegalima taikstytis su tuo, kad geopolitinius iššūkius pasitinkame kaip niekad susipriešinę, suskirstę savo šalies gyventojus į savus ir svetimus, pažangius ir atstumtuosius. Tokia padėtis visiškai nepriimtina“, – taip pat kalbėjo G. Jeglinskas.

S. Skvernelis atsisakė varžytis

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis atsisakė varžytis dėl politinės jėgos nominacijos tapti kandidatu kitais vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

„Tikrai esu geroje formoje, puikiai pasiruošęs, bet kartais treneris nusprendžia, kad tose rungtynėse dėl taktinių sumetimų žaidėjas neturi išeiti į aikštelę, nes galbūt jis bus panaudotas kitoms ne mažiau svarbioms rungtynėms“, – kreipdamasis į partiečius per politinės tarybos posėdį sakė S. Skvernelis.

„Šalies vadovas turi puikiai suprasti, kas yra saugumas, kad jam nekabintų makaronų, (...) kuris turėtų supratimą ir suvokimą, kaip priimami sprendimai, būtų lyderis, nebijotų, turėtų karininko garbę, supratimą ir orumą, kad galima būtų galiausiai ir sprendimus priimti“, – sakė S. Skvernelis.

Dėkodamas kandidatūrą iškėlusiems partijos skyriams kartu akcentavo Seimo rinkimų svarbą.

„Žiūrėkime šiek tiek toliau už to horizonto, kuris nesibaigia prezidento rinkimais. Tam pačiam prezidentui, norint įgyvendinti pačias geriausias idėjas, reikės Vyriausybės atramos ir paramos“, – teigė politikas.

„Prezidentas be Vyriausybės ir Seimo valios negali nė euro žmonėms (...) duoti“, – kalbėjo jis.

Rinkimų dėlionė

2019 metais eidamas premjero pareigas S. Skvernelis, kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, dėl prezidento posto varžėsi su Gitanu Nausėda ir Ingrida Šimonyte. Tuomet S. Skvernelis liko trečias, surinkęs 19,58 proc. rinkėjų balsų.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ įkurta pernai sausį, daliai politikų atskilus nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

Apie kandidatavimą į prezidentus 2024 metais jau paskelbė premjerė Ingrida Šimonytė, ją kelia valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kelia buvusį sveikatos apsaugos ministrą, Seimo narį Aurelijų Verygą.

Kelsiantys savo kandidatūras rinkimuose taip pat pranešė buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, riaušių byloje teisiamas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas.

Visuomenės apklausų duomenimis, dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda juose yra ryškiausias favoritas, į populiariausiųjų trejetą taip pat patenka advokatas Ignas Vėgėlė ir I. Šimonytė.

I. Vėgėlė bei G. Nausėda kol kas nėra paskelbę, ar dalyvaus rinkimuose.

 

ŪP portalo ir BNS inf.

Nuotr. – Giedrimas Jeglinskas

Dalintis