Ashburn +5,0 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +5,0 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023

Aiškėja Prezidento rinkimų dėlionė

2023/11/11


Rytoj, lapkričio 12 d., likus pusmečiui iki LR Prezidento rinkimų, oficialiai prasideda rinkimų kampanija. Seimo valia Prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną. Prasidėjus rinkimų kampanijai, jau galima registruotis dalyvauti ar kelti kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose. Šiandien savo kandidatą – Giedrimą Jeglinską – išsirinko Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Giedrimas Jeglinksas yra NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas, buvęs krašto apsaugos viceministras.

Jis išrinktas iš penkių galimų kandidatų, tarp kurių buvo Sąjungos pirmininkas Saulius Skvernelis, taip pat Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai Linas Kukuraitis, Vytautas Bakas bei Algirdas Butkevičius.

Prisistatydamas partiečiams G. Jeglinskas akcentavo poreikį stiprinti Lietuvos saugumą, Pasak jo, tai būtina sąlyga norint kurti turtingą, socialiai teisingą ir politiškai stabilią Lietuvą.

„Nebegalima taikstytis su tuo, kad geopolitinius iššūkius pasitinkame kaip niekad susipriešinę, suskirstę savo šalies gyventojus į savus ir svetimus, pažangius ir atstumtuosius. Tokia padėtis visiškai nepriimtina“, – taip pat kalbėjo G. Jeglinskas.

S. Skvernelis atsisakė varžytis

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis atsisakė varžytis dėl politinės jėgos nominacijos tapti kandidatu kitais vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

„Tikrai esu geroje formoje, puikiai pasiruošęs, bet kartais treneris nusprendžia, kad tose rungtynėse dėl taktinių sumetimų žaidėjas neturi išeiti į aikštelę, nes galbūt jis bus panaudotas kitoms ne mažiau svarbioms rungtynėms“, – kreipdamasis į partiečius per politinės tarybos posėdį sakė S. Skvernelis.

„Šalies vadovas turi puikiai suprasti, kas yra saugumas, kad jam nekabintų makaronų, (...) kuris turėtų supratimą ir suvokimą, kaip priimami sprendimai, būtų lyderis, nebijotų, turėtų karininko garbę, supratimą ir orumą, kad galima būtų galiausiai ir sprendimus priimti“, – sakė S. Skvernelis.

Dėkodamas kandidatūrą iškėlusiems partijos skyriams kartu akcentavo Seimo rinkimų svarbą.

„Žiūrėkime šiek tiek toliau už to horizonto, kuris nesibaigia prezidento rinkimais. Tam pačiam prezidentui, norint įgyvendinti pačias geriausias idėjas, reikės Vyriausybės atramos ir paramos“, – teigė politikas.

„Prezidentas be Vyriausybės ir Seimo valios negali nė euro žmonėms (...) duoti“, – kalbėjo jis.

Rinkimų dėlionė

2019 metais eidamas premjero pareigas S. Skvernelis, kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, dėl prezidento posto varžėsi su Gitanu Nausėda ir Ingrida Šimonyte. Tuomet S. Skvernelis liko trečias, surinkęs 19,58 proc. rinkėjų balsų.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ įkurta pernai sausį, daliai politikų atskilus nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

Apie kandidatavimą į prezidentus 2024 metais jau paskelbė premjerė Ingrida Šimonytė, ją kelia valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kelia buvusį sveikatos apsaugos ministrą, Seimo narį Aurelijų Verygą.

Kelsiantys savo kandidatūras rinkimuose taip pat pranešė buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, riaušių byloje teisiamas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas.

Visuomenės apklausų duomenimis, dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda juose yra ryškiausias favoritas, į populiariausiųjų trejetą taip pat patenka advokatas Ignas Vėgėlė ir I. Šimonytė.

I. Vėgėlė bei G. Nausėda kol kas nėra paskelbę, ar dalyvaus rinkimuose.

 

ŪP portalo ir BNS inf.

Nuotr. – Giedrimas Jeglinskas

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/04

Pelkėse verda tikra pekla (I)

Lietuvių tautosakoje pelkė apibūdinama kaip klampi vieta su stovinčiu vandeniu, kurioje knibždėte knibžda įvairiausių mistinių padarų. Todėl ji savo paslaptingumu nuo seno baidė ir domino žmones. Ši vieta ir dabar nepraranda susidomėjimo, n...
2023/12/04

Dekoratyvus, veržlus, skanus – kas?

Nedaug rastume augalų, tinkamų tiek želdynams, tiek gyvatvorėms, tiek nepageidaujamiems vabzdžiams atbaidyti, ir gydomųjų savybių turinčiomis uogomis. Jeigu užsimintume, kad iš jo pagaminta burtų lazdelė buvo pati galingiausia Hogvartse, ti...
2023/12/04

Svarbu tinkamai vykdyti įsipareigojimus – nekurti dirbtinių sąlygų gauti paramą

Siekiantys gauti paramą investiciniams projektams pareiškėjai turi užtikrinti, kad dirbtinai nekurs sąlygų gauti paramą. Svarbu žinoti, kad, jei skiriama parama, paramos gavėjai įpareigojami šios nuostatos laikytis visą projekto įgyv...
2023/12/04

Pradėta platinti nauja Vyriausybės taupymo lakštų emisija

Šiandien pradėta platinti nauja vienerių metų trukmės Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) emisija, už kurią bus mokama 3,8 proc. metinių palūkanų. Taupymo lakštų emisija bus platinama gruodžio 4–18 d., o išperkama 20...
2023/12/04

Vyndarystės verslas: labiausiai norimas – rabarbarų vynas

Pakruojo rajone Klovainiuose gyvenantis Dainius Jurgaitis su gyvenimo drauge ir verslo partnere Aušra Šimkute prieš keletą metų kaime nusprendė auginti avietes, vėliau – iš uogų virti uogienes, džemus, dar vėliau ...
2023/12/04

Pagailo šaltyje paliktų jautukų

Plungė („Žemaitis“). Vos iškritus pirmajam sniegui ir paspaudus šaltukui, visi skubame kuo šilčiau apsirengti ir užtikrinti palankias gyvenimo sąlygas savo augintiniams. Deja, bet yra ir tokių, kurie į pastarąjį re...
2023/12/04

Apdovanoti sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai

Metų sandūroje Žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros surengtoje metinėje konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ apdovanoti sėkmingiausiai &sca...
2023/12/04

Prapliupusios liūtys ir kruša atėmė viltį nuimti derlių laiku

Kaip kasmet Australijos žemdirbiai derlių iš laukų į saugyklas suvežti planavo iki Kalėdų. Tačiau šalies pietryčiuose prasidėjusios neregėtos liūtys ne tik sustabdė darbus, bet ir pakenkė derliaus kokybei. Spėjama, kad apie 1 mln. t ...
2023/12/04

Neskubėkime išmesti bulvių lupenų – jos dar gali praversti

Kodėl patyrę daržininkai pataria neišmesti bulvių lupenų? Pasirodo, jos gali praversti lysvėse. Ir ne tik. Patarimais dalijasi daržininkė mėgėja Daiva L.