Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Aplinkosaugos pareigūno darbo pavojai: kyšiai, pažeidėjų agresija

2024/06/18


Pastarosiomis dienomis paviešinti keli įvykiai, pavirtinantys, kad aplinkos apsaugos pareigūno darbas yra susijęs su rizika, dėl to yra pradėtas ne vienas ikiteisminis tyrimas.

Pernai vasario mėnesį Elektrėnų savivaldybėje įvyko incidentas, dėl kurio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o praėjusį penktadienį, kaip pranešė Generalinė prokuratūra, paskelbtas nuosprendis.

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vyriausiasis inspektorius atvyko į Elektrėnų savivaldybėje esantį žemės ūkio paskirties sklypą patikrinti, ar jame nedaromi aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimai. Prie inspektoriaus priėjo vyras, kuris, kaip paaiškėjo, buvo Kazachstano pilietis, sklypo savininkės sugyventinis. Vyras agresyviai prieštaravo, kad būtų atliktas patikrinimas, pareigūnui liepė pasišalinti iš teritorijos bei jam grasino, kad nebūtų fiksuojami pažeidimai. Kazachstano pilietis, turintis leidimą gyventi Lietuvoje, stūmė valstybės tarnautoją iš sklypo ir, paėmęs 2 metrų ilgio medinį pagalį, stipriai sudavė inspektoriui per ranką. Įvykio metu aplinkos apsaugos inspektoriui buvo sulaužyta ranka.

Vilniaus regiono apylinkės teismas priėmė griežtą nuosprendį. Aplinkos apsaugos pareigūną sužeidusiam užsieniečiui (g. 1974), kuris anksčiau jau buvo teistas už vagystę, skirta reali trejų metų laisvės atėmimo bausmė. Nuteistasis taip pat turės sumokėti ir ankstesniu teismo nuosprendžiu jam skirtą 5 tūkst. eurų baudą bei atlyginti nukentėjusiojo patirtą turtinę ir neturtinę žalą, gydymo išlaidas.

Šilalės rajone – bandymas papirkti

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) vakar pranešė, kad Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl mėginimo papirkti aplinkosaugos pareigūną (Baudžiamojo kodekso 227 str.).

Bandymas papirkti valstybės tarnautoją, kad šis nevykdytų savo įgaliojimų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu.

 

ŪP portalo informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis