Ashburn +0,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 28 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +0,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 28 Sau 2023

Artėja Prienų kelio atnaujinimas: jau parengtas žemės paėmimo Kauno rajone projektas

2023/01/01


Pagreitį įgauna pasiruošimo krašto kelio Nr. 130 Kaunas–Prienai–Alytus rekonstrukcijai darbai. Iš pagrindų bus atnaujintas šio krašto kelio ruožas tarp Kauno ir Prienų (nuo 11,60 iki 31,10 km). Jau parengtas žemės paėmimo visuomenės poreikiams Kauno rajone projektas, pasirašyta didžioji dalis reikiamų sutarčių – 134.

Rekonstrukcijai ruošiamas kelias – vienas intensyviausių visoje šalyje. Jame vidutinis metinis paros eismo intensyvumas siekia apie 11,5 tūkst. automobilių per parą. Didelė dalis kasdien juo vykstančių transporto priemonių – vilkikai.

Rekonstrukcijos darbai vyks intensyvaus eismo ruože tarp Garliavos ir Prienų. Šis ruožas driekiasi nuo Garliavos per Išlaužą, Šaltupį ir Strielčius iki Prienų.

„Stipriai apkrauto kelio rekonstrukcijos Kauno ir Prienų rajonų savivaldybių gyventojai ir apskritai visos Lietuvos vairuotojai laukė ilgus metus. Sėkmingai tęsiamos žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros, rengiami priešprojektiniai sprendiniai. Viskas vyksta pagal numatytą veiksmų planą“, – teigia susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas.

Rekonstravus ir išplatinus Kauną su Prienais jungiančią arteriją, eismas joje bus saugesnis. Eismo saugumo užtikrinimo sprendiniai ir gera kelio dangos kokybė sudarys sąlygas padidinti leistiną greitį visame ruože nuo 70 km/val. iki 90 km/val.

Pasak susisiekimo viceministro, tikimasi, kad rekonstravus šį kelio ruožą ne tik pagerės eismo sąlygos tūkstančiams vairuotojų, bet ir pavyks pritraukti naujų investicijų į šį šalies regioną.

Skelbimai apie parengtą žemės paėmimo visuomenės poreikiams Kauno rajono savivaldybės teritorijoje projektą pateikti Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (https://bit.ly/3jz30G5), taip pat publikuojami Nacionalinės žemės tarnybos interneto svetainėje (https://bit.ly/3Gt3K8J) ir Susisiekimo ministerijos interneto svetainėje (https://bit.ly/3WD2hm2).

Rekonstrukcijai ruošiama kelio Nr. 130 Kaunas–Prienai–Alytus atkarpa driekiasi dviejų rajonų – Kauno ir Prienų – sankirtoje. Visuomenės poreikiams planuojama paimti 288 sklypus arba beveik 120 ha žemės Kauno ir Prienų rajonų savivaldybių teritorijose.

Didžioji dalis kelio rekonstrukcijai reikiamos žemės nuosavybės teise priklauso Lietuvos valstybei, likusi – privačių žemės sklypų savininkams.

Žemės paėmimo visuomenės poreikiams Prienų rajone projektas bus parengtas 2023 m. sausio mėnesį.

Planuojamo rekonstruoti ruožo projektavimo darbus numatoma atlikti 2023–2024 m. Numatoma, kad šios 19,5 km ilgio atkarpos rekonstrukcija bus baigta ne vėliau kaip 2026 m.

 

Šaltinis: Susisiekimo ministerija

Dalintis

2023/01/28

Valstybė smūgiuoja veislininkystei – atsikrato įmonių

Veislininkystės įmonių privatizavimą žemdirbių atstovai vadina istorine klaida ir pabrėžia, kad nacionalinę veislininkystę žlugdyti gali tik labai netoliaregiška valdžia. Šioms įmonėms aukciono plaktuku mojavo dar ankstesnės kadencij...
2023/01/28

Braškių pilkojo puvinio sukėlėjo kontrolė eteriniais aliejais

Pastaruoju metu eteriniai aliejai ir ekstraktai tiriami kaip viena iš priemonių, siekiant sumažinti pesticidų naudojimą augalų apsaugos srityje. Alternatyvios priešgrybinės medžiagos yra svarbios ekonominiu atžvilgiu itin žalingų pat...
2023/01/28

Tarptautinį narkotikų gabenimo verslą organizavusiam panevėžiečiui – teismo nuosprendis

Daugiau kaip 300 kg kokaino neteisėtą gabenimą jachta organizavusiam ir beveik 760 kg kanapių dervos pervežimą iš Ispanijos į Rusiją koordinavusiam piliečiui E. M. skirta galutinė 13 metų laisvės atėmimo bausmė.
2023/01/28

Žalumynai ant palangės: nestandartiniai sprendimai

Žalumynų ant palangės galima užsiauginti ir taip, kad jie puoštų namus – tarkim, svogūnų laiškų saldaininėje su akmenukais. Salotoms galima suteikti antrą gyvenimą, o imunitetą sustiprins ir švieži morkų lapeliai.
2023/01/28

Trąšų rinka: ar po sunkių 2022-ųjų galime tikėtis geresnių 2023 metų?

Praėjusieji metai trąšų rinkai buvo sudėtingi. Įtampa dėl kylančių kainų rinkoje buvo jaučiama jau 2021-ųjų pabaigoje. O 2022 m. vasarį, prasidėjus karui Ukrainoje, situacija tapo dramatiška. Agroverslo bendrovės „Agrochema&ldq...
2023/01/28

Lietuviškos simfonijos pradininką primena viena Plungės gatvė

Juozas Žilevičius – vargonininkas, kompozitorius, pedagogas, choro dirigentas, muzikologas, kultūros veikėjas. Simfonija f-moll, kuri buvo parašyta 1919 m., o po kelerių metų atlikta Kaune – laikoma pirmąją lietuviška sim...
2023/01/28

Ūkininkavimas – perspektyvus verslas

„Nepamenu, kiek tada man buvo metų, dar nedaug, tėvų draugų ūkyje padėjau rinkti akmenis. Nusibodo man tas darbas ir nusprendžiau eiti namo, pareikšdama: „Būsiu ūkininkė, bet akmenų nerinksiu. Ūkininke tapau, bet akmenis vis tie...
2023/01/28

Tėvų ir vaikų santykiai: atviri klausimai bei pagarbus klausymasis atrakina ir labai surūdijusią spyną

Kristina su vyru augina 4 vaikus, vyriausiam dabar 16 metų, o jauniausiam – 7-eri. Baigusi finansų mokslus ir ne vienerius metus dirbusi projektų vadove, šiuo metu moteris vis giliau neria į sritį, susijusią su vaikais. Ji antrus metu...
2023/01/28

Pusryčiai – hamletiškas klausimas

Valgyti pusryčius ar nevalgyti? Tokios mintys aplanko bent pusę mūsų ryte. „Pusryčius suvalgyk pats“, – teigia patarlė, o jai pritaria ir šiuolaikinė dietologija. Kai reikia skubiai nuspręsti, ką valgyti, o laikrodis rodo,...