Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023

Atgimsta istorinis kurortas: Berčiūnuose bus statomas modernus daugiabutis

2023/01/19


Berčiūnai tarpukariu ir sovietmečiu buvo tapę populiariu kurortiniu miesteliu, kuriame poilsiaudavo pasiturintys gyventojai, o miesto inteligentai turėjo ir vilas. Ilgainiui Berčiūnų žavesys prigeso, tačiau jau visai netrukus vietoje apleistos mokyklos iškils modernus daugiabutis, o Panevėžio miesto ir rajono gyventojai galės džiaugtis atnaujintu parku su laisvalaikio infrastruktūra, pėsčiųjų ir dviračių takais.

Brangiausias pardavimas

Panevėžio rajono savivaldybei paskelbus aukcioną, Berčiūnų mokykla 2022 metais buvo nupirkta, kaip aiškino Rajono savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėja Aldona Čiegytė, už 300 tūkst. eurų.

Tai pernai brangiausiai parduotas nekilnojamasis turtas. Buvęs mokyklos pastatas parduotas už 300 tūkst. eurų. Be to, parduotas ir žemės sklypas, o suma už parduotą sklypą atitenka valstybei, bet pusė jos grąžinama Savivaldybei“, – aiškino A. Čiegytė.

Jau pirmajame aukcione nupirkusi NT plėtros bendrovė „Panvalda“ paskelbė, kad šį pastatą prikels naujam gyvenimui, o gyvenvietę viliasi paversti traukos centru.

Vietoje daugiau nei 2,3 tūkst. kv. metrų ploto buvusios mokyklos planuojama sukurti gyvenamąsias patalpas – dviejų aukštų daugiabutį, kuris po kelerių metų taps nauju traukos centru trokštantiems pabėgti nuo intensyvaus miesto gyvenimo ritmo.

Buvusios mokyklos negriaus

Būsimo projekto vizija dalijosi projekto vystytojas Marijus Balys.

„Panevėžys yra judrus, augančios pramonės miestas, o Berčiūnai – priešingybė. Tai žaliuojantis priemiestis, kuriame visais metų laikais vyrauja ramybė, atsipalaidavimas ir poilsis gamtos apsuptyje“, – kalbėjo M. Balys ir teigė, kad prieš įsigyjant buvusią mokyklą buvo atliktas išsamus pastato būklės vertinimas ir nustatyta, kad visos konstrukcijos yra sveikos ir tvirtos.

„Buvo nuspręsta patį pastatą palikti, o iš esmės atnaujinti visas inžinerines sistemas, fasadus, stogą bei perplanuoti patalpas. Norime išsaugoti pastatą dėl keleto esminių priežasčių, tai – daug tvariau nei viską griauti, utilizuoti, o paskui statyti iš naujo. Pasaulyje į madą grįžta tokie monumentalūs pastatai, o mokykla kelia sentimentus pirmiausia vietos bendruomenei. Kituose projekto etapuose greta atsiras papildomi tūriai. Viršutiniame aukšte numatytos mansardos, apatiniame – terasos ir atskiri įėjimai į apartamentus“, – sakė M. Balys.

Bendradarbiaus su bendruomene

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius E. Lunskis tvirtino, kad, vystant naujo daugiabučio projektą buvusios mokyklos teritorijoje, Savivaldybė bendradarbiauja su Berčiūnų bendruomene.

„Vertindami Panevėžio rajono gyvenviečių kontekste, galime pasidžiaugti, kad Berčiūnų bendruomenė turi gana modernią ir visą reikalingą infrastruktūrą: atnaujintos gatvės, keliai, vandentiekis, nuotekos ir kita infrastruktūra. Savivaldybė glaudžiai bendradarbiauja ir tariasi su bendruomene visais aktualiais klausimais“, – teigė E. Lunskis aiškindamas, kad visus svarbius klausimus sprendžia drauge su bendruomene.

„Su Berčiūnų bendruomene aptarėme klausimus ir išsprendėme žemės sklypo padalijimą – dalis sklypo atiteko bendruomenei, o kita – didesnė – buvusios mokyklos pirkėjams. Berčiūnų bendruomenė galės naudoti jiems paskirtą žemės sklypą savo nuožiūra“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius.

 

JP.lt

Dalintis

2023/02/04

Brandiname pieno ūkių tragediją

„Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) trečiadienį posėdžiavusi visuomeninė Pieno taryba konstatavo, jog kažkas kaltas, kad žemdirbiai dėl kritusių pieno supirkimo kainų likviduoja ūkius, tačiau kaip bus toliau – atsakymo nerasta“,...
2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/03

Mokslininkas R. Šadzevičius: „Dalį tiltų pigiau griauti ir statyti naujus, nei remontuoti“

Praėjusiame amžiuje statyti tiltai jau įpusėjo savo amžių ir, nesulaukdami tinkamos priežiūros, pradeda kelti pavojų. Kėdainių tiltas per Nevėžį – tik vienas iš blogos būklės tiltų. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akade...
2023/02/03

Pirmosios naujojo modelio uniformos jau pasiekė muitinės pareigūnus

Šiais metais Lietuvos muitinės pareigūnai bus aprūpinti naujomis uniformomis – pirmosios jau pasiekė muitinės postus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
2023/02/03

Dėl situacijos pieno rinkoje europarlamentaras kreipėsi į Europos Komisiją

Dėl kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų sunerimę pieno gamintojai bei perdirbėjai kreipiasi į Europos Parlamento (EP) narį Juozą Oleką. Į ūkininkų problemas visada įsiklausantis, jų interesus EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete ginantis ...
2023/02/03

Oficialiai atidaryti nauji Ukmergės rūmai

Šiandien oficialiai atidarytos naujos Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų patalpos. Šiuolaikiškame pastate Deltuvos g. 17A, Ukmergėje dirba 22 teismo darbuotojai.
2023/02/03

Patvirtintos 2023–2027 metų KPP strateginio plano prekių, paslaugų ir darbų pirkimų taisyklės

NMA atkreipia dėmesį, kad sausio 31 d. patvirtintos Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (Strateginis planas) int...
2023/02/03

Nuo pirmadienio dėl geležinkelio elektrifikacijos darbų keisis dalies traukinių eismas

Įsibėgėjant geležinkelio elektrifikacijos projektui, nuo pirmadienio, vasario 6 d., keisis dalies bendrovės „LTG Link“ traukinių tvarkaraštis maršrutuose Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai, Kaunas&ndash...
2023/02/03

Įtrauktieji į pensijų kaupimą turi dar penkis mėnesius apsispręsti. Ką svarbu žinoti?

Šiemet į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukti gyventojai kol kas neaktyvūs – pranešimus siunčiamus į asmenines „Sodros“ paskyras perskaitė tik 33 proc. gavėjų. Labai svarbu, kad visi įtrauktieji priimtų sprendimą...