Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023

Atnaujinta Šukionių koplyčia – kraštiečių geranoriškumo ir bendrystės rezultatas

2023/09/29


Biržai („Biržiečių žodis“). Biržų kraštas unikalus medinėmis koplyčiomis. Viena jų – Šukionių Šv. Mato koplyčia, kurios statyba mena XVIII amžių. Istoriniai šaltiniai liudija, kad koplyčia išliko tik rūpestingų ir pamaldžių žmonių dėka, kurie dosniai aukojo remontui. Šimtmečiai bėga, o situacija išliko laikui nepavaldi – ir dabar koplyčia rūpinasi iniciatyvūs šukioniečiai, kurie iš žmonių surinktų aukų atnaujino Dievo namus.

Iš nuotraukos nepažino...

Esame rašę, kad Šukionių kaimo bendruomenės pirmininkė Rita Bieliakienė ėmėsi iniciatyvos atnaujinti Šv. Mato koplyčią.

„Buvo taip, kad pumpėnietis fotografas Virgilijus Navalinskas Šukionyse pristatė Lietuvos bažnyčių ir koplyčių parodą, kurioje buvo ir mūsų koplyčia. Jei atvirai, nuotraukoje aš mūsų koplytėlės nepažinau. Ji pasirodė tokia murzina, visa apsilaupiusi. Supratau, kad verkiant reikia remonto“,- pasakojo R. Bieliakienė.

Viskas priklausė nuo aukotojų

Ta pati mintis kilo ir šukioniečiui Ingaudui Volungevičiui, kuris atsitiktinai užsuko aplankyti artimųjų kapų. Vyras pasakojo, kad anksčiau jam yra tekę ilgą laiką dirbti Norvegijoje apdailininku, tad jo, kaip savo srities profesionalo, akiai tuometinis koplyčios vaizdas buvo išties nemielas.

Taip Šv. Mato koplyčia atrodė anksčiau.

I. Volungevičius pats ir pasiūlė bendruomenei savo pagalbą. Taip ir prasidėjo gražus bendradarbiavimas. I. Volungevičius po truputį pradėjo darbus, o R. Bieliakienė paskelbė apie aukų rinkimą.

„Žiūrint į sąskaitą „įkrentančias“ lėšas, svarstėme, kokius remonto darbus mums pavyks atlikti. Ingaudas sutiko padėti mums savanoriškai, tad kainavo tik medžiagos. Tačiau viskas absoliučiai priklausė nuo to, kiek suaukos žmonės“,- sakė R. Bieliakienė.

Pašnekovė pabrėžė, jog norėta tikslą įgyvendinti iki rugsėjo pabaigos, Šv. Mato arba dar kitaip vadinamųjų Mataušo atlaidų. Akivaizdu, kad tai bus įgyvendinta, nes šiuo metu belikę keli baigiamieji darbai.

 

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

 

Vilė LEŠČINSKIENĖ / BIRŽIEČIŲ ŽODIS

Ritos BIELIAKIENĖS nuotr.

Titulinėje nuotr. – Dabar po remonto atsiveria akiai mielas vaizdas, tik langus reikia pakeisti.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.
2023/12/10

Ko reikia aplinkos apželdintojui: mylėti augalus ir nebijoti išsitepti

Lietuvos gyventojai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria savo namų ar sodybų aplinkos puoselėjimui, tad auga ir kraštovaizdžio bei dekoratyvinio apželdinimo specialistų paklausa. Dirbantys šioje srityje ne vienerius metus sako,...
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/10

Ekologinių Danijos ūkių sėkmės paslaptis: dėmesys efektyvumui, inovacijoms ir vartotojų pasitikėjimas

Danijos ūkiai pagrįstai laikomi vienais inovatyviausių pasaulyje. Keliuose jų apsilankęs žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis kartu su Žemės ūkio ministerijos, „Ekoagros“, ūkininkų bei jų atstovais domėjosi, kaip danų ūkininkai...