Ashburn +20,8 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024
Ashburn +20,8 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024

„AUGA group“ pristatė naujo veiklos modelio principus

2023/05/25


„AUGA group“ pristatė naujo veiklos modelio principus bei jo įgyvendinimo žingsnius. Įmonių grupės vertinimu, tai padės efektyviau siekti strategijoje numatytų tikslų.

„Mes nuosekliai įgyvendiname 2020 m. paskelbtą verslo strategiją, kuria siekiame, kad „AUGA“ taptų tvaraus maisto ir gyvenimo būdo sinonimu. Naujasis verslo modelis atvers galimybes ūkininkams naudotis sukurtomis tvaresnėmis technologijomis dalijimosi ekonomikos principu, leis dirbti efektyviau ir uždirbti daugiau prisijungus prie šios naujos bendruomenės, įgalinančios mąsto ekonomiją. Vartotojams – tai galimybė rinktis maistą be kainos gamtai, o investuotojams gauti finansinę grąžą darant teigiamą poveikį“, - sako „AUGA group“ generalinis direktorius Kęstutis Juščius.

Naujas veiklos modelis pagrįstas trimis pagrindinėmis kryptimis: tvarių žemės ūkio technologijų vystymu ir gamyba, žemės ūkio veiklų organizavimu per kooperatyvus, taikant „AUGA“ tvaraus ūkininkavimo standartą, ir tvaresnių maisto produktų tiekimu vartotojams.

Naujam verslo modeliui įgyvendinti sukurta nauja organizacinė struktūra. Įmonė „AUGA Tech“, kuria ir gamina inovatyvias žemės ūkio technologijas, kurios bus komercializuojamos. Taip pat įmonė „AUGA SOFA“, kuri vystys „AUGA“ tvaraus ūkininkavimo standartą ir teiks paslaugas žemės ūkio kooperatyvams bei ūkininkams pagal frančizės sutartis. Įmonė „AUGA Trade“, organizuoja tvarių produktų vartotojams gamybą, prekybą ir rinkodarą. Visas naujo verslo modelio veiklos šakas konsoliduoja įmonė „AUGA Community“.

„AUGA Tech“

„AUGA tech“ toliau tęs tvarių žemės ūkio technologijų, leidžiančių sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas, vystymą. Grupė jau yra sukūrusi biometanu ir elektra varomą traktorių „AUGA M1”, skirtą profesionaliam naudojimui. Traktoriai iš pirmosios gamybos partijos šiuo metu išbandomi ūkiuose, o 2023 m. pabaigoje jie bus ruošiami jų masinei gamybai. Grupė toliau nuosekliai vysto metano emisijas iš gyvulininkystės veiklos mažinančią specializuotų pašarų technologiją, taip pat vysto ir ketina gaminti kitas žemės ūkio mašinas, naudojančias tvarius energijos šaltinius. Pajamos iš šios verslo šakos bus generuojamos per technologijų nuomą ir jų pardavimą aptarnaujamiems kooperatyvams ir kitiems rinkos dalyviams.

„AUGA SOFA“

Per įmonę „AUGA SOFA“ bus vystomas „AUGA“ tvaraus ūkininkavimo standartas, įdiegtas žemės ūkio veiklos organizavimo modelis, grįstas kooperacijos principais ir franšizės pagrindu bei teikiamos žinios ūkininkams (angl. know-how) ir skaitmeniniai ūkių organizavimo sprendimai. Tai įgalins technologijų pasidalinimą, „AUGA“ tvaraus žemės ūkio standarto įgyvendinimą ir plėtros galimybes. Ūkiai (pirmiausiai „AUGA group“ ūkiai, o vėliau sudarant galimybę ir kitiems ūkiams) jungsis į kooperatyvus, kurie, vadovaudamiesi „AUGA“ tvaraus žemės ūkio standartais ir metodikomis bei naudodami įmonių grupėje vystomus tvarius techninius sprendimus, apdirbs ūkių – kooperatyvo narių –žemę ir teiks kitas žemės ūkio paslaugas savo nariams, o esant laisviems pajėgumams ir kitiems ūkiams.

Naujas veiklos organizavimo modelis pirmiausiai bus išbandytas ir tobulinamas jame dalyvaujant „AUGA group“ ūkiams. Naujo veiklos modelio įgyvendinimas jau pradėtas, šiuo metu jau yra įsteigta 11 kooperatinių bendrovių, kurių steigėjai ir nariai yra „AUGA group“ ūkiai. Pasiteisinus naujam veiklos organizavimo modeliui, 2023 m. II pusmetį planuojama pasiūlyti prie naujo veiklos modelio jungtis ir kitiems ūkiams. „AUGA group“ sudarys galimybę kooperatyvų nariams naudotis centralizuota žemės ūkio veiklai reikalingų žaliavų pirkimo ir produkcijos pardavimo sistema.

„AUGA Trade“

„AUGA Trade“ organizuoja tvaresnių ekologiškų produktų gamybą, prekybą ir „AUGA“ prekės ženklo vystymą. Galutiniam vartotojui skirti produktai yra gaminami iš žaliavų, užaugintų ūkiuose, kuriuose taikomas „AUGA“ tvaraus ūkininkavimo standartas ir diegiamos naujos, emisijas mažinančios technologijos. Šie produktai jau yra pristatyti Lietuvos rinkai ir jais yra prekiaujama didžiuosiuose šalies prekybos tinkluose. Šiuo metu naująją produktų liniją sudaro: pienas, kefyras, varškė, grietinė, kiaušiniai ir avižiniai dribsniai. Ateityje yra numatoma tolesnė šios produktų linijos plėtra pieno produktų ir kitose kategorijose. Siekiama užimti 10 proc. rinkos dalies atitinkamose kategorijose, pateikiant vartotojams įprastus, prieinamus ir tvaresnį pasirinkimą įgalinančius produktus.

Įmonių grupė mato globalias plėtros galimybes ne tik su „AUGA“ prekės ženklu pažymėtais produktais vartotojams, bet ir bendradarbiaujant su kitais prekių ženklais (angl. co-branding) bei tiekiant „AUGA“ tvarumo standartu pažymėtas žaliavas maisto perdirbėjams. Remiantis „AUGA group“ ir kitų įmonių duomenimis, būtent žaliavos sudaro didžiausią emisijų dalį galutiniuose maisto produktuose, todėl šios problemos sprendimas yra itin aktualus rinkoje.

„AUGA Community“

Nauja organizacinė struktūra leis įgyvendinti naują verslo modelį ir bus palankesnė investicijų pritraukimui, planuojamam nuo 2023 m. paskutinio ketvirčio.

„Vertinsime įvairias pinigų pritraukimo galimybes – pradiniams technologijų kūrimo etapams rizikos ir privataus kapitalo pritraukimą „AUGA Community“ struktūroje. Technologijų vystymui ir plėtrai bus planuojama pasinaudoti ES žaliojo finansavimo galimybėmis, vėlesniuose etapuose pasitelkiamas ir komercinių bankų finansavimas“, - sako „AUGA group“ generalinis direktorius Kęstutis Juščius.

Ateities perspektyvos

Naujas verslo modelis pirmiausia bus pritaikytas ir išbandytas Lietuvoje. Vėliau bus siekiama šį modelį plėsti užsienyje per technologijų šaką, klimatui neutralių žaliavų tiekimą bei prekės ženklo naudojimą.

 

Partnerio turinys

Dalintis
2024/05/23

Ne medžioklės sezono vilkams nebūna

Gyvenimas sukasi nenutrūkstamu ratu – ūkininkai augina gyvulius, o vilkai, pasitaikius progai, juos pjauna. To negali sustabdyti nei padidintos medžioklės kvotos, nei probleminių vilkų paėmimas iš gamtos, nei elektrinės tvoros. Pasitv...
2024/05/23

Šaulių priesaika toli nuo Tėvynės: nori stiprinti Lietuvos gynybinę galią

Gegužės 24-ąją Lietuvos šaulių sąjungos gretas papildys nauji broliai ir sesės Suomijoje – Helsinkyje, LR ambasadoje, šaulio priesaiką duos mūsų tautiečiai, gyvenantys ir dirbantys šioje šalyje. Šiemet pris...
2024/05/23

Augalams vien šilumos ir drėgmės neužtenka

Pastaruoju metu daug kalbama apie labai gerą žiemkenčių būklę, ypač žieminiai rapsai alsuoja produktyvumu. Tačiau daugybė tarpusavyje susipynusių pokyčių ir veiksnių kelia naujas rizikas ir tam tikrą netikrumą. Šiuolaikinis žemės ūkis susid...
2024/05/23

171 Lietuvos įmonė gaus į 11,3 mln. eurų ES finansavimo savo eksporto galimybių gerinimui

Produkcijos pristatymui užsienio parodose ir eksportui skirtų produktų bei paslaugų sertifikavimui labai mažos, mažos ir vidutinės Vidurio bei vakarų Lietuvos įmonės siekė gauti daugiau nei 20,2 mln. eurų finansavimą. Pagal Inovacijų agentūros pas...
2024/05/23

Įprasmintas devynių kaimų atminimas

Kupiškis („Kupiškėnų mintys“). Gegužės 18 dieną neeilinis susitikimas surengtas Antašavos parapijoje. Čia rinkosi Daršiškių ir dar aštuonių aplinkinių gyvybingų ir išnykusių kaimų gyvent...
2024/05/23

Paviršinio vandens telkinių pakrančių, melioracijos griovių apsaugos juostų deklaravimas pagal 4 GAAB standartą

Žemės ūkio duomenų centras (ŽŪDC) atkreipia dėmesį, kad 2024 m. gegužės 7 d. įsigaliojo Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų, taikomų nuo 2023 metų, aprašo pakeitimas.
2024/05/23

Daržovės kibiruose: kompaktiška ir patogu

Kai kurie daržininkai bent dalį daržovių augina ne lysvėse, bet kibiruose. Juose be vargo auga pomidorai, agurkai, paprikos, braškės. Ar tikrai toks sprendimas turi pranašumų? Kokių?
2024/05/23

Šerbeto upės ir visiškai sunaikinti sodai Lenkijoje. Ar sulauksime to ir Lietuvoje?

Praėjusį sekmadienį vos per 15 minučių kruša soduose sunaikino absoliučiai visą šių metų derlių, tačiau jos pasekmės vaismedžiams bus juntamos dar kokius dvejus metus. Tai – tikras Armagedonas, sako už galvų susiėmę Lenkijos so...
2024/05/23

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, kitaip vadinamą Lietuvos raudonąja knyga.