Ashburn +19,3 °C Debesuota
Pirmadienis, 29 Geg 2023
Ashburn +19,3 °C Debesuota
Pirmadienis, 29 Geg 2023

„AUGA group“ pristatė naujo veiklos modelio principus

2023/05/25


„AUGA group“ pristatė naujo veiklos modelio principus bei jo įgyvendinimo žingsnius. Įmonių grupės vertinimu, tai padės efektyviau siekti strategijoje numatytų tikslų.

„Mes nuosekliai įgyvendiname 2020 m. paskelbtą verslo strategiją, kuria siekiame, kad „AUGA“ taptų tvaraus maisto ir gyvenimo būdo sinonimu. Naujasis verslo modelis atvers galimybes ūkininkams naudotis sukurtomis tvaresnėmis technologijomis dalijimosi ekonomikos principu, leis dirbti efektyviau ir uždirbti daugiau prisijungus prie šios naujos bendruomenės, įgalinančios mąsto ekonomiją. Vartotojams – tai galimybė rinktis maistą be kainos gamtai, o investuotojams gauti finansinę grąžą darant teigiamą poveikį“, - sako „AUGA group“ generalinis direktorius Kęstutis Juščius.

Naujas veiklos modelis pagrįstas trimis pagrindinėmis kryptimis: tvarių žemės ūkio technologijų vystymu ir gamyba, žemės ūkio veiklų organizavimu per kooperatyvus, taikant „AUGA“ tvaraus ūkininkavimo standartą, ir tvaresnių maisto produktų tiekimu vartotojams.

Naujam verslo modeliui įgyvendinti sukurta nauja organizacinė struktūra. Įmonė „AUGA Tech“, kuria ir gamina inovatyvias žemės ūkio technologijas, kurios bus komercializuojamos. Taip pat įmonė „AUGA SOFA“, kuri vystys „AUGA“ tvaraus ūkininkavimo standartą ir teiks paslaugas žemės ūkio kooperatyvams bei ūkininkams pagal frančizės sutartis. Įmonė „AUGA Trade“, organizuoja tvarių produktų vartotojams gamybą, prekybą ir rinkodarą. Visas naujo verslo modelio veiklos šakas konsoliduoja įmonė „AUGA Community“.

„AUGA Tech“

„AUGA tech“ toliau tęs tvarių žemės ūkio technologijų, leidžiančių sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas, vystymą. Grupė jau yra sukūrusi biometanu ir elektra varomą traktorių „AUGA M1”, skirtą profesionaliam naudojimui. Traktoriai iš pirmosios gamybos partijos šiuo metu išbandomi ūkiuose, o 2023 m. pabaigoje jie bus ruošiami jų masinei gamybai. Grupė toliau nuosekliai vysto metano emisijas iš gyvulininkystės veiklos mažinančią specializuotų pašarų technologiją, taip pat vysto ir ketina gaminti kitas žemės ūkio mašinas, naudojančias tvarius energijos šaltinius. Pajamos iš šios verslo šakos bus generuojamos per technologijų nuomą ir jų pardavimą aptarnaujamiems kooperatyvams ir kitiems rinkos dalyviams.

„AUGA SOFA“

Per įmonę „AUGA SOFA“ bus vystomas „AUGA“ tvaraus ūkininkavimo standartas, įdiegtas žemės ūkio veiklos organizavimo modelis, grįstas kooperacijos principais ir franšizės pagrindu bei teikiamos žinios ūkininkams (angl. know-how) ir skaitmeniniai ūkių organizavimo sprendimai. Tai įgalins technologijų pasidalinimą, „AUGA“ tvaraus žemės ūkio standarto įgyvendinimą ir plėtros galimybes. Ūkiai (pirmiausiai „AUGA group“ ūkiai, o vėliau sudarant galimybę ir kitiems ūkiams) jungsis į kooperatyvus, kurie, vadovaudamiesi „AUGA“ tvaraus žemės ūkio standartais ir metodikomis bei naudodami įmonių grupėje vystomus tvarius techninius sprendimus, apdirbs ūkių – kooperatyvo narių –žemę ir teiks kitas žemės ūkio paslaugas savo nariams, o esant laisviems pajėgumams ir kitiems ūkiams.

Naujas veiklos organizavimo modelis pirmiausiai bus išbandytas ir tobulinamas jame dalyvaujant „AUGA group“ ūkiams. Naujo veiklos modelio įgyvendinimas jau pradėtas, šiuo metu jau yra įsteigta 11 kooperatinių bendrovių, kurių steigėjai ir nariai yra „AUGA group“ ūkiai. Pasiteisinus naujam veiklos organizavimo modeliui, 2023 m. II pusmetį planuojama pasiūlyti prie naujo veiklos modelio jungtis ir kitiems ūkiams. „AUGA group“ sudarys galimybę kooperatyvų nariams naudotis centralizuota žemės ūkio veiklai reikalingų žaliavų pirkimo ir produkcijos pardavimo sistema.

„AUGA Trade“

„AUGA Trade“ organizuoja tvaresnių ekologiškų produktų gamybą, prekybą ir „AUGA“ prekės ženklo vystymą. Galutiniam vartotojui skirti produktai yra gaminami iš žaliavų, užaugintų ūkiuose, kuriuose taikomas „AUGA“ tvaraus ūkininkavimo standartas ir diegiamos naujos, emisijas mažinančios technologijos. Šie produktai jau yra pristatyti Lietuvos rinkai ir jais yra prekiaujama didžiuosiuose šalies prekybos tinkluose. Šiuo metu naująją produktų liniją sudaro: pienas, kefyras, varškė, grietinė, kiaušiniai ir avižiniai dribsniai. Ateityje yra numatoma tolesnė šios produktų linijos plėtra pieno produktų ir kitose kategorijose. Siekiama užimti 10 proc. rinkos dalies atitinkamose kategorijose, pateikiant vartotojams įprastus, prieinamus ir tvaresnį pasirinkimą įgalinančius produktus.

Įmonių grupė mato globalias plėtros galimybes ne tik su „AUGA“ prekės ženklu pažymėtais produktais vartotojams, bet ir bendradarbiaujant su kitais prekių ženklais (angl. co-branding) bei tiekiant „AUGA“ tvarumo standartu pažymėtas žaliavas maisto perdirbėjams. Remiantis „AUGA group“ ir kitų įmonių duomenimis, būtent žaliavos sudaro didžiausią emisijų dalį galutiniuose maisto produktuose, todėl šios problemos sprendimas yra itin aktualus rinkoje.

„AUGA Community“

Nauja organizacinė struktūra leis įgyvendinti naują verslo modelį ir bus palankesnė investicijų pritraukimui, planuojamam nuo 2023 m. paskutinio ketvirčio.

„Vertinsime įvairias pinigų pritraukimo galimybes – pradiniams technologijų kūrimo etapams rizikos ir privataus kapitalo pritraukimą „AUGA Community“ struktūroje. Technologijų vystymui ir plėtrai bus planuojama pasinaudoti ES žaliojo finansavimo galimybėmis, vėlesniuose etapuose pasitelkiamas ir komercinių bankų finansavimas“, - sako „AUGA group“ generalinis direktorius Kęstutis Juščius.

Ateities perspektyvos

Naujas verslo modelis pirmiausia bus pritaikytas ir išbandytas Lietuvoje. Vėliau bus siekiama šį modelį plėsti užsienyje per technologijų šaką, klimatui neutralių žaliavų tiekimą bei prekės ženklo naudojimą.

 

Partnerio turinys

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/05/28

Bulvės „bėga“ iš daržininkų laukų

Daržininkai pradėjo naująjį sezoną. Kokioms daržovėms jie skirs prioritetą, paaiškės tik po pasėlių deklaravimo. Apžvelgiant pastarųjų metų statistiką matyti, kad mažėja bulvių plotai. Nesitikima, kad šiemet jų bus auginama daugiau. ...
2023/05/28

Vakarų Ukrainoje ir Lietuvoje buvo patys galingiausi antisovietinio pasipriešinimo židiniai visoje Rytų Europoje

„Mažai Lietuvos istorikams ir visuomenei žinomas faktas yra tai, kad Ukrainos sukilėlių armijos (UPA) gretose buvo ir lietuvių. Ukrainos istorikas ir žurnalistas Olegas Stecišinas 2015 m. Lvove ukrainiečių kalba išleido knygą &...
2023/05/28

Kaip apsaugoti šunį nuo erkių?

Pievoms pražydus – jomis mėgaujamės tiek mes, tiek ir augintiniai, tačiau svarbu nepamiršti, jog jose glūdo jau pabudusios ir pavojingos erkės. Erkės platina itin pavojingas šunims ligas, todėl labai svarbu laiku gyvūnus apsaug...
2023/05/28

Studentė Kamilė: visi esame čia dėl vieno tikslo – agrosektoriaus ateities kūrimo

VDU ŽŪA langas: LAUŽOME STEREOTIPUS! Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją (VDU ŽŪA) kasmet papildo būrys veržlių, smalsių jaunuolių. Jie – stereotipų laužytojai, drąsius sprendimus priėmę asmenys, kurie yra pavyzdys, jog i&scar...
2023/05/28

Pasėlių stebėjimas – situacija Molėtų rajone

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) kviečia sužinoti, kokia pasėlių situacija Molėtų rajone. Ją komentuoja LŽŪKT Molėtų r. biuro augalininkystės konsultantė Gabija Baltramaitytė.
2023/05/28

NATO viršūnių susitikimas: oro uostuose keičiami skrydžiai, ieškoma darbuotojų

Vilniuje liepą laukiant didžiausio ir svarbiausio šalies organizuojamo renginio – NATO viršūnių susitikimo, pasiruošimas jau vyksta ir šalies oro uostuose – orlaivių aptarnavimo bendrovės ieško papild...
2023/05/28

Gamtininkai ragina be reikalo neliesti gyvūnų jauniklių

Gamtoje šiuo metu – naujos gyvybės metas. Paukščiai rūpinasi besiplunksnuojančiais mažyliais, žvėrys savo guoliuose glaudžia neseniai į pasaulį atėjusius jauniklius. Tačiau visko pasitaiko: kartais paukščiukai išk...
2023/05/28

Pomidorai – tarsi pūko pataluose

Gegužės šalnos neatšaldė kolekcininkų noro ir šiemet auginti pūkuotus pomidorus. Šiais tarsi švelniu aksomu dengtais pomidorais grožėtis kviečia kolekcininkė Sandra Šimkevičė iš Alytaus. Jeigu pamir...
2023/05/28

Energijos kainos Lietuvoje mažėja

Lietuvos energetikos agentūros (LEA) ekspertų duomenimis, praėjusią savaitę dujų kainos sumažėjo 4,4 proc., vidutinė elektros kaina mūsų šalyje per savaitę mažėjo 12,8 proc., dyzelinas ir benzinas toliau pinga, o biokuro kainos išlie...