Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

AUGA grupė sukūrė tvaresnių ekologiškų produktų liniją

2023/05/05


Žemės ūkio technologijų kūrėja ir ekologiško maisto gamintoja „AUGA group“ bei jos dukterinės bendrovės paskelbė apie naują tvaresnių ekologiškų produktų liniją.

„Grupė siekia sumažinti maisto gamybos grandinės daromą poveikį aplinkai. Pirmiausia – mažinant klimato kaitą sukeliančių dujų emisijas žemės ūkyje, kuris atsakingas už didžiausią maisto produktų emisijų dalį. Todėl Grupė diegia jau egzistuojančias tvaresnio žemės ūkio praktikas ir kuria unikalias emisijas mažinančias technologijas, kurių sektoriui trūksta. Tam, kad vartotojai kasdien galėtų rinktis Lietuvoje užaugintus produktus, kurie yra ne tik ekologiški, bet ir draugiškesni aplinkai“, – sako bendrovės generalinis direktorius Kęstutis Juščius.

Naują produktų liniją sudaro įprasti kasdienio vartojimo produktai: lietuvių dažniausiai vartojamas pienas, taip pat kefyras, varškė, grietinė, avižiniai dribsniai, kiaušiniai. Produktų žaliavos yra užaugintos Lietuvoje, ekologiškai ūkininkaujančiose Grupės bendrovėse. Produktų perdirbimui Grupė pasitelkė vietos perdirbėjus.

Kęstučio Juščiaus teigimu, žaliavų auginimo procese, Grupė ne tik laikosi ES ekologinės žemdirbystės reikalavimų – nenaudoja cheminių trąšų ar kitų preparatų, užtikrina gyvūnų gerovę, bet ir daro daugiau nei reikalauja standartai. Grupė taiko žemdirbystės technologijas, leidžiančias kaupti organinę anglį dirvožemyje, išsaugoti bioįvairovę. Grupė taip pat naudoja žaliąją elektros energiją ir veikia sinergijoje tarp skirtingų ūkio veiklų – taiko žiedinės ekonomikos principus.

Be šių sprendimų, Grupė taip pat kuria technologijas, trūkstamas rinkoje, kurios leis reikšmingai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas. Grupės sukurtas biometanu ir elektra varomas traktorius „AUGA M1“, skirtas profesionaliam naudojimui, iš pirmosios gamybinės partijos jau pradėjo bandymus Grupės laukuose. Biometanas, kaip alternatyvus kuras, pasirinktas neatsitiktinai – tai vienas žaliausių kuro šaltinių, kuris savo gamybos ir panaudojimo cikle vienam energijos vienetui kompensuoja daugiau emisijų, nei pats išskiria. Vienas toks traktorius, varomas biometanu, sumažina anglies dvideginio emisijas iki 100 tonų per metus, lyginant su dyzelinu varomais analogais.

Grupė taip pat pradėjo biometano gamybą, panaudodama įvairias žemės ūkio veikloje susidarančias atliekas – augalų likučius, karvių mėšlą. Šios technologijos bus įdiegtos visuose Grupės ūkiuose ir turės reikšmingą poveikį produktų emisijoms artimoje ateityje.

„Dabartinis technologinis parengtumas mums jau leidžia pristatyti naujus, tvaresnius ekologiškus produktus vartotojams. Vystomos technologijos žingsnis po žingsnio mažins emisijas ir dar labiau didins galutinių produktų tvarumą ateityje. Klimato kaitos problemos mąstai auga, todėl mes kviečiame visus vartotojus, kurie siekia maitintis ne tik ekologišku, bet ir aplinkai draugišku maistu jungtis prie mūsų „misijos be kainos gamtai“ ir savo pasirinkimu spręsti šią globalinę problemą“, – teigia Kęstutis Juščius.

Nors ekologinis ir tvarus gamybos būdas reikalauja didesnių sąnaudų nei įprastinis, Grupė siekia, kad naujų produktų kaina būtų prieinama vartotojui – artima atitinkamų kategorijų populiariausių ne ekologiškų prekių ženklų kainai.

Vertindamas konkurencinę aplinką, Kęstutis Juščius pažymi, kad naujų produktų konkurentai – visi populiariausi pieno, avižinių dribsnių ir kiaušinių kategorijų produktai: „Orientuojamės į įprastą, kasdienį vartotojo pasirinkimą per skirtingus produktus, siekiame padaryti juos įprastus ir prieinamus, todėl konkurentai nėra vien ekologiški produktai“, – sako Kęstutis Juščius.

 

AUGA grupės informacija

Dalintis