Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

Automobilių detalių pardavėjui – per 45 tūkst. eurų bauda

2023/08/31


Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), savo iniciatyva įvertinusi vartotojų skunduose nurodytas aplinkybes dėl UAB „Autobazar“ vykdomos veiklos, nustatė, jog bendrovė pažeidė Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo reikalavimus. Už tai bendrovei skirta 45 624 eurų bauda.

VVTAT nustatė, jog UAB „Autobazar“ nepateikė teisingos ir išsamios informacijos apie siūlomas įsigyti automobilių detales arba nenurodė jų defektų. Vartotojai, užsisakę prekes, gavo jas surūdijusias, subraižytas, be tam tikrų dalių arba turinčias mechaninių pažeidimų ir kt. Tais atvejais, kai nebuvo galimybės įvykdyti vartotojų užsakymų, bendrovė nepateikė alternatyvių pasiūlymų arba pritaikė asortimento papildymo mokestį, apie tai iš anksto tinkamai neinformavusi vartotojų.

Nustatyta, kad dėl UAB „Autobazar“ vykdomos veiklos, susijusios su elektroninėje parduotuvėje www.srotas24.lt skelbiama informacija, taip pat nekokybiškų ar aprašymų neatitinkančių prekių pristatymo nuo pernai rugsėjo iki šių metų liepos galo gauta per 50 vartotojų skundų.

Detalių ar kitų įrenginių automobiliams ieškantiems vartotojams aiški ir neklaidinanti informacija apie prekių savybes ir būklę, įskaitant pritaikomumą jų turimam automobilio modeliui, yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių jų apsisprendimą.

Nesąžiningi UAB „Autobazar“ veiksmai klaidinančios informacijos pateikimas bei esminės informacijos neatskleidimas – suklaidino vartotojus. VVTAT konstatavo, jog tokia verslo praktika negali būti vertinama kaip tinkama verslo praktika.

Atsižvelgdama į minėtus įstatymo pažeidimus, aplinkybes ir vadovaudamasi teisingumo ir protingumo kriterijais, VVTAT skyrė UAB „Autobazar“ 45 624 eurų baudą.

Nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka. 

 

VVTAT informacija

Dalintis