Ashburn +17,0 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023
Ashburn +17,0 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023

Automobilių sporto veteranai susirungs slalomo trasoje

2023/01/07


Automobilių sporto veteranams šventinis Kalėdų laikotarpis paprastai užsitęsia kiek ilgėliau. „Garbingai pažymėję šią šventę jaučiamės tik tada, kai baigiasi kalėdinio slalomo varžybos“, – kalbėjo vienas aktyviausių šių lenktynių dalyvių, Žemės ūkio akademijos ilgametis dėstytojas, docentas, Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) garbės teisėjas Evaldas Čerškus.

Dabar dėl E. Čerškaus atminimo taurės, kurią steigia Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, kasmet varžosi buvę Evaldo kolegos ir varžovai.

Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija (TASVA) ir toliau tęsia bemaž pusę amžiaus gyvuojančią gražią tradiciją – kasmet susiburti draugėn ir išbandyti jėgas bei vis dar neblėstantį senjorų meistriškumą kalėdinio ir velykinio slalomo aikštelėse.

Kodėl kalėdinio slalomo turnyrai, kuriuos veteranai linkę vadinti savo mažuoju Dakaru, rengiami prabėgus kelioms savaitėms po didžiųjų metų švenčių?

„Šventiniu laikotarpiu ir taip visiems rūpesčių į valias, - sako vienas veteranų slalomo šventės organizatorių, TASVA direktorius Romualdas Mažuolis, kuriam varžybų metu patikėtos ir trasos saugumo viršininko, komisaro pareigos. – Tad sausio vidurys – bene optimaliausia tam data, kai nuslūgus didžiųjų metų švenčių šurmuliui veteranai pasijunta laisvesni, lengviau randantys laiko mieliems savo pomėgiams.

Kita vertus, ir organizatoriai, ir dalyviai tikisi sniego ir slidžios, žiemiškos trasos, kurioje pergalė – kur kas saldesnė“.

Šeštadienį, sausio 14-ąją, šalies automobilių sporto veteranai rinksis Kauno rajone, prie Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos esančiose dviejose slalomo aikštelėse, kuriose rengiamos tradicinės „Kalėdinio slalomo 2022“ varžybos.

TASVA jas organizuoja kartu su LASF senjorų komitetu ir partneriais – Lietuvos automobilių, Kauno automobilininkų bei Lietuvos „Porsche“ klubais.

Kalėdinio veteranų slalomo rengėjai sausio 14-ąją laukia ne tik sporto meistrų veteranų, norinčių išmėginti jėgas VDU ŽŪA aikštelėse, bet ir automobilių sporto teisėjų-veteranų, autoklubų narių, rėmėjų, jaunimo, žmonių su negalia, svečių ir žiniasklaidos atstovų, besivaržysiančių atskirose grupėse.

Savojoje grupėje lenktyniaus ir dailiosios lyties atstovės, kurių varžybos paprastai būna itin atkaklios ir dažnai nenuspėjamos.

Turnyro laimėtojų ir prizininkų laukia ne tik prizai ir diplomai, bet ir jų bendražygių atminimo taurės, kurias įsteigė rajono bei šalies automobilių sporto vadovai drauge su šių varžybų organizatoriais.

„Varžytuvės dėl buvusių bendražygių ir varžovų atminimo taurių neretai tampa tikra kalėdinio slalomo puošmena, – sako šių varžybų sporto komisarų kolegijos pirmininkas Gražvydas Smetonis. – Mat tokiu trofėjumi papildyti savo kolekciją trokšta kiekvienas veteranas, negailintis pastangų jam iškovoti“.

Be jau minėtos E. Čerškaus atminimo taurės kitą šeštadienį vyksiančio kalėdinio slalomo dalyviai rungsis dėl vieno šių tradicinių varžybų iniciatoriaus ir ilgamečio organizatoriaus Vidmanto Čiutelės, buvusio ilgamečio LASF vadovo, sporto meistro Sigito Alesiaus ir kitų žymių sportininkų atminimo taurių.

Paraiškas į veteranų „Kalėdinio slalomo 2022“ lenktynes jų organizatoriai priims varžybų vietoje lenktynių dieną nuo 8.30 val.

Pirmojo automobilio startas – sausio 14 d. 11 val.

 

Kauno rajono savivaldybės informacija

Algimanto BRAZAIČIO nuotrauka

Dalintis

2023/04/01

Bronis Ropė: „Valdžia negirdi ūkininkų, kuriuos užklupo pieno krizė“

Pieno supirkimo kainos krenta rekordiškai – šių metų sausio mėnesį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina buvo net 12 proc. mažesnė palyginus su praėjusiu mėnesiu ir sudarė 443,75 eurų sumą už toną. Sausio ir kovo mėnesiais ...
2023/04/01

Interaktyvus žemėlapis padės teisingai deklaruoti žemę

Valstybės įmonė Žemės ūkio duomenų centras parengė interaktyvųjį žemėlapį, kuriame galima peržiūrėti preliminarias erdvinių duomenų sluoksnių. Pagal juos bus tikrinama ūkininkų atitiktis žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės ...
2023/04/01

„Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ finalas: dėmesys etnografijai, ekologijai ir finalistų apdovanojimai

LR Seime įvyko Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Miškų ir ekologijos fakulteto organizuojamo kasmetinio nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai” finalas. Visi renginio dalyviai i...
2023/04/01

Aplinkosaugininkai pradeda akciją, ji truks du mėnesius

Balandžio 1 d. Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pradeda akciją „Saugom ungurį“, kuri truks iki gegužės 31-osios. Šios akcijos tikslas – europinių ungurių apsauga ir jų išteklių gausinimas.
2023/04/01

Kokius agurkus į stiklainius dėsite šiemet?

Daugeliui agurkų augintojų – profesionalų ir mėgėjų – kiekvieną sezoną kyla klausimas, kokias agurkų veisles rinktis, kokios naujos jų veislės galėtų sudominti ir papildyti laukiamą derlių. Tad apžvelgiame  konservuoti ir kitaip p...
2023/04/01

Kovą didėjo prezidento, Seimo pirmininkės ir Kauno mero reitingai

Vilnius, balandžio 1 d. (BNS). Prezidento Gitano Nausėdos, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio reitingas kovą kilo labiausiai, rodo „Lietuvos ryto“ šeštadienį pa...
2023/04/01

Aplinkosaugininkai akyliau stebės neleistinose vietose važinėjančius keturratininkus

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Miškų kontrolės departamento pareigūnai visus miško lankytojus skatina saugoti ir neniokoti miško paklotės. Todėl per akciją „Saugom mišką“, trunkančią iki gegužės 15-osi...
2023/04/01

Traukiasi dar vienas nepriklausomas elektros tiekėjas

Penktadienį BNS, remdamasis LRT naujienų portalu, paskelbė, kad „Birštono elektra“ nuo gegužės 1-osios nutraukia elektros energijos nepriklausomo tiekimo veiklą.
2023/04/01

Modernizuojant laivybos kelią Nemunu pradedamas finišo etapas

Modernizuojant laivybos kelią didžiausia Lietuvos upe – Nemunu pradedamas baigiamasis darbų etapas, kurio metu upės vagoje Pagėgių ir Šilutės rajonuose bus įrengtos upės tėkmę reguliuojančios bunos, leisiančios užtikrinti reikiamą lai...