Ashburn +24,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 21 Lie 2024
Ashburn +24,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 21 Lie 2024

Balsavimas iš anksto baigėsi: sulaukta 88,8 tūkstančių rinkėjų

2024/06/06


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per tris išankstinio balsavimo dienas rinkdami Europos Parlamento narius iš viso balsavo 88,8 tūkstančių rinkėjų.

Preliminariais VRK duomenimis, iki ketvirtadienio 20 val. rinkėjų aktyvumas pasiekė beveik 3,7 proc. nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus.

Rinkimų komisijos dar skuba aptarnauti iki 20 valandos į išankstinio balsavimo vietas atvykusius rinkėjus. Taip pat dar laukiama duomenų iš komisijų, kurie organizavo balsavimą ligoninėse, slaugos ir rūpybos įstaigose, kariniuose vienetuose ir bausmių atlikimo vietose. Todėl galutinis per tris dienas iš anksto balsavusių rinkėjų skaičius dar bus tikslinamas.

Didžiausią aktyvumą balsuodami tradiciškai rodo Neringos savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys. Savo balsą jau atidavė beveik 12 proc. neringiškių.

Aktyviai balsuojama ir Birštone, pilietinę valią jau išreiškė 8 proc. šios savivaldybės rinkėjų. Nedaug atsilieka Ignalinos rajono (6,3 proc.), Lazdijų rajono (6 proc.), Palangos miesto (5,9 proc.) rinkėjai.

Virš 445 tūkstančių rinkėjų turinčioje sostinėje rinkėjų aktyvumas pasiekė daugiau kaip 5,6 procento.

242 tūkst. rinkėjų turinčiame Kauno mieste balsavo beveik 3,8 procento rinkėjų.

Iš didžiųjų miestų kol kas vangiausi klaipėdiečiai. 121 tūkst. rinkėjų turinčiame mieste kol kas balsavo kiek per 2 procentus rinkėjų.

Pasyviausiai kol kas balsuoja Šiaulių, Kauno ir Kretingos rajonų rinkėjai. Šių savivaldybių rinkėjų aktyvumas taip pat siekia apie 2 proc.

Balsavimas iš anksto baigėsi

Birželio 7-8 dienomis rinkimų komisijos lankys rinkėjus namuose. Šiuose rinkimuose balsavimo namuose teise nusprendė pasinaudoti beveik 90 tūkst. rinkėjų.

Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės bei rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Birželio 9 d. (sekmadienis) yra pagrindinė rinkimų į Europos Parlamentą diena, kai tikimasi sulaukti didžiausio balsuojančių rinkėjų skaičiaus.

Rinkimų apylinkės duris atvers 7 valandą ryto ir dirbs iki 20 valandos vakaro.

Rinkimų sekmadienį balsuoti renkant europarlamentarus bus galima bet kurioje rinkimų apylinkėje, iš viso – 1895 vietose visoje Lietuvoje.

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti tik asmens dokumentą.

Balsavimas užsienyje esančiose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse organizuojamas kiekvienos atstovybės nustatytu laiku. Dėl tikslių balsavimo valandų rinkėjų prašoma teirautis toje ambasadoje ar konsulate, kur jie pageidauja atvykti balsuoti.

 

VRK informacija

Dalintis