Ashburn +26,9 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +26,9 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Baraginė 2023 metais taps mažąja Lietuvos kultūros sostine

2022/12/15


2023-ieji Baraginei bus ypatingi metai. Baraginė visus metus vadinama Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardu ir kvies mėgautis kultūriniais renginiais. Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Vicockis ta proga vykusiame pasitarime pasveikino Baraginės kaimo bendruomenės pirmininkę Ireną Maziliauskienę, kuri bendruomenei vadovauja jau 10 metų, linkėdamas nešti aukštai iškeltą mažosios Lietuvos kultūros sostinės vėliavą.

„Baraginės bendruomenė garsėja gražiais renginiais, vykdo puikius projektus, stiprinančius bendruomeniškumą, kuria puikią kultūros, užimtumo bei sporto infrastruktūrą, šių iniciatyvų įgyvendinimui ieško ir randa finansavimo šaltinius, prie bendruomeniškumą stiprinančių projektų įgyvendinimo prisideda ir savivaldybė. Lietuvos mažosios kultūros sostinės metai bus puiki galimybė dar labiau atskleisti savo kultūrinius ir kūrybinius sumanymus, kurių įgyvendinimui finansavimą skirs ir savivaldybė,“ – sakė savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Įdomiais tradiciniais renginiais garsėjanti bendruomenė numatė stiprią ir įdomią kultūrinę programą, kurioje laukia ir tradiciniai renginiai, ir įtraukiantys renginiai, susiję su kaimo istorija bei ten gyvenančiais žmonėmis ir kūrėjais, ir pramogos.

Baraginės – mažosios Lietuvos kultūros sostinės – atidarymas numatytas 2023 m. vasario 18 d. Skambiu atidarymo renginiu bus atverti kultūros sostines vartai.

„Mūsų bendruomenės žmonių susitelkimas organizuojant įvairius renginius ir buvo pagrindinė galimybė tapti kultūros sostine, o kartu su partneriais, į kuriuos kreipėmės ruošdami Lietuvos mažosios kultūros sostinės programą, – savivaldybe, Marijampolės kultūros centru, Marijampolės P. Kriaučiūno biblioteka, Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejumi, Meno mokykla, Marijampolės seniūnija ir bendruomenių asociacija bei aktyviais bendruomenės nariais, kurie yra ir kūrėjai, ir atlikėjai, ir pagrindiniai pagalbininkai, sukursime ir įgyvendinsime daug įsimintinų kultūrinių renginių“, – sakė bendruomenės pirmininkė I. Maziliauskienė.

Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių iniciatyvos tikslas – sutelkti vietos bendruomenes, aktyviau įtraukti jas į kultūrinį vyksmą, o visuomenei suteikti galimybes artimiau susipažinti su bendruomenių ir regionų kultūriniu savitumu, padeda užmegzti prasmingus kultūrinius mainus tarp pačių mažųjų kultūros sostinių, paskatinti naujas kūrybines iniciatyvas, kurios tęsiamos ir ateityje.

Mažosiomis kultūros sostinėmis miesteliai ir kaimo bendruomenės skelbiami nuo 2015 metų. 2023 metais mažosiomis Lietuvos kultūros sostinėmis tapo ne tik Baraginė, bet ir Kauno rajone esanti Kulautuva, Pačeriaukštė – Biržų rajone, Marcinkonys – Varėnos rajone ir Plungės rajone esantys Plateliai. Joms Šakynoje (Šiaulių raj.) – 2022 metų Mažojoje kultūros sostinėje buvo įteiktos vėliavos. Lietuvos mažųjų kultūros sostinių konkursą inicijuoja Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Projekto partneriai: Kultūros ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos seniūnų asociacija.

 

SuduvosGidas.lt

Dalintis