Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023
Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023

Beveik už tris milijonus modernizuotas VAT laboratorijos pastatas

2023/10/04


Šiandien oficialiai baigti Vilniuje esančio pastato, kuriame įsikūrusi Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT), rangos darbai. Beveik 3 mln. eurų vertės projektas finansuotas Turto banko ir ES fondų lėšomis.

„Projektas išskirtinis tuo, kad modernizacija vyko veikiančiame objekte. Rangovų profesionalumas, bendradarbiavimas su patalpose įsikūrusia Valstybine augalininkystės tarnyba ir pastarosios geranoriškumas, gebėjimas lanksčiai organizuoti darbą, leido laiku įgyvendinti projektą“, – pasiektu rezultatu džiaugiasi Ernestas Česokas, Turto banko Finansų departamento direktorius, laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas.

Modernizacijos metu buvo atnaujinamas vienas iš Ozo g. 4A, Vilniuje, esančio pastato korpusų, kurio bendras plotas daugiau nei 1,7 tūkst. kv. m. Pastato energetinio efektyvumo klasė prieš modernizaciją tebuvo D, o dabar ji yra B. Buvo atnaujinta elektros instaliacija, apšvietimo, šalto vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo, vėdinimo sistemos, atliktas stogo, cokolio ir išorinių sienų šiltinimas, pakeistos lauko durys bei langai, atliktas vidaus patalpų remontas, įrengtas vaikų kambarys, pastatytas naujas elektros generatorius. Skaičiuojama, kad atlikus visus šiuos darbus, pastato energijos sąnaudos mažės bent trečdaliu.

Atnaujintame korpuse veikia Valstybinės augalininkystės tarnybos laboratorija, atliekanti augalininkystės produktų kokybės tyrimus. Kasdien šios laboratorijos paslaugomis naudojasi grūdus auginančios bendrovės bei ūkininkai, grūdus superkančios ir perdirbančios bei sėklininkystės įmonės. Laboratorijos patalpų įrengimui taikomi specialūs reikalavimai, jose turi būti užtikrintas tam tikras temperatūrinis režimas, įrengta speciali ištraukiamoji ventiliacija, nuolatinis elektros tiekimas ir kt.

„Šiandien pastatas – ne tik gražesnis, bet ir ekonomiškesnis, labiau pritaikytas silpnaregiams ir judėjimo negalią turintiems žmonėms. Džiaugiuosi, kad darbuotojams pagaliau galime pasiūlyti šviesias, patogiai įrengtas patalpas, kuriose jie gali gerai jaustis ir kokybiškai atlikti savo darbą“, – įkurtuvių šventėje sakė Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas.

Pasak jo, atlikta daug darbų, leidžiančių tausoti energijos išteklius, ant pastato stogo sumontuotos saulės elektrinės. Artimiausiu metu atnaujintame pastate bus įrengta speciali sėklų daiginimo patalpa ir pastovios temperatūros joje palaikymo sistema, kuri ne tik leis kokybiškai atlikti tyrimus, bet ir taupyti energijos resursus.

Teigiami pokyčiai pastebimi ir pastato aplinkoje – atnaujinti želdynai, artimiausiu metu kieme bus sumontuota elektromobilių įkrovimo stotelė.

Bendra šio, Turto banko, Europos regioninės plėtros fondo ir REACT-EU iniciatyvos lėšomis finansuojamo, projekto vertė – 2,95 mln. eurų.

Šiuo metu Turto bankas įgyvendina 11 pastatų visoje šalyje modernizaciją. Taip pat yra pateiktos paraiškos dėl dalinio finansavimo ES fondų lėšomis 8 objektų atnaujinimo projektams, iš jų dėl keturių jau pasirašytos finansavimo sutartys, du projektai vertinami, likę – finansavimą gavo ir šiuo metu derinamos sutartys.

 

Turto banko informacija

Augusto Didžgalvio/Turto banko nuotraukos. Titulinėje (iš kairės): Turto banko laikinasis vadovas Ernestas Česokas, Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas, modernizacijos projektą įgyvendinusios bendrovės „Naresta“ generalinis direktorius Tadas Grincevičius, Žemės ūkio viceministrai Vytautas Abukauskas ir Egidijus Giedraitis.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/09

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/09

Liūdnas koplytėlių, koplytstulpių tuštėjimo metas

XIX a.–XX a. pradžia – kryždirbystės klestėjimo laikas, apie kurį daugiausia žinoma. Kryžiai ir koplytėlės, pilnos meniškų liaudies meistrų sukurtų šventųjų skulptūrų, atitiko lietuvio dvasinės raiškos būdą, esteti...
2023/12/09

Į ūkį traukia gausybė šeimų: šeimininkas siūlo ypatingą pramogą

Artėjančios šventos Kalėdos – stebuklingas laikas, kai norisi daugiau laiko skirti jaukumui, šeimai ir namams. Snieguotas ir šaltas gruodis kviečia parnešti į namus eglę ir skubėti su šeima ją puošti.
2023/12/09

Mėsos kukuliai per Kūčias ir kiti švedų kalėdinių tradicijų išskirtinumai

Nors kalėdinis laikotarpis džiugina įvairių tautybių žmones, gyvenantiems šiaurės šalyse jis dar ypatingesnis: šaltas ir tamsias žiemas norisi praskaidrinti šventišku spindesiu ir mielais ritualais. Lietuvių bend...
2023/12/09

Paraiškas teikę bendradarbiauti norintys smulkūs ūkio subjektai – pirmumo eilėje

Nuo spalio 2 d. iki lapkričio 13 d. šalies smulkieji ūkio subjektai teikė paraiškas dėl paramos tarpusavio bendradarbiavimui. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai jau sudarė ir šių paraiškų pirmumo eilę.
2023/12/09

Kretingos potvynio pamokos: ką prevenciškai gali padaryti savivaldybės ir patys gyventojai

Lapkričio pradžioje Kretingoje po stipraus lietaus kilęs potvynis, užpylęs gatves ir kiemus, ne tik naikino žmonių turtą, bet ir kilo taršos pavojus: teko į vandens telkinius išleisti nevalytas nuotekas. Šis įvykis atskleidė, ...
2023/12/08

Remia sveikesnį vaikų maitinimą

Iki gruodžio 31 d. šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo įstaigos gali teikti paraiškas pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokykl...
2023/12/08

Pelkėse verda tikra pekla (II)

„Ūkininko patarėjas“ toliau plėtoja pelkininkystės temą, kurios pradžia buvo publikuota 2023 m. gruodžio 2 d. numeryje. Tęsiame žurnalistinį tyrimą, kurio esmė – sužinoti, kodėl Europos Sąjungos (ES) ir valstybės lėšos kre...
2023/12/08

Investicijų projektams trūkstant valstybės žemės diskutuojama, iš kur jos paimti

Aplinkos viceministrei pareiškus, kad Lietuvoje beveik nėra laisvos valstybinės žemės investicijų projektams, Seimo Ekonomikos komiteto nariai abejoja, ar reikia steigti tokios žemės rezervo fondą. Kai kurie jų siūlo iš ūkininkų paim...