Ashburn +9,4 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +9,4 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023

„Bioversio“ prisijungė prie Europos biostimuliatorių industrijos tarybos

2023/10/03


Biotechnologijų žemės ūkiui įmonė „Bioversio“ tapo Europos biostimuliatorių industrijos tarybos (EBIC) nare. Tai leis įmonei aktyviau dalyvauti ne tik augalų biostimuliatorių teisėkūros procesuose, bet ir didinti tokių produktų populiarumą.

„EBIC yra atvira visoms organizacijoms, kurios užsiima biostimuliatorių gamyba Europoje ir kurios yra suinteresuotos šiuo klausimu bendradarbiauti. Visi mūsų nariai – tai į ateitį žvelgiančios įmonės, kurios yra pasiryžusios plėtoti galimybes visiems. Nariai įsitraukia į bet kokius mūsų tarybos darbo aspektus, kurie jiems yra aktualūs ir svarbūs“, – skelbiama tarybos internetinėse svetainėje.

Pagrindiniai 2011 m. įkurtos tarybos siekiai: užtikrinti tinkamą biostimuliatorių rinkos reguliavimo visoje Europos Sąjungoje (ES), didinti šio sektoriaus ir tvarių produktų patikimumą ir reputaciją; formuoti rinką ir užtikrinti paklausą.

Kaip teigia vienas iš „Bioversio“ įkūrėjų, įmonės direktorius ir bioinžinierius Stanislav Balion, galimybė prisidėti prie augalų biostimuliatorius reguliuojančių teisės aktų kūrimo, yra didelis žingsnis į priekį siekiant, kad tokių produktų registracija vyktų sklandžiau, efektyviau ir greičiau.

„Pagrindinė problema, kurią spręsime kartu su EBIC, tai lėtas ir gana sudėtingas naujų biostimuliatorių produktų registravimas, o dėl to – ir lėtas jų patekimas į rinką. Jungdamiesi prie Europos Komisijos ir kitų su šių produktų reguliavimu susijusių institucijų, bandysime atrasti kompromisą, kad registracija ir toliau išliktų saugi, bet taptų paprastesnė“, – sako S. Balion ir prideda, kad EBIC taip pat suteiks galimybę įsitraukti į diskusiją dėl tvarių produktų žemės ūkiui galimybių ir prisidėti prie augalų biostimuliatorių populiarinimo, taip siekiant tvaresnio žemės ūkio.

Biostimuliatoriai – tvarus pasirinkimas

Augalų biostimuliatoriai – tai iš tam tikrų medžiagų ir (ar) mikroorganizmų sudarytas produktas, kurio pagrindinė funkcija – stimuliuoti natūralius procesus dirvožemyje, siekiant pagerinti augalo reikalingų maistinių medžiagų pasisavinimą ir jų efektyvumą, taip didinti pasėlių kokybę ir augalų atsparumą stresui, – rašoma EBIC svetainėje.

Bioinžinerius S. Balion prideda, kad tokie natūralūs produktai yra naudingi ne tik dirvožemiui – mat jam kelia daug mažiau streso nei cheminiai produktai, bet yra sveikesni ir gamtai bei žmonėms.

„Biostimuliatoriai yra ir pigesni, kadangi jų gamybai yra naudojami natūralios kilmės produktai, o cheminių kainos neretai priklauso nuo iškastinio kuro kainų, kurios, priklausomai nuo ekonominės situacijos, gali stipriai kilti. Taip pat jie daug labiau saugo gamtą ir natūraliomis priemonėmis paskatina augalo mitybą, vystymąsi ir kartu kelia dirvožemio kokybę“, – sako „Bioversio“ vadovas.

Tiesa, specialistas pažymi, kad žemės ūkyje naudojant biostimuliatorius, trąšų visiškai atsisakyti greičiausiai nepavyks, bet anot jo, cheminiai produktai visuomet turėtų būti antrasis ūkininkų pasirinkimas. „Biostimuliatoriai leidžia dirbti su priežastimi – užtikrinti, kad augalų šaknų sistemos geriau maitintųsi, vystytųsi, o to pasekmė – kad reikia mažiau cheminių produktų. Priklausomai nuo aplinkybių, skaičiuojama, kad biostimuliatoriai leidžia sumažinti trąšų ir pesticidų naudojama 20-50 proc.“, – teigia S. Balion.

Anot bioinžinieriaus, biostimuliatoriai tiek Lietuvoje, tiek Europoje gan lėtai, tačiau įgauna populiarumą, o tai rodo, kad ši sritis tampa vis svarbesnė ir žemės ūkio sektorius ima suprasti tokių produktų naudą, todėl svarbu užtikrinti, kad jų patekimas į rinką taptų paprastesnis, o patys produktai – visiems prieinami.

 

Partnerio turinys

Nuotraukoje – Stanislav Balion, „Bioversio“ direktorius

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/03

Pagerbiant genijaus atminimą keliama idėja Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna

Pagerbiant vieno iškiliausių Lietuvos dailininkų ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimą svarstoma Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna.
2023/12/03

Šiltnamių rinkai žadama šviesi ateitis, bet technologijos pasirinkimas – jau galvosūkis

Ūkininkavimas versliniuose šiltnamiuose daugelyje šalių atneša milijonines pajamas. Ekspertų prognozėmis, toks daržovių ir uogų auginimo būdas ateityje tik augs, todėl tiek valstybiniu, tiek verslo lygiu daug investuojama į na...
2023/12/03

Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai

Stichinė nelaimė miškuose, sukelta žievėgraužio tipografo, vaizdingai dar vadinama ruduoju gaisru, rudąja stichija. Ji pražudė jau apie 3500 ha medynų. Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai.
2023/12/03

Duokite psichikos ligoniams advokatą!

„Tai itin sudėtinga tema. Kiekvienu atveju tenka individualiai spręsti mįslę, kaip laviruoti“, – įsitikinęs Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius, kalbėdamas, kaip padėti namuose prižiūrim...
2023/12/03

Galima veikti inovatyviai ir efektyviai, vienas sprendimų – sėtiniai žolynai

Esamoje geopolitinėje situacijoje sunkiai prognozuojamos grūdų supirkimo kainos, augantys energetikos kaštai, dažnėjantys ekstremalūs gamtos reiškiniai, griežtinami aplinkosaugos reikalavimai – šiandienos realijos, skati...
2023/12/03

Kada reikalingas augalo pasas?

Augalo pasas yra reikalingas tiekiant rinkai savo užaugintą augalinę produkciją mažmenine prekyba užsiimantiems ūkio subjektams, taip pat savo užaugintą augalinę produkciją tiekiant rinkai galutiniam vartotojui.
2023/12/03

Seime priregistruota naujų pasiūlymų 2024-ųjų biudžetui už milijardą eurų

Praėjus daugiau nei savaitei po to, kai Seimas antrą kartą apsvarstė kitų metų biudžeto projektą, parlamentarai vėl pateikė šūsnį siūlymų papildomai finansuoti kai kurias sritis.
2023/12/03

Kraujažolinio grublio pokštai – atsitiktinumas ar klimato kaitos pasekmė?

Pastaraisiais metais vis dažniau pavasarines daržoves atakuojantys juodi, kuproti „kirminai“ verčia nerimauti daržininkus, ypač tuos, kurie daržoves augina mažuose sklypuose ir nenaudodami insekticidų. Tai kraujažolinio grublio (Galeru...
2023/12/03

Priminimas poledinės žūklės mėgėjams: nerizikuokite

Atšalus orams ir žvejams jau ruošiantis žvejoti ant užšalusių vandens tvenkinių, aplinkosaugininkai primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus...