Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Blokuoja prieigą prie dviejų internetinių parduotuvių

2023/02/10


Kai Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) išnagrinėti ginčai vartotojų naudai, teiktos rekomendacijos verslininkams ar skirtos sankcijos nepadeda sustabdyti vartotojų teisių pažeidimų internete, VVTAT imasi kraštutinės priemonės – kreiptis dėl prieigos prie konkrečių svetainių blokavimo.

Dėl UAB „Rimkėja“ internetinės parduotuvės www.perkupigiau.lt bei dėl UAB „Dosnu“ internetinės parduotuvės www.dosnu.lt VVTAT gavo ne vieną dešimtį vartotojų skundų. Skundžiamasi dėl nepristatytų prekių ar pristatytų ne tų, kurios buvo užsakytos, dėl terminų nesilaikymo ir pan. Išnagrinėjusi ginčus ne teismo tvarka, VVTAT priėmė vartotojų reikalavimus tenkinančius sprendimus, kurie yra privalomi vykdyti. Beje, UAB „Rimkėja“ tyrimų metu keitė pavadinimus ir veikė kaip UAB „Borevita“ ar UAB „Milanvita“.

Taip pat abiem bendrovėms VVTAT yra skyrusi sankcijas už informacijos neteikimą. UAB „Borevita“ skirta 2750,00 Eur bauda, o UAB „Dosnu“ – 2420,00 Eur bauda. Dėl internetinės parduotuvės www.perkupigiau.lt blokavimo VVTAT jau yra gavusi teismo leidimą, pagal kurį kreipėsi į visus interneto paslaugų tiekėjus nurodydama blokuoti prieigą prie šios internetinės parduotuvės domeno. Dėl www.dosnu.lt blokavimo VVTAT dar vakar sulaukė teismo nutarties dėl leidimo blokuoti ir per artimiausias dienas inicijuos reikiamas procedūras tokio sprendimo įgyvendinimui.

Internetinė erdvė kelia daug iššūkių tiek vartotojams, tiek ją prižiūrinčioms institucijoms. VVTAT atlieka ir prevencinį darbą šioje srityje. 2022 m. atlikta 159 elektroninių parduotuvių stebėsena, iš jų 16 elektroninių parduotuvių, kurios vykdo elektroninę prekybą automobilių detalėmis. Visiems stebėsenoje dalyvavusiems komercinės veiklos subjektams pateiktos rekomendacijos dėl ikisutartinės informacijos elektroninėse parduotuvėse pateikimo.

Panašią stebėseną 2022 m. vykdė ir nevyriausybinė vartotojų asociacija „Vartotojų aljansas“. Vykdydama valstybės finansuojamą projektą asociacija patikrino net 253 elektronines parduotuves.

Vis dėlto pirkimas internete reikalauja ir didelio pačių vartotojų atidumo, ypač perkant socialiniuose tinkluose ar iš ne ES registruotų pardavėjų. VVTAT pataria tikrinti informaciją apie pardavėją, jo kontaktus, pasiskaityti kitų vartotojų komentarus, atkreipti dėmesį į klaidas tekste ir pan.

VVTAT užsakymu atlikti vartotojų nuomonių tyrimai rodo, kad didelė dalis vartotojų pasitiki internetine prekyba (34 proc.), vis dėlto VVTAT pateikiamų skundų kasmet daugėja. Deja, kartais ir VVTAT negali padėti vartotojams, ypač kai susiduriama su sukčiais ar perkama iš trečiųjų šalių internetinių parduotuvių.

 

VVAT pranešimas

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...