Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Brazilija dėl galvijų kempinligės atvejo sustabdė jautienos eksportą į Kiniją

2023/02/24


Brazilija, vasario 24 d. (AFP-BNS). Brazilija, didžiausia pasaulyje jautienos gamintoja, ketvirtadienį sustabdė šios mėsos eksportą į Kiniją nustačius galvijų spongiforminės encefalopatijos atvejį, nors ekspertai mano, kad tai yra mažiau pavojingas „netipinis“ variantas, pranešė žemės ūkio ministras Carlosas Favaro (Karlosas Favaras).

Eksportas į Kiniją, didžiausią Brazilijos jautienos eksporto rinką, pagal abiejų šalių susitarimą automatiškai sustabdomas, jei reguliavimo institucijos nustato ligos atvejų.

Brazilijos žemės ūkio ministerijos pranešime teigiama, kad atvejis buvo nustatytas devynerių metų galvijui mažame ūkyje šiaurinėje Paros valstijoje.

Mėginiai buvo išsiųsti Tarptautinei gyvūnų sveikatos organizacijai (OIE) Kanadoje ištirti.

Suvalgę užsikrėtusių galvijų mėsos žmonės gali susirgti progresuojančia demencija – Creutzfeldto ir Jakobo liga (Kroicfelto ir Jakobo liga).

Netipinis variantas sporadiškai pasitaiko vyresniems galvijams, o klasikinė forma plinta, kai ūkininkai šeria savo bandas užsikrėtusių gyvulių mėsos ir kaulų miltais.

Klasikinė forma kelia didesnį pavojų žmonėms.

C. Favaro teigė, kad minėtame ūkyje buvo auginami žole šeriami galvijai, todėl tikėtina, kad atvejis buvo netipinis.

„Atsižvelgiant į mūsų stebėjimo sistemos ypatybes, ankstesnę patirtį <...> ir į tai, kaip šie gyvūnai buvo auginami, labai tikėtina, kad šis atvejis yra netipinis, kurį sukėlė senėjimas“, – sakė jis radijui CBN.

„Tačiau mes vykdome visus sveikatos protokolus, kad nuramintume rinką ir vartotojus“, – pridūrė jis.

„Brazilijos sistema yra patikima ir saugi“.

C. Favaro sakė, kad minėta ferma karantinuojama, o gyvūnas paskerstas ir sudegintas.

Pramonės grupės „Abrafrigo“ duomenimis, Brazilija pernai eksportavo 2,3 mln. tonų jautienos, iš viso už 13,1 mlrd. JAV dolerių.

Daugiau nei pusė eksporto pasiekė Kinijos rinką.

Kinija praeityje yra paskelbusi skaudžių prekybos embargų Brazilijai.

Pavyzdžiui, 2021 metams trims mėnesiams uždraudus importą iš Brazilijos dėl dviejų kempinligės atvejų didžiausių Brazilijos mėsos perdirbimo įmonių akcijų kainos smarkiai nukrito.

 

BNS

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...