Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Brazilija didžiuojasi – sukūrė pasaulyje brangiausią karvę

2024/06/22


Brazilijos galvijų veisėjų kūrinys „Viatina-19 FIV Mara Movéis“ pripažinta pačia brangiausia kada nors aukcione parduota karve. Ji įkainota astronomine 4 milijonų dolerių suma.

„Viatina-19“ yra Brazilijos galvijų veisėjų ambicijų įsikūnijimas, daugelio metų pastangų vaisius.

Gineso rekordų knyga oficialiai pripažino, kad „Viatina-19 FIV Mara Movéis“ yra brangiausia kada nors aukcione parduota karvė. Ji įvertinta 4 mln. dolerių. Tai triskart didesnė suma nei anksčiau užfiksuoto rekordo. Ne mažiau stulbinamas šios mėsinės karvės svoris – 1100 kg, kuris dvigubai pranoksta jos suaugusio gentainio svorį.

„Šis etapas mums, „Casa Branca Agropastoril“, ir partneriams, investavusiems į „Viatina-19“ savo turtą, yra istorinis. Tai simbolizuoja aukščiausios kokybės standartą, kurio siekiame. Jo įvertinimas ir pripažinimas Gineso pasaulio rekordų knygoje yra neabejotinas įrodymas, kad investicijos į genetinę kompetenciją teikia grąžą – tiek diferencijuotuose produktuose, tiek finansinėje grąžoje, tiek įvaizdyje“, – pranešime spaudai teigia „Casa Branca Agropastoril“ direktorė Fabiana Marques Borrelli.

Ir priduria, kad pasaulinis pripažinimas ne tik pakelia Brazilijos galvijininkystės prestižą, bet ir įtvirtina jų vietą pasaulinio lygio genetikos viršūnėje.

Parduota ne pati karvė, o akcijos

Įspūdingoji karvė aukcione buvo parduoda pernai, tačiau apie ją visas pasaulis suskato rašyti šio birželio pradžioje. Pasaulinio rekordo pripažinimas užtruko, nes sudėtinga ir pardavimo schema. Buvo parduodamos akcijos. Pusė teisių į karvę parduota 2022 m., o pernai akcijos aukcione buvo dar kartą perskirstytos.

2022-aisiais Ney Pereiros įmonė „Napemo Agriculture“ aukcione sumokėjo kelis milijonus realų (beveik 800 tūkst. USD) už 50 proc. „Viatina-19“ akcijų.

Pernai „Viatina-19“ savininkai – „Casa Branca Agropastoril“ ir „Napemo Agriculture“ – aukcione pardavė 33 proc. karvės akcijų. Vienas konkurso dalyvis, „Nelore HRO“, už akcijas ryžosi pakloti 7 mln. realų (1,3 mln. dolerių).

Taip „Viatina-19“, įgijusi 3 savininkus (akcininkus), tapo vertingiausia pasaulyje karve.

Superkarvė

„Viatina-19“ yra Nelore veislės, kuri išvesta iš zebu porūšio. Jam būdinga savita kupra ir kaklo odos raukšlės. Zebu galvijai Brazilijos klimatui puikiai tiko. Žinoma, kad 1963 m. iš Indijos buvo atgabentas ypač aukštos veislinės vertės bulius Nelore, ir kai kurie veisėjai dar tebesaugo šio buliaus užšaldytos spermos dozių.

JAV Žemės ūkio departamento duomenimis, Brazilijoje yra daugiau nei 230 milijonų karvių. Tai didžiausia pasaulyje mėsinių galvijų populiacija. Tačiau „Viatina-19“ yra retenybė, ne veltui nuosavybės teisėmis į ją dalijasi trys savininkai.

Žymiajai „Viatinai-19“, kuri yra susižėrusi gausybę apdovanojimų, sukurta Instagram paskyra, įspūdingi katalogai, prie greitkelio iškelti reklaminiai stendai kviečia susidomėjusiuosius vykti apžiūrėti superkarvės.

Masyviu sniego baltumo kūnu išsiskirianti vertingoji karvė, kaip rašo „Associated Press“ (AP), yra stebima ne tik apsaugos kamerų bei veterinaro, bet ir saugoma ginkluoto sargybinio. Apsilankęs  pas vieną bendrasavininką, Ney Pereirą, žurnalistas sužinojo, kad elitinės karvės yra naudojamos veisimo medžiagai išgauti. Ūkiai, norintys pagerinti savo bandos genetiką, už „Viatina-19“ kiaušialąstes moka apie 250 tūkst. USD.

Galvijininkystė yra pagrindinis Brazilijos ekonomikos vystymosi šaltinis, o vyriausybė siekia užkariauti naujas eksporto rinkas. Teigiama, kad Brazilija kartu su JAV yra galvijų genetikos srities flagmanai. Brazilijoje atliekama daugiau apvaisinimų in vitro nei bet kurioje kitoje pasaulio šalyje.

Brazilijos superkarvei dėmesį skyrė ir „CBS News“, be kita ko, pastebėjęs, jog „Viatina-19“ karvės yra klonuojamos bendrovės „Geneal Animal Genetics and Biotechnology" laboratorijoje. Rinkoje netrukus turėtų pasirodyti pirmieji klonai.

„Viatina-19“ savininkai pajamų ketina gauti ne tik Brazilijoje. Ney Pereiros įmonė „Napemo Agriculture“ karvės kiaušialąsčių pardavė pirkėjams Bolivijoje, žvilgsnis krypsta į Jungtinius Arabų Emyratus, Indiją ir JAV.

Tiesa, braziliškoji superkarvė sužavi anaiptol ne visus, skeptiškai apie ją žurnalistams atsiliepė ir JAV galvijų augintojai. Vienas jų, tyčia vykęs į aukcioną „ExpoZebu“, pareiškė, kad „Viatina-19“ ir į ją panašios karvės yra „žmogaus sukurtos keistenybės“.

 

ŪP portalo informacija

„Casa Branca Agropastoril“ nuotr.

Dalintis