Ashburn +22,5 °C Mažai debesuota
Trečiadienis, 4 Spa 2023
Ashburn +22,5 °C Mažai debesuota
Trečiadienis, 4 Spa 2023

Dalijasi patirtimi, kaip paėmęs kreditą grūdų ūkis sutaupė beveik 7 tūkst. eurų

2023/04/24


Tarp ūkininkų vyrauja požiūris, kad veiklos vykdymui geriau imti prekių kreditus. Grūdų ūkio „Novasolis“ vadovė Ieva Bastienė dalijasi patirtimi, kad veiklos pradžioje patys buvo paėmę prekių kreditą, tačiau po kurio laiko, pabendravus su Ignalinos kredito unija, kuri kartu su kitomis trylika unijų priklauso „Kredos“ grupei, paaiškėjo, kad kreditas gali būti refinansuotas palankesnėmis sąlygomis – suteikiant paskolą ilgesniam laikotarpiui.

Kredito refinansavimas

Grūdų ūkis, veiklą pradėjęs prieš trejus metus, dabar turi dirbamą 200 hektarų plotą Kėdainių rajone, kuriame sėjami rapsai, kviečiai ir kitos tradicinės kultūros. Nors jame dirba tik trys žmonės, veikla nuolat tobulinama ir siekiama geriausių rezultatų.

„Pirmą kreditą ėmėme ūkiui pirkti, taip pat stiprinome techninę bazę, apyvartinį kapitalą. Jau turėdami kreditą, tik vėliau pasidomėjome sąlygomis Ignalinos kredito unijoje ir paskaičiavome, kad verta kreditą refinansuoti. Refinansavimas nebuvo sudėtingas procesas – suderinome refinansuojamą sumą, sutarėme dėl sąlygų ir gavome sprendimą. Naujasis kreditorius pinigus pervedė ankstesniam ir be keblumų procesas įvyko, – dalijasi I. Bastienė.

Pasak I. Bastienės, apsispręsti refinansuoti kreditą lėmė tai, kad neseniai pradėjus veiklą nebuvo prikaupta apyvartinio kapitalo, o unija paskolą davė ilgam laikotarpiui, kas suteikia galimybę visada turėti apyvartinių lėšų. Šių metų kainų žirklės taip pat nėra kritiškos – nereikia padengti visų metų apyvartinių lėšų iš karto rudenį, nes įmokos išdėstomos per ilgesnį laikotarpį.

Išsklaidė mitus

I. Bastienė sako, kad pagrindinis mitas tarp ūkininkų, jog unijose aukštos palūkanos, tačiau tai nėra tiesa: „Šiuo metu visiškai nenaudojame prekių kreditų. Paskaičiavome, kad vien pernai dėl to sutaupėme apie 6–7 tūkst. eurų. Kitas mitas, kad kredito gavimo procesas labai ilgas ir sudėtingas. Normalu, kad pirmą kartą reikia pateikti aktualius dokumentus, tačiau vėliau viskas vyksta greitai ir sklandžiai, atsiranda abipusis pasitikėjimas.

„Kredos“ grupės unijos yra sukaupusios daugiau nei 20 metų patirtį bendradarbiaudamos su ūkininkais, todėl puikiai supranta visus poreikius ir gali pasiūlyti įvairių finansavimo sprendimų. Unijos pasiruošusios padėti šalies ūkininkams sprendžiant kasdienius klausimus dėl apyvartinių lėšų trūkumo ar nusprendus įsigyti žemės ūkio technikos, įrangos, žemės ar atnaujinant ūkinius pastatus, fermas.

„Norime atkreipti dėmesį, kad būtent unijos stengiasi atsižvelgti į individualius ūkininkų poreikius, taiko lanksčias kreditavimo sąlygas. Ūkininkams palanku tiek imti iš „Kredos“ kreditus, tiek refinansuoti jau turimus. Mes esame glaudžiai susiję su savo narių bendruomene, padedame greičiau ūkininkams gauti reikalingą finansavimą, skiriame daug dėmesio klientams – siūlome individualius finansavimo sprendimus, teikiame paslaugas, kurios atitinka būtent jų poreikius, bei plečiame siūlomų produktų sąrašą“, – komentuoja Ingrida Grinevičienė, „Kredos“ JCKU Kredito rizikos valdymo skyriaus vadovė.

Efektyvus bendradarbiavimas su finansų institucijomis yra svarbus veiksnys ūkininkavimo veiklai. Kaip sako I. Bastienė, unijos privalumas tas, kad bendraujama su tuo žmogumi, kuris realiai dalyvauja sprendimų priėmime, – nėra jokių tarpininkų ar neefektyvaus bendravimo per telefoną. Asmeninis ryšys su unijos atstovu suteikia galimybę daug lanksčiau įvertinti situaciją ir rasti patogiausius sprendimus ūkininkavimo veiklai.

Kreditų suteikimo sąlygos

Pritrūkus apyvartinių lėšų ar norint refinansuoti prekių kreditą, „Kredos“ grupė gali pasiūlyti tiesioginių išmokų arba apyvartinio kapitalo paskolas. Tiesioginių išmokų paskola suteikiama atsižvelgiant į gaunamų tiesioginių išmokų dydį, finansuojama suma sudaro iki 70–90 proc. gaunamų tiesioginių išmokų, o terminas siekia iki 24 mėnesių. Minimali paskolos suma – 5 tūkst. eurų. Paskola mažinama ūkininkui gavus tiesiogines išmokas. Šiuo atveju jokio turto įkeisti nereikia.

Paskolų apyvartiniam kapitalui galimas terminas – nuo 12 iki 36 mėn., galimybė bet kuriuo metu panaudoti visą ar dalį kredito sumos. Minimali tokių paskolų suma – 10 tūkst. eurų, galima kintama arba fiksuota palūkanų norma. Dažniausiai paskolos grąžinimas yra užtikrinamas įkeičiant turtą.

Tokie finansavimo sprendimai suteikia daugiau vertės, yra patrauklesni, palyginus su prekių kreditais. Tą lemiančios priežastys yra net kelios: taikomas ilgesnis nei 12 mėn. paskolos terminas, suderinamas individualus paskolos grąžinimo grafikas, suteikiama žemesnė palūkanų norma ir sudaroma galimybė pasinaudoti Žemės ūkio paskolų garantijų fondo lengvatomis.

Norintiesiems įsigyti ilgalaikio turto, vykdyti ūkio plėtrą ar modernizuoti ūkį, „Kredos“ grupė siūlo investicines paskolas. Jų terminas – iki 10 metų, o įsigyjant žemės ūkio paskirties žemės – net iki 30 metų. Žemės kreditas gali padengti iki 100 proc. įsigyjamos žemės vertės. Paprastai įkeičiamas pats investicijų objektas, žemė ir pastatai, kitas nekilnojamasis ar kilnojamasis turtas. Suteikiamas palankus kredito grąžinimo grafikas, o patį kredito grąžinimą ūkiai gali užtikrinti Žemės ūkio paskolų garantijų fondo garantija.

 

Partnerio turinys

Nuotr. – grūdų ūkio „Novasolis“ vadovė Ieva Bastienė

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/10/03

Žemaičių Naumiestyje: kopūstienė bei geriausių krašto ūkininkų apdovanojimai

Žemaičių Naumiestyje rugsėjo 30 d. netilo šventinis šurmulys! Čia visi susirinko į vieną gardžiausių Pamario krašto švenčių ,,Kai ilsisi noragai, garuoja pyragai“.
2023/10/03

„Achema“ atnaujino antrojo amoniako gamybos cecho darbą

Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“ atnaujino ilgiau nei metus sustabdyto antrojo amoniako gamybos cecho veiklą, BNS patvirtino įmonės komunikacijos vadovė Jolita Macelytė. Pasak jos, antrasis cechas veikia nuo praėjus...
2023/10/03

Elektros vidutinė savaitės kaina biržoje mažėja antrą savaitę iš eilės

Rugsėjo mėnesio vidutinė elektros kaina Nord Pool biržoje siekė 0,117 Eur/kWh be PVM – tai 14 proc. daugiau už rugpjūčio mėnesio vidutinę kainą, kuri buvo 0,102 Eur/kWh. Tačiau vidutinė savaitės kaina mažėja antrą savaitę iš eilės ir ...
2023/10/03

Naujausias VU mokslininkų tyrimas atskleidė verslo požiūrį į kriptovaliutų panaudojimo tendencijas

Vilniaus universiteto (VU) Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto mokslininkų grupė atliko tyrimą, orientuotą į finansų technologijų galimybes turizmo rinkoje. „Nors rinkoje dažnai pastebimas susidomėjimas finansų technologijomis ar s...
2023/10/03

Pasveikinti Švenčionių rajono ūkininkai

Rudeniniame kermošiuje pasveikinti versliausi, darbščiausi ir inovatyviausi 2023 m. Švenčionių rajono ūkininkai.
2023/10/03

Svarbu: kaip patikslinti durpžemių plotus?

Pareiškėjai, įžvelgę durpžemių nustatymo netikslumus ariamoje žemėje pagal Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų, taikomų nuo 2023 metų, aprašą, turi kreiptis į valstybės įmonę Žemės ūkio duomenų cen...
2023/10/03

Ligonių kasos: regos negalią turintys pacientai sulauks didesnės pagalbos

Gera žinia regėjimo sutrikimų turintiems žmonėms – gerokai padidėjo kompensuojamųjų akinių lęšių bazinės kainos, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo ...
2023/10/03

Dėl ministerijų neveiklumo ES investicijos vis dar nepasiekia regionų

Baigiantis jau tretiems 2021–2027 m. Europos Sąjungos (ES) finansinės perspektyvos metams, Lietuvos regionuose nepradėtas nei vienas investicinis projektas, nes šalies ministerijos iki šiol nepabaigia planavimo proceso. Regiona...
2023/10/03

Valstybinė grūdų kontrolė iš Ukrainos – Lenkijos pasienio perkeliama į Lietuvą

Antradienį vykusiame Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos žemės ūkio ministrų susitikime pasiektas svarbus susitarimas, leidžiantis perkelti tranzitu vežamų ukrainietiškų grūdų forminimo procedūras iš Ukrainos – Lenkijos pasienio į K...