Ashburn +15,3 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023
Ashburn +15,3 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023

Dar kartą apie neteisėtą kirtavietę Molėtų rajone

2023/02/23


Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Miškų kontrolės departamento iniciatyva iš savavališkai iškirsto miško Molėtų rajone šalia Dundulių kaimo teritorijos trečiadienį pradėti medienos ištraukimo darbai.

Pradėti darbus VĮ Valstybinių miškų urėdija Molėtų policijos komisariato sutikimą gavo vasario 17 d. Kai iš neteisėtai iškirstos miško teritorijos bus ištraukta visa mediena, aplinkosaugininkai galės tiksliai suskaičiuoti, kiek medžių buvo nukirsta, ir nustatyti tikslią miško ištekliams padarytą žalą.

Primename, kad, pradėję tyrimą dėl savavališkai iškirsto miško, aplinkosaugininkai teritorijoje iškart įrengė vaizdo kameras. Požymių, kad medieną būtų kėsinamasi išvežti ar ji būtų vežama, nenustatyta.

„Atliekami visi veiksmai, kad neteisėtus kirtimus vykdę asmenys būtų nubausti, atlygintų visus nuostolius ir atkurtų kirtavietę. Departamentas, teikdamas tarnybinę pagalbą, aktyviai bendradarbiauja su policija“, – sako Miškų kontrolės departamento direktorius Tadeuš Ablačinskij.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariatas, atliekantis ikiteisminį tyrimą, vasario 14 d. kartu su departamento Panevėžio miškų kontrolės skyriaus pareigūnais atliko teritorijos patikrinimą – požymių, kad rąstai, jų stiebai ar malkos galėtų būti išvežtos (pavogtos), neaptikta. Dėl gamtinių sąlygų labai tiksliai suskaičiuoti (išmatuoti) nupjautus medžius (medienos tūrį) nėra galimybės, bet preliminarūs skaičiavimai ir matavimai atlikti.

T. Ablačinskij atkreipia dėmesį, kad Panevėžio miškų kontrolės skyriaus pareigūnai buvo atlikę išankstinius matavimus ir preliminariai apskaičiavę miško ištekliams padarytą žalą – šie duomenys su visa kita surinkta informacija perduoti ir Molėtų rajono policijos komisariatui. Valstybinė miškų tarnyba yra išdavusi leidimą išpjautą medieną ištraukti į laikiną sandėliavimo (saugojimo) vietą, todėl, baigus medienos ištraukimo darbus, nukirstos medienos tūris netrukus bus patikslintas.

Administracinio nusižengimo tyrimą aplinkosaugininkai pradėjo pernai lapkritį, gavę pranešimą dėl galimai neteisėtos veiklos miške Molėtų rajone. Pareigūnai nustatė, kad miškas buvo kertamas savavališkai, neturint leidimo, tyrimo metu nustatyti ir pažeidimais įtariami asmenys, dėl kurių patraukimo atsakomybėn vykdoma teisena. 

Departamentas atkreipia dėmesį, kad teritorija stebima ne tik vaizdo kameromis, bet ir nuolat tikrinama aplinkosaugininkų.

Primename, kad neteisėti kirtimai vykdyti valstybiniame nesuformuotame žemės sklype (žemės plotas neturi unikalaus ir kadastrinio numerio), pagal Miškų valstybės kadastrą priskiriamame VĮ Valstybinių miškų urėdijos Anykščių regioninio padalinio Videniškių girininkijos taksaciniam miško sklypui. 

 

AAD informacija

Dalintis

2023/04/01

Paroda „Ką pasėsi... 2023“ – žvilgsnis į agroverslo ateitį (galerija)

ŪP korespondentas Justinas ADOMAITIS. – Šiandien – paskutinė tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2023“ diena. Parodos šeiminikės –  Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU...
2023/04/01

Modernizuojant laivybos kelią Nemunu pradedamas finišo etapas

Modernizuojant laivybos kelią didžiausia Lietuvos upe – Nemunu pradedamas baigiamasis darbų etapas, kurio metu upės vagoje Pagėgių ir Šilutės rajonuose bus įrengtos upės tėkmę reguliuojančios bunos, leisiančios užtikrinti reikiamą lai...
2023/04/01

Karikatūristų bendruomenės šventė

ŪP portalo redaktorė Irma DUBOVIČIENĖ. – Balandžio pirmoji Lietuvos dailininkams karikatūristams yra šventė. Tą dieną jie tradiciškai mini susitikdami savo darbų parodose. Tradicija nelaužoma ir šiemet, nors paroda suren...
2023/04/01

Žaliuojanti puokštelė Verbų sekmadieniui

Jau šį sekmadienį dalis tikinčiųjų eis į bažnyčią – likus savaitei iki Velykų švenčiamas Verbų sekmadienis. Katalikams tai žymi Biblijoje aprašytą Kristaus įžengimo į Jeruzalę įvykį. Bet kaip tai susiję su nuskintų augal...
2023/04/01

Lietuvos vynuogių augintojams – ES parama vyno gamybai

Jau birželio mėnesį Lietuvos vyninių vynuogių veislių augintojai ir vyno iš jų gamintojai galės teikti paraiškas ir pasinaudoti Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano sektorinės intervencinės priemo...
2023/04/01

Keičiasi leidimų išdavimo tvarka

Balandžio 1-ąją įsigaliojo Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimai. Nuo šiol asmenims bus išduodami elektroniniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimus.
2023/03/31

Prezidentas pristatė Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį visuomenei pristatė šių metų liepos mėnesį Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipą.
2023/03/31

Priėmė sprendimą byloje dėl nealkoholinio alaus reklamos teisėtumo

Administracinėje byloje ginčas kilo dėl Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nutarimo „Taikyti ekonomines sankcijas UAB „Kalnapilio-Taurė grupė“ už Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimus“, kuriuo nutarta s...
2023/03/31

Žemės ūkio parodos tendencijos: technologijos, dirbtinis intelektas ir dėmesys aplinkosaugai

Vytauto Didžiojo Universiteto žemės ūkio akademijoje net tris dienas vyksta tarptautinė paroda „Ką pasėsi... 2023“. Tai yra vienas didžiausių žemės ūkio sektoriaus renginių, kuriame agroverslo atstovai pristato savo veiklas ir svarbiau...