Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Deivido šiltnamiuose – tūkstančiai daigų

2023/03/08


Šiaulių rajono Dimšių kaime ūkininkaujantis 25 metų Deividas Matjošaitis šiltnamiuose augina tūkstančius daržovių, prieskoninių žolelių, gėlių daigelių ir svyrančių gėlių vazonuose. Šiemet darbų sezoną pradėjo vasario 10 dieną. Daigais Šiaulių ir Naujosios Akmenės turguose prekiauti pradės balandžio 24-ąją, dalį daigų parduoda elektroninėje parduotuvėje.

Deividas daržovių daigus auginti pradėjo 2012 m. Padedamas mamos Aušros Matjošaitienės, užaugintas gėles ir įvairius daržovių daigus vežė parduoti į turgų. Pradžia buvo sėkminga, pirkėjai įsidėmėjo sugebantį nuoširdžiai bendrauti jaunąjį prekiautoją – prie jo prekystalio nuolat stovėjo ilgos eilės.

Šiltnamyje auga tūkstančiai daigelių.

Kai kolegijoje Kaune baigė miškininkystės studijas, jaunasis ūkininkas tėvo dovanotoje žemėje pradėjo auginti grūdines ir ankštines kultūras, padidino šilt­namių plotą iki 6 arų. Deividas „Ūkininko patarėjui“ vardijo, ką šįmet augina šiltnamiuose: net 23 veislių 10 tūkst. pomidorų daigų, po 3 tūkst. paprikų, agurkų, arbūzų daigų, nemažai baklažanų, moliūgų, cukinijų daigų, o kopūstų, porų ir petražolių – po 1 tūkst. daigų. Prieskonių mėgėjai galės pasirinkti čiobrelių, melisų, peletrūnų, rozmarinų daigelių. Šiltnamyje supasi daug svyrančių gėlių – jų augina 1 tūkst., žaliuoja daug populiariųjų levandų, auga keli šimtai svyrančių braškių, o žemuogių daigelių – net 5 tūkst.

Augina 10 tūkst. 23 veislių pomidorų.
Sodriai žaliuoja žemuogės.

Šio sezono naujiena – svyrančios žemuogės maišuose, kuriuose užauga itin gausus derlius. Į vieną maišą galima pasodinti 13 žemuogių daigų. Toks maišas kainuos 10 Eur. Pirkėjus turėtų sudominti mini baklažanai 5 litrų talpos vazonuose, taip pat naujų veislių pomidorų daigai. Jaunasis ūkininkas Deividas kalbėjo, kad pabrango viskas: trąšos, sėklos, kuras, vazonėliai, daug didesni šildymo kaštai, todėl šį sezoną bus brangesni daržovių daigai, tik gėlių kaina nesikeis – vazonėlis kainuos 5–7 Eur.

Daigų augintojas Deividas Matjošaitis rankose laiko svyrančių žemuogių maišą.

Šiltnamyje daug rankų darbo, Deividui padeda mama, draugė Džiuginta, brolis Lukas. „Esu optimistas, Lietuvoje tikrai užteks daržovių ir uogų – sodininkams ir daržininkams auginame tūkstančius kokybiškų daigų. Lietuviai yra darbštūs, ir nedideliame sklype sugeba užauginti gerą derlių“, – ŪP kalbėjo daigų augintojas D. Matjošaitis.

 

ŪP korespondentė Aldona SIREIKIENĖ 

Autorės nuotraukos

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...