Ashburn +21,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024
Ashburn +21,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024

Dėl tiekimo problemų dalis JK prekybos centrų ėmė normuoti vaisių ir daržovių pardavimą

2023/02/22


Jungtinėje Karalystėje kai kurie prekybos centrai įėmė normuoti tam tikrų vaisių ir daržovių pardavimą dėl „tiekimo iššūkių“, susijusių su oro sąlygomis Pietų Europoje ir Šiaurės Afrikoje, antradienį pranešė pramonės atstovai.

Šalyje iš pradžių buvo juntamas pomidorų trūkumas, o vėliau ėmė trūkti ir kitų vaisių bei daržovių, todėl mažmenininkai ėmėsi veiksmų apriboti leidžiamus įsigyti šių produktų kiekius.

Vaisių ir daržovių augintojai ir tiekėjai iš Maroko pastarosiomis savaitėmis pranešė apie nepalankias sąlygas – žemą temperatūrą, smarkias liūtis ir potvynius, – turėjusias įtakos derliaus apimtims.

Dėl prastų orų, kurie taip pat paveikė pietų Ispanijos ūkininkus, buvo atšaukti ir keltų reisai, o tai dar labiau padidino tiekimo problemas.

„Sudėtingos oro sąlygos Europos pietuose ir Šiaurės Afrikoje sutrikdė kai kurių vaisių ir daržovių, įskaitant pomidorus ir paprikas, derlių“, – sakoma Didžiosios Britanijos mažmeninės prekybos konsorciumo atstovo Andrew Opie (Endriu Oupi) pranešime.

„Nors manoma, kad sutrikimai truks kelias savaites, prekybos centrai puikiai valdo tiekimo grandinių problemas ir bendradarbiauja su ūkininkais, siekdami užtikrinti, kad klientai galėtų gauti platų šviežių produktų asortimentą.“

Vieno iš pirmaujančių JK prekybos centrų „Asda“ atstovas spaudai patvirtino, jog tinklas „susiduria su kai kurių regione auginamų produktų tiekimo problemomis“.

„Įvedėme laikiną trijų kiekvieno produkto limitą labai mažam vaisių ir daržovių rūšių skaičiui, todėl klientai galės įsigyti norimų produktų“, – pridūrė jis.

Apribojimai taikomi perkant pomidorus, paprikas, agurkus, salotas, brokolius, žiedinius kopūstus ir avietes.

Tuo tarpu konkurentė „Morrisons“ teigė, kad nuo trečiadienio pirkėjai galės įsigyti ne daugiau kaip po du vienetus pomidorų, agurkų, salotų ir paprikų.

 

AFP-BNS

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis
2024/05/23

Ne medžioklės sezono vilkams nebūna

Gyvenimas sukasi nenutrūkstamu ratu – ūkininkai augina gyvulius, o vilkai, pasitaikius progai, juos pjauna. To negali sustabdyti nei padidintos medžioklės kvotos, nei probleminių vilkų paėmimas iš gamtos, nei elektrinės tvoros. Pasitv...
2024/05/23

Augalams vien šilumos ir drėgmės neužtenka

Pastaruoju metu daug kalbama apie labai gerą žiemkenčių būklę, ypač žieminiai rapsai alsuoja produktyvumu. Tačiau daugybė tarpusavyje susipynusių pokyčių ir veiksnių kelia naujas rizikas ir tam tikrą netikrumą. Šiuolaikinis žemės ūkis susid...
2024/05/23

171 Lietuvos įmonė gaus į 11,3 mln. eurų ES finansavimo savo eksporto galimybių gerinimui

Produkcijos pristatymui užsienio parodose ir eksportui skirtų produktų bei paslaugų sertifikavimui labai mažos, mažos ir vidutinės Vidurio bei vakarų Lietuvos įmonės siekė gauti daugiau nei 20,2 mln. eurų finansavimą. Pagal Inovacijų agentūros pas...
2024/05/23

Įprasmintas devynių kaimų atminimas

Kupiškis („Kupiškėnų mintys“). Gegužės 18 dieną neeilinis susitikimas surengtas Antašavos parapijoje. Čia rinkosi Daršiškių ir dar aštuonių aplinkinių gyvybingų ir išnykusių kaimų gyvent...
2024/05/23

Paviršinio vandens telkinių pakrančių, melioracijos griovių apsaugos juostų deklaravimas pagal 4 GAAB standartą

Žemės ūkio duomenų centras (ŽŪDC) atkreipia dėmesį, kad 2024 m. gegužės 7 d. įsigaliojo Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų, taikomų nuo 2023 metų, aprašo pakeitimas.
2024/05/23

Daržovės kibiruose: kompaktiška ir patogu

Kai kurie daržininkai bent dalį daržovių augina ne lysvėse, bet kibiruose. Juose be vargo auga pomidorai, agurkai, paprikos, braškės. Ar tikrai toks sprendimas turi pranašumų? Kokių?
2024/05/23

Šerbeto upės ir visiškai sunaikinti sodai Lenkijoje. Ar sulauksime to ir Lietuvoje?

Praėjusį sekmadienį vos per 15 minučių kruša soduose sunaikino absoliučiai visą šių metų derlių, tačiau jos pasekmės vaismedžiams bus juntamos dar kokius dvejus metus. Tai – tikras Armagedonas, sako už galvų susiėmę Lenkijos so...
2024/05/23

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, kitaip vadinamą Lietuvos raudonąja knyga.
2024/05/23

Seime – idėja gaminantiems vartotojams leisti pertekline elektra aprūpinti šeimos narius

Grupė Seimo narių siūlo liberalizuoti gaminančių vartotojų pagamintos perteklinės elektros pardavimą. Nuo 2025 metų sausio siūloma gaminantiems vartotojams leisti tokią elektrą skirti šeimos nariams – tėvams, vaikams, broliams, s...