Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Dėl tiekimo problemų dalis JK prekybos centrų ėmė normuoti vaisių ir daržovių pardavimą

2023/02/22


Jungtinėje Karalystėje kai kurie prekybos centrai įėmė normuoti tam tikrų vaisių ir daržovių pardavimą dėl „tiekimo iššūkių“, susijusių su oro sąlygomis Pietų Europoje ir Šiaurės Afrikoje, antradienį pranešė pramonės atstovai.

Šalyje iš pradžių buvo juntamas pomidorų trūkumas, o vėliau ėmė trūkti ir kitų vaisių bei daržovių, todėl mažmenininkai ėmėsi veiksmų apriboti leidžiamus įsigyti šių produktų kiekius.

Vaisių ir daržovių augintojai ir tiekėjai iš Maroko pastarosiomis savaitėmis pranešė apie nepalankias sąlygas – žemą temperatūrą, smarkias liūtis ir potvynius, – turėjusias įtakos derliaus apimtims.

Dėl prastų orų, kurie taip pat paveikė pietų Ispanijos ūkininkus, buvo atšaukti ir keltų reisai, o tai dar labiau padidino tiekimo problemas.

„Sudėtingos oro sąlygos Europos pietuose ir Šiaurės Afrikoje sutrikdė kai kurių vaisių ir daržovių, įskaitant pomidorus ir paprikas, derlių“, – sakoma Didžiosios Britanijos mažmeninės prekybos konsorciumo atstovo Andrew Opie (Endriu Oupi) pranešime.

„Nors manoma, kad sutrikimai truks kelias savaites, prekybos centrai puikiai valdo tiekimo grandinių problemas ir bendradarbiauja su ūkininkais, siekdami užtikrinti, kad klientai galėtų gauti platų šviežių produktų asortimentą.“

Vieno iš pirmaujančių JK prekybos centrų „Asda“ atstovas spaudai patvirtino, jog tinklas „susiduria su kai kurių regione auginamų produktų tiekimo problemomis“.

„Įvedėme laikiną trijų kiekvieno produkto limitą labai mažam vaisių ir daržovių rūšių skaičiui, todėl klientai galės įsigyti norimų produktų“, – pridūrė jis.

Apribojimai taikomi perkant pomidorus, paprikas, agurkus, salotas, brokolius, žiedinius kopūstus ir avietes.

Tuo tarpu konkurentė „Morrisons“ teigė, kad nuo trečiadienio pirkėjai galės įsigyti ne daugiau kaip po du vienetus pomidorų, agurkų, salotų ir paprikų.

 

AFP-BNS

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...