Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Dėl „žymėtojo“ gazolio naudojimo: bus pokyčių?

2024/02/09


Prieš pat Naujuosius metus dėl „žymėtojo“ gazolio kilo sujudimas: Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos (VMI) Teisės departamento direktorė apskričių padaliniams išplatino informaciją, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. žemės ūkio produkcijos gamyboje naudojamose transporto priemonėse bei specialiuose automobiliuose, naudojamuose žemės ūkio gamybai aptarnauti, nebegalima naudoti lengvatiniu akcizu apmokestinamo dyzelino. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) pastangomis nesusipratimas taisomas.

Į žinią, kad transportavimui nuo naujų metų negalima naudoti „žymėtojo“ gazolio, LŽŪBA netruko sureaguoti. Asociacija atkreipė dėmesį, kad potvarkis prieštarauja kitam teisės aktui: žemės ūkio produktų gamybos pavyzdžių priede transportuojant žemės ūkio produkciją į derliaus priėmimo vietą, gabenant remontui ar žemės ūkio gamyboje būtinas priemones ir pan., naudoti gazolį, turintį akcizo lengvatą, galima.

Taigi po VMI išaiškinimo tapo dar klaidžiau. LŽŪBA sausio 4 d. raštu kreipėsi į finansų ministrę Gintarę Skaistę, žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką ir VMI su prašymu panaikinti šį prieštaravimą ir nustatyti, kad žemės ūkio darbams atlikti ar jų atlikimui aptarnauti (pvz., derliui gabenti į sandėlius ar realizavimo vietas) naudojamas lengvatinį akcizo tarifą turintis gazolis nustatytų leistinų kiekių ribose. „Juk su plūgu mes negalime vežti grūdų, obuolių, pieno ar augalų apsaugos produktų ir pan.", – ironizuodama pastebi LŽŪBA.

LŽŪBA pasidalijo informacija, kad sausio 9 d. gavo atsakymą iš Finansų ministerijos. Rašte, pasirašytame viceministrės Rūtos Bilkštytės, pripažįstama, kad išdėstyti argumentai yra pagrįsti ir kad yra parengti teisės aktų pakeitimai.

„Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, bendradarbiaudama su Finansų ministerija, Aplinkos ministerija, Žemės ūkio ministerija, Valstybine mokesčių inspekcija, parengė Lietuvos Respublikos Akcizų įstatymo Nr. IX-569 1, 2, 3, 27, 35, 36, 37, 38, 39, 41, 43, 53, 581, 59 straipsnių, II skyriaus penktojo skirsnio pakeitimo, įstatymo papildymo nauju 3 priedu ir 40 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo Nr. XIV-1933 7, 9, 12 ir 19 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą ir Lietuvos Respublikos Akcizų įstatymo Nr. IX-569 9, 37 ir 39 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą (Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos teisės aktų informacinės sistemos Projektų registravimo posistemėje šių projektų registracijos Nr. 24-1019 ir Nr. 24-1020), kuriais siūloma suteikti galimybę gazolius, skirtus naudoti žemės ūkio veiklos subjektams, naudoti visose transporto priemonėse, skirtose žemės ūkio produktų gamybai“, – teigia ministerija.

...siūloma suteikti galimybę gazolius, skirtus naudoti žemės ūkio veiklos subjektams, naudoti visose transporto priemonėse, skirtose žemės ūkio produktų gamybai.

Finansų viceministrė R. Bilkštytė

 

ŪP portalas su LŽŪBA

123rf nuotr.

Dalintis
Verslas