Ashburn +16,3 °C Stiprus lietus
Pirmadienis, 29 Geg 2023
Ashburn +16,3 °C Stiprus lietus
Pirmadienis, 29 Geg 2023

Devynduonių kaimo gyventojams – Lietuvos policijos įvertinimas

2022/12/25


Klaipėdoje vykusioje saugios kaimynystės konferencijoje paskelbti ir respublikinio konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė“ rezultatai. Šių metų konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė“ nugalėtojais tapo Alytaus daugiabučio saugios kaimynystės grupė. Sužibėjo ir kėdainiečiai – Devynduonių saugios kaimynystės grupė apdovanota „Už prevencinių priemonių ir akcijų įgyvendinimą“. Devynduoniškiai įsitvirtino tarp veikliausių Lietuvoje!

Respublikinis konkursas

Pirmasis šio konkurso etapas vyksta kiekvienos apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

Antrajame etape apskrityje atrinktas paraiškas, šiemet jų buvo 45, vertina ir nugalėtojus išrenka Policijos departamento specialistai.

Pagrindinis konkurso tikslas – diegti veiksmingus gyventojų aktyvumo ir savanorystės skatinimo būdus ir formas viešojo saugumo srityje, remti gyventojų savisaugos iniciatyvas bei gerosios praktikos sklaidą bendruomenėse.

Šiuo konkursu policija siekia paskatinti veikliausias saugios kaimynystės grupes, plėtoti saugios kaimynystės idėją Lietuvoje, gerinti saugios kaimynystės grupių veiklos veiksmingumą, stiprinti policijos ir bendruomenės tarpusavio supratimą ir bendradarbiavimą.

Sužibėjo kėdainiečiai

Šiame konkurse sužibėjo ir kėdainiečiai – Devynduonių saugios kaimynystės grupė apdovanota „Už prevencinių priemonių ir akcijų įgyvendinimą“.

Devynduoniškiai įsitvirtino tarp veikliausių Lietuvoje.

Apdovanojimą atsiėmė Devynduonių saugios kaimynystės grupės įkūrėjas, Kėdainių rajono policijos rėmėjų kuratorius, policijos rėmėjų Tarybos valdybos narys Egidijus Kačerauskas.

Jo atstovaujama saugios kaimynystės grupė buvo nominuota už prevencinių priemonių ir akcijų įgyvendinimą.

Dovana kaimui

Devynduonių kaime, kuris yra vienas toliausiai nuo Kėdainių centro įsikūrusių kaimų, saugios kaimynystės grupė įkurta praėjusių metų pabaigoje, visai prieš didžiąsias metų šventes. Tai lyg dovana visam kaimui.

E. Kačerauskas sakė, kad šiame kaime jis gyvena, čia gyvena jo draugai, bičiuliai, kaimynai, tad jis juos subūręs ir sugalvojo įkurti saugios kaimynystės grupę.

Devynduoniškius konsultavo Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Robertas Mackevičius ir Aušra Mickevičienė.

Svarbiausia – bendradarbiavimas

Pagrindinis saugios kaimynystės principas – tai bendruomenės įtraukimas į visuomenei saugią veiklą ir glaudus bendradarbiavimas.

Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai pabrėžia, kad saugi kaimynystė yra labai naudinga, mat pagrindinis saugios kaimynystės tikslas yra visapusiškas policijos, gyventojų ir savivaldos bendravimas: keitimasis informacija, pagalba, prevencinės veikla – tai pagrindiniai dalykai, kurie apibrėžia saugią kaimynystę.

Garantuoja didesnį saugumą

Pareigūnai pabrėžia, kad saugi kaimynystė bet kokiu atveju visoms trims šalims išeina į naudą.

Ji naudinga ir savivaldybei, ir policijai, ir patiems gyventojams.

„Yra iškelti saugios kaimynystės tikslai, uždaviniai, numatytos priemonės. Tam skiriamas labai didelis dėmesys. Vyksta mokymai, teikiama informacija, teikiama pagalba, bendradarbiaujama saugumo klausimais, vyksta įvairios akcijos. Tai tik nedidelė nauda, kurią gauna gyventojai“, – paaiškino pareigūnai.

 

RinkosAikste.lt

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/05/29

Aurimas Valujavičius: kiek žmonės myli, tiek jie ir gins savo kraštą

„Užsikodavau galvoje, kad nėra tų delnų degančio skausmo ir dar stipriau pradėjau kapoti paskutinius metrus. Buvo žvėriškai sunku, bet, šypsodamasis per sukąstus dantis, Atlantui sakiau: seniuk, šiandien tu manęs nepaims...
2023/05/29

Seime – diskusijos dėl moteriškų pavardžių su galūne –a

Seimo Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė organizuoja apskritojo stalo diskusiją dėl galimybės rašyti moterų pavardes su galūne -a.
2023/05/29

Dviejų trečdalių įstaigų vidaus kontrolė neapima su viešaisiais pirkimais susijusių rizikų vertinimo

Valstybės kontrolės (VK) vertintų įstaigų sukurta viešųjų pirkimų srities vidaus kontrolė atitinka ne visus vidaus kontrolės elementus ir jiems taikomus principus. Trūkumų nenustatyta ketvirtadalio vertintų įstaigų viešuosiuose pirki...
2023/05/29

Per klastą – į antrarūšes šeimas

Šią savaitę politinių įvykių užderėjo kaip niekada daug, tad temą teko rinktis atsižvelgiant į galimas jų pasekmes. Pirmalaikių Seimo rinkimų galimybė ir Vyriausybės atsistatydinimas normaliomis aplinkybėmis tikrai būtų dėmesio centre, bet ...
2023/05/29

FNTT ir Europos prokuratūra atlieka tyrimą dėl siekio sukčiavimo būdu įgyti per 750 tūkst. eurų ES paramos lėšų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), vadovaujant Europos prokuratūrai, atlieka itin didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl, kaip įtariama, sukčiaujant įgytų Europos Sąjungos (ES) ūkio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų, kur...
2023/05/29

Dėmesys ir parama trumpoms tiekimo grandinėms nemažėja

Nuo birželio 1 iki liepos 31 d. laukiama paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti v...
2023/05/29

Įspėjimai apie žalą ant alkoholio taros: vieni mato prasmę, kiti – naivumą

Airijai ketinant tapti pirmąja šalimi pasaulyje, kur ant alkoholio produkcijos būtų pateikiami įspėjimai apie žalą, kai kurie Lietuvos parlamentarai mano, kad tai gera pradžia Europoje, kiti sako, jog tai tik simbolinė priemonė, o verslo at...
2023/05/29

Ant prekystalių atkeliavo lietuviškos braškės

Šiauliai („Šiaulių kraštas“). „Braškės kioskelis atmerkė savo akis“, – paskelbė Šiaulių rajone esantis Norkų ūkis apie prasidėjusią prekybą šiųmetėmis braškėmis. &Scaro...
2023/05/29

Violetinis įgulos gyvenimas

Žurnalistė, biografinių ir istorinių knygų autorė, kelionių organizatorė, gidė Aurelija Arlauskienė yra ir sodybos „Levandų uostas“ šeimininkė. Ji svečiams mielai pasakoja apie išskirtinius Pietry­čių Lietuvos kultūro...