Ashburn -1,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 5 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -1,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 5 Vas 2023

Devynduonių kaimo gyventojams – Lietuvos policijos įvertinimas

2022/12/25


Klaipėdoje vykusioje saugios kaimynystės konferencijoje paskelbti ir respublikinio konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė“ rezultatai. Šių metų konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė“ nugalėtojais tapo Alytaus daugiabučio saugios kaimynystės grupė. Sužibėjo ir kėdainiečiai – Devynduonių saugios kaimynystės grupė apdovanota „Už prevencinių priemonių ir akcijų įgyvendinimą“. Devynduoniškiai įsitvirtino tarp veikliausių Lietuvoje!

Respublikinis konkursas

Pirmasis šio konkurso etapas vyksta kiekvienos apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

Antrajame etape apskrityje atrinktas paraiškas, šiemet jų buvo 45, vertina ir nugalėtojus išrenka Policijos departamento specialistai.

Pagrindinis konkurso tikslas – diegti veiksmingus gyventojų aktyvumo ir savanorystės skatinimo būdus ir formas viešojo saugumo srityje, remti gyventojų savisaugos iniciatyvas bei gerosios praktikos sklaidą bendruomenėse.

Šiuo konkursu policija siekia paskatinti veikliausias saugios kaimynystės grupes, plėtoti saugios kaimynystės idėją Lietuvoje, gerinti saugios kaimynystės grupių veiklos veiksmingumą, stiprinti policijos ir bendruomenės tarpusavio supratimą ir bendradarbiavimą.

Sužibėjo kėdainiečiai

Šiame konkurse sužibėjo ir kėdainiečiai – Devynduonių saugios kaimynystės grupė apdovanota „Už prevencinių priemonių ir akcijų įgyvendinimą“.

Devynduoniškiai įsitvirtino tarp veikliausių Lietuvoje.

Apdovanojimą atsiėmė Devynduonių saugios kaimynystės grupės įkūrėjas, Kėdainių rajono policijos rėmėjų kuratorius, policijos rėmėjų Tarybos valdybos narys Egidijus Kačerauskas.

Jo atstovaujama saugios kaimynystės grupė buvo nominuota už prevencinių priemonių ir akcijų įgyvendinimą.

Dovana kaimui

Devynduonių kaime, kuris yra vienas toliausiai nuo Kėdainių centro įsikūrusių kaimų, saugios kaimynystės grupė įkurta praėjusių metų pabaigoje, visai prieš didžiąsias metų šventes. Tai lyg dovana visam kaimui.

E. Kačerauskas sakė, kad šiame kaime jis gyvena, čia gyvena jo draugai, bičiuliai, kaimynai, tad jis juos subūręs ir sugalvojo įkurti saugios kaimynystės grupę.

Devynduoniškius konsultavo Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Robertas Mackevičius ir Aušra Mickevičienė.

Svarbiausia – bendradarbiavimas

Pagrindinis saugios kaimynystės principas – tai bendruomenės įtraukimas į visuomenei saugią veiklą ir glaudus bendradarbiavimas.

Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai pabrėžia, kad saugi kaimynystė yra labai naudinga, mat pagrindinis saugios kaimynystės tikslas yra visapusiškas policijos, gyventojų ir savivaldos bendravimas: keitimasis informacija, pagalba, prevencinės veikla – tai pagrindiniai dalykai, kurie apibrėžia saugią kaimynystę.

Garantuoja didesnį saugumą

Pareigūnai pabrėžia, kad saugi kaimynystė bet kokiu atveju visoms trims šalims išeina į naudą.

Ji naudinga ir savivaldybei, ir policijai, ir patiems gyventojams.

„Yra iškelti saugios kaimynystės tikslai, uždaviniai, numatytos priemonės. Tam skiriamas labai didelis dėmesys. Vyksta mokymai, teikiama informacija, teikiama pagalba, bendradarbiaujama saugumo klausimais, vyksta įvairios akcijos. Tai tik nedidelė nauda, kurią gauna gyventojai“, – paaiškino pareigūnai.

 

RinkosAikste.lt

Dalintis

2023/02/04

Sutrypė Pieno įstatymą?

Tauragės rajono Girininkų kaime ūkininkaujantis, pieninių karvių bandą laikantis Egidijus Kleinaitis, neapsikentė pieno supirkėjų savivalės ir ketvirtadienio rytą pieno išvežti jau nebedavė.
2023/02/04

Brandiname pieno ūkių tragediją

„Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) trečiadienį posėdžiavusi visuomeninė Pieno taryba konstatavo, jog kažkas kaltas, kad žemdirbiai dėl kritusių pieno supirkimo kainų likviduoja ūkius, tačiau kaip bus toliau – atsakymo nerasta“,...
2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/04

VVTAT skelbia ataskaitas apie 2022 m. vykdytą ūkio subjektų veiklos stebėseną

Valstybinė vartotojų teisių tarnyba (VVAT) praėjusiais metais, kaip ir iki anksčiau, vykdė ūkio subjektų stebėseną 4 srityse: reklamos, nesąžiningos komercinės veiklos, nesąžiningų sutarčių sąlygų ir nuotolinės prekybos. Stebėsena vykdyta konkreči...
2023/02/04

Penktadalis lietuvių „juodai dienai“ neatsideda nė kiek

Aukštos infliacijos sąlygomis Lietuvos gyventojams nemenku iššūkiu tampa pasirūpinti pakankamo dydžio finansine pagalve ir atsidėti ateičiai. Kaip rodo kreditų valdymo bendrovės „Intrum“ paskelbtos naujausios Europ...
2023/02/04

Erdvioje Gustonių sodyboje namų šilumą patiria ir globojami vaikai

Pasvalio rajone 48 globėjai augina 73 vaikus, be to, yra keturi budintys globėjai, pasiruošę visą parą priimti vaikus, jeigu jų šeimoje dėl priežiūros ir saugumo staiga iškilo rimtų problemų. Gustoniuose gyvenanti Viktorija Ob...
2023/02/04

Plungiškis užsimojo pastatyti darželį Kenijoje

Dažnas, apsilankęs trečiojo pasaulio šalyse, pradeda labiau vertinti tai, ką turime čia, Lietuvoje, tačiau ne kiekvienas imasi veiksmų, kad suteiktų realią pagalbą skurdžiau gyvenantiems žmonėms. Keli lietuviai pasiryžo prisiimti tokią soci...
2023/02/04

Santaros klinikų medikai: vėžio diagnozavimo ir gydymo būdai kartais primena fantastinių filmų scenarijus

Vasario 4 d. minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose per metus gydoma virš 4000 naujų vėžio atvejų – čia diagnozuojami ir gydomi visų rūšių navikai vaikams ir suaugusiesiems, gy...
2023/02/04

Tarsi vyšnios... ant palangės žiemą

Ar esate matę žiemą ant palangės vyšnias? Jeigu einant pro langą taip pasirodė, iš tiesų tai optinė apgaulė: ryškiaspalvėmis raudonomis arba oranžinėmis uogytėmis iš tolo švyti vėlyvosios kiauliauogės „karo...