Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Didžioji sodinukų mugė Vilniuje stebins asortimento gausa

2023/03/01


Į duris pasibeldus pavasariui, sodo ir daržo entuziastams knieti kuo greičiau imtis darbų. Norinčiuosius įsigyti įvairių sodinukų, sėklų, sodo ir daržo priežiūros priemonių, gauti patarimų, kaip prižiūrėti vieną ar kitą augalą kviečia pirmą kartą organizuojama Didžioji sodinukų mugė. Ji vyks balandžio 30 d. šalia prekybos centro „Akropolis“ Vilniuje.

„Matome, kad vis daugiau žmonių domisi sodininkyste ir daržininkyste, per pandemiją daug kas įsigijo ar atnaujino turimą sodybą, vis daugiau ir norinčių pasimėgauti savo augintu maistu – jo nei skoniu, nei maistinėmis savybėmis parduotuvinis niekuomet neaplenks“, – apie tai, kaip gimė idėja organizuoti renginį, pasakojo jo iniciatorė, mažosios bendrijos „Gera gyventi“ direktorė Ventė Viteikaitė. Moteris ir pati neseniai įsigijo sklypą kaimo vietovėje, šiuo metu kuria sodą, kuriame augs daugiau nei 100 vaismedžių, pradėjo statybos darbus.

Pasak jos, mugė iš kitų išsiskirs itin dideliu asortimentu. Iš viso joje dalyvaus apie pusšimtį medelynų, ūkių bei pavienių augalų augintojų iš visos Lietuvos, taip pat laukiama kelių dalyvių iš Latvijos. „Turėsime itin didelį vaismedžių ir vaiskrūmių pasirinkimą, daržovių sėklų ir daigų, pavyzdžiui, renginyje dalyvaus garsi pomidorų kolekcininkė, auginanti net kelis šimtus veislių, taip pat bus galima įsigyti gėlių bei kitų dekoratyvinių augalų, įvairių priemonių augalams, įrankių, na ir svarbiausia – pardavėjai dalinsis patarimais, kaip įsigytus augalus prižiūrėti, kad gauti geriausią derlių“, – pasakojo organizatorė.

Į mugę pakviesti ir dideli komerciniai medelynai, ir maži gamtiniai ūkiai, bus galima įsigyti tiek paplitusių, visų mėgstamų augalų ir veislių, tiek retų egzotinių.

„Itin didelis dėmesys renginyje bus skirtas Lietuvoje nuo seno auginamiems augalams, paveldo veislėms. Kai kurie jų baigia išnykti, tad norėtųsi juos vėl sugrąžinti į sodus ir daržus – juk tai augalai, prisitaikę augti ir derėti mūsų klimato sąlygomis, tad tikrai nenuvils, be to tęsdami savo senelių ir prosenelių tradicijas taip juos pagerbsime“, – kalbėjo V. Viteikaitė.

Mugėje bus galima rasti obelų, kriaušių, slyvų, vyšnių, trešnių, šermukšnių, riešutmedžių, serbentų, agrastų, aviečių, gervuogių, šilauogių, sausmedžių ir kitų vaismedžių bei vaiskrūmių sodinukų, pomidorų, paprikų, agurkų, kopūstų ir kitų daržovių daigų, o norintieji pasipuošti namų ar sodybos aplinką ras daugybės rūšių bei veislių gėlių ir kitų dekoratyvinių augalų. Renginyje įsikurs ir atskiri vaistinių bei prieskoninių augalų stendai. Be to, dalyvaus ir keletas specializuotų ūkių, kaip antai auginantys išskirtinai vynuoges, aktinidijas, rožes, bijūnus, mėtas.

Atėjusieji į renginį ras ir priemonių sodo bei daržo priežiūrai: specialių substratų bei komposto sodinimui, mulčio, trąšų, priemonių nuo kenkėjų, vazonų, įvairių įrankių. Be to renginyje bus galima įsigyti įvairių sodo aksesuarų, medžio drožinių, nedidelių lauko skulptūrų.

O kad mugės dalyviai ir lankytojai neišalktų, įsikurs net trys maisto palapinės, kurios siūlys įvairių užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų.

„Ši mugė tikrai nustebins prekių įvairove, be to viską rasite vienoje vietoje, o ir lokacija be galo patogi – praktiškai miesto centras“, – renginio privalumus vardino organizatorė. Į renginį ji kviečia ir vilniečius, ir gyvenančius tolėliau.

Didžiąją sodinukų mugę planuojama organizuoti du kartus per metus – ji vėl vyks rudenį, spalio 1 d., o nuo kitų metų tikimasi, kad ji vyks nebe vieną, o dvi dienas.

Mugės darbo laikas – nuo 9 iki 16 val. Daugiau informacijos: Didžioji sodinukų mugė (2023 pavasaris) | Facebook

 

Partnerio turinys

Veronikos Miškienės nuotraukos

 

Dalintis
2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...