Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

„DOJUS agro“ pildo savo paslaugų spektrą saulės elektrinių ranga

2023/01/27


Daugiau nei tris dešimtmečius sėkmingai vystanti veiklą UAB “DOJUS agro“ plečia savo paslaugų spektrą. Nuo šių metų žemės ūkio ir kitiems subjektams įmonė teiks saulės elektrinių įrengimo  paslaugas.

Tai labai kryptingas įmonės žingsnis. Rinkos lyderė stambiosios  technikos, bei žemės ūkio tiksliųjų technologijų pardavimų srityje, turėdama ilgamečius santykius su klientais, siekia prisidėti prie efektyvios klientų veiklos. Norint neprarasti konkurencingumo, taupyti kaštus, bet nemažinti našumo bei veiklą vykdyti tvariai, ūkininkams vis dažniau tenka sukti galvą ir dėl energijos sąnaudų.

„Praktiškai visi be išimties mūsų klientai dirba su gamta, todėl mums rūpi prisidėti, kad darbams būtų naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai.  Nesvarbu, kokia veikla ūkis verčiasi, tačiau energijos sąnaudos sudaro vis didesnę kaštų dalį šalia išlaidų trąšoms, technikai ar darbo jėgai. Verslams siekiant subalansuoti išlaidas, pajamas ir sąmoningą požiūrį į gamtą, tenka labai rimtai įvertinti ir energijos sąnaudų eilutę.

Saulės elektrines įmonė naudoja nuo 2013 metų.

Mes, kaip įmonė, daugiau nei prieš dešimtmetį taip pat apie tai svarstėme ir 2013 metais nusprendėme statyti saulės elektrinę. Todėl siūlydami savo klientams saulės elektrinių įrengimą, galime atsakyti ne tik į kylančius techninius klausimus, bet ir dalintis mūsų pačių patirtimi.

Skaičiuojame, kad su šiandieninėmis elektros rinkos kainomis saulės elektrinių atsiperkamumas siekia 5–7 metus, nevertinant finansinės paramos. Su parama atsipirkimo laikotarpis sutrumpėja dar 1–2 metais“, – sako DOJUS įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė.

„Skaičiuojame, kad su šiandieninėmis elektros rinkos kainomis saulės elektrinių atsiperkamumas siekia 5–7 metus, nevertinant finansinės paramos“, – sako DOJUS įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė.

Renkantis rangovą saulės elektrinės statybai, svarbu nepasimesti pasiūloje ir įvertinti ne tik kainą, bet ir įmonės specialistų kompetenciją.  Tokiuose projektuose ypač reikalingos specialios elektrotechninės žinios, kurios padėtų tinkamai įvertinti kliento elektros tinklą, pamatyti galimas kliūtis. Į jas neatsižvelgus ir neišsprendus probleminių klausimų elektrinė veiks netinkamai arba visai neveiks.

„Dojus agro“ saulės elektrinė Šiauliuose.

„Suprasdami, koks svarbus yra paslaugos tiekėjas, esame pasiruošę savo klientus lydėti visais saulės elektrinės projekto įgyvendinimo etapais: nuo išsiaiškinimo ir elektrinės dydžio parinkimo iki pastatymo bei nuotolinės priežiūros. Veiklos principas: viskas iš vienų rankų. Tai reiškia, kad nereikės atskirai rūpintis projektavimo darbais, ieškotis ekspertizės specialisto (jeigu reikalingas) ir pan. Didžiąją dalį objektų įrenginėjame su „Canadian Solar“ moduliais, kurie  yra vieni iš TOP 5 gamintojų pasaulyje bei „Huawei“ gamintojo inverteriais. Šių inverterių vienas iš didžiausių privalumų didesnės galios elektrinėse (nuo 30 kW ir daugiau) tai, kad jie yra lengvai suderinami su mūsų elektros tinklais. Specialistai, kurie konfigūruoja šiuos inverterius, užtrunka sąlyginai mažai laiko derindami su mūsų tinklų reikalaujamais parametrais.  Šis aspektas labai svarbus, nes taip yra taupomas montavimo laikas, kas padeda sumažinti galutinę elektrinės montavimo kainą. Džiaugiamės galėdami klientams pasiūlyti paslaugą, kuri ne tik padės mažinti jų veiklos sąnaudas, bet ir leis ūkininkauti tvariau“, – pasakoja „DOJUS agro“ Lietuvos filialo direktorė Diana Tatrūnaitė-Zubenienė.

 

Partnerio turinys

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...