Ashburn +26,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 21 Geg 2024
Ashburn +26,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 21 Geg 2024

„Dotnuva Baltic“ saulės elektrinių slėnis – dar vienas žingsnis tvarumo link

2024/04/11


AB „Akola Group“ priklausanti UAB „Dotnuva Baltic“ praėjusių metų rudenį pagrindinėje savo būstinėje Dotnuvoje, 5 tūkst. kv. m žemės sklype, įsirengė dvi nuosavas saulės elektrines, kurių bendras galingumas siekia 200 kW. „Dotnuva Baltic“ kartu su kitomis grupės įmonėmis siekia tapti maksimaliai neutralia klimatui ir diegia nepriklausomos energijos gamybos sprendimus, mažinančius aplinkos taršą ir CO2 pėdsaką.

Veikiančios saulės elektrinės saulėtą dieną generuoja elektros energiją, kuri vienodai paskirstoma dviem šalia įsikūrusioms įmonėms. 100 kW galios elektrinė padengs apie 45 proc. visų UAB „Dotnuva Baltic“ Lietuvoje suvartojamos elektros energijos poreikio, kiti 100 kW - apie 15 proc. visų UAB „Dotnuva Seeds“ sėklų ruošimo fabriko reikmių Lietuvoje.

Į saulės elektrinių įrengimą įmonė investavo daugiau nei 250 000 Eur, sutartis buvo pasirašyta su UAB „Smartecon LT“, darbus atliko subrangovas UAB „Multicona“. Projekto įgyvendinimas nuo sutarties pasirašymo užtruko 11 mėn., ir pirmoji saulės energija pradėta kaupti 2023 m. rugsėjo pabaigoje. Iš viso prireikė 306 modulių, kurie užima apie 5 tūkst. kv. m žemės plotą.

UAB „Dotnuva Baltic“ Eksploatacijos ir ūkio priežiūros vadovas Rimas Menšikovas džiaugiasi, kad įmonė žengė stiprų žingsnį energetinės nepriklausomybės link ir gali pasigaminti reikalingos elektros energijos, taip mažindama CO2 pėdsaką ir gamtos taršą. Iki šiol įmonė naudojo 100 proc. nepriklausomo tiekėjo tiekiamą žaliąją elektros energiją ir diegė įvairias energijos taupymo priemones.

mensikovas

„Pastaraisiais metais aktualus energijos tausojimas svarbus ne tik dėl kaštų taupymo, bet ir dėl siekio sumažinti poveikį aplinkai. Jau po keleto saulės elektrinių veikimo mėnesių galime matyti konkrečius rezultatus: 2023 m. pagaminta 19 000 kWh elektros energijos, 2024 m. – jau 32 000 kWh. Iš viso per 2024 metus planuojama pagaminti 214 000 kWh“, – sako R. Menšikovas.

Įrengus saulės elektrines Dotnuvoje trys iš keturių traktorių servise suremontuojama ir kas šešta tona „Dotnuva Seeds“ sėklų paruošiama naudojant saulės elektrinių generuojamą elektros energiją.

Saulės elektrinių slėnis – ne pirmas „Dotnuva Baltic“ žingsnis tvarumo link. Praeitų metų spalio mėnesį atidarytas modernus technikos ir prekybos centras Šiauliuose, kuris yra visiškai energetiškai nepriklausomas. Šiauliuose įdiegta geoterminio šildymo sistema, administracinėse patalpose įrengta kapiliarinė vėsinimo sistema, o serviso dirbtuvės vėsinamos atvėsintu vandeniu per kaloriferius. Ant pastato stogo sumontuota 60 kW saulės elektrinė, kurios pagaminama energija patenkina visus Šiaulių centro poreikius ištisus metus. Šalia pastato įrengtos dvi elektromobilių įkrovimo stotelės.

„Saulės elektrinių Dotnuvoje ir Šiauliuose dėka tikimės CO2 ir iškastinio kuro emisijas sumažinti apie 150 tonų per metus, tai atitinka 180 vnt. pasodintų medžių kasmet.

Saulės elektrinių planuojamas naudingas gyvavimo laikotarpis apie 25 metai. Ateityje žalios elektros energijos gamybos pajėgumus planuojame plėsti ir taip siekti dar didesnių tvarumo rezultatų“, – teigia R. Menšikovas.

 

Partnerio turinys

Dalintis
2024/05/21

Populiacijos griūtis kaimiškosioms savivaldybėms – gyvybingumo iššūkis

(VDU ŽŪA langas) Labai daug kalbama apie Lietuvos kaimo vietovių plėtrą: ES žaliojo kurso iniciatyvas, ES finansinę paramą, kaimiškųjų vietovių ir jų savivaldybių infrastruktūros gerinimą, žemės ūkio modernizavimą, verslo aplinkos gerinimas...
2024/05/21

Kaip gimė gražiausias išeivijos leidinys – Vinco Kudirkos raštai?

Prieš 125 metus mirė Lietuvos himno autorius, rašytojas, varpininkas Vincas Kudirka (1858–1899), o prieš 115 m. pradėtas spausdinti pirmasis jo raštų rinkinys, kuris šešiais puikiai išleistais...
2024/05/21

Seimas svarstys, kaip geriau suderinti gyventojų ir vykdančių ūkinę veiklą asmenų interesus

Seimas po pateikimo pritarė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo ir Geležinkelių transporto kodekso pataisoms, kurios geriau suderina gyventojų ir ūkio subjektų interesus, aiškiau reglamentuoja žemės naudojimo ir ūkinės veiklos vykdy...
2024/05/21

Lietuvoje prarasti pažymėjimą gresia 237 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių vairuotojų

Lietuvoje nuo kitų metų sausio prarasti vairuotojo pažymėjimą gresia 237 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių asmenų, didžioji dalis jų – 30-65 metų amžiaus, pranešė „Regitra“.
2024/05/21

Botanikas dr. M. Lapelė: „Mes pervertiname gamtos gebėjimą atsikurti“

Gegužės 21-ąją yra minima „Natura 2000“ – ambicingiausios ir didžiausio masto iniciatyvos, skirtos išsaugoti Europos gamtos paveldą – diena. Ši data pasirinkta todėl, kad 1992 m. gegužės 21 dieną buvo patvirti...
2024/05/21

Štai kaip per metus ES susitraukė gyvulininkystė

Eurostatas paskelbė duomenis, kaip 2023 m. ES pakito ūkinių gyvūnų skaičius. Palyginti su ankstesniais metais jis sumažėjo.
2024/05/21

Po svarstymo pritarta siūlymui griežtinti atsakomybę už nusikaltimus valstybei

Seimas po svarstymo pritarė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoms Baudžiamojo kodekso pataisoms, kuriomis numatoma nustatyti proporcingas bausmes už pačius pavojingiausius nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos konstitucinius pa...
2024/05/21

Ūkininkai siekia, kad grūdų derlius liktų Lietuvoje: daug vilčių siejama su atsinaujinančiais degalais

Šiuo metu visi šalies ūkininkai pradeda sukti galvas, kaip geriausia realizuoti grūdų derlių, kuris jau už 2-3 mėnesių nuguls į aruodus. Lietuva jau ne vienerius metus yra viena didžiausių grūdų augintojų regione, tačiau didžiąją dal...
2024/05/21

Lakūno gimtinė atgimė po 55-erių metų

Šilalė („Šilalės artojas“). Turbūt nerasime žmogaus, kuris nieko nežinotų apie mūsų krašto lakūną Stasį Girėną ir jo „Lituanicą“. Tačiau net daugiau nei pusę amžiaus gimtojoje jo Vytogaloje nebuvo jokio...