Ashburn +14,9 °C Debesuota
Trečiadienis, 27 Rgs 2023
Ashburn +14,9 °C Debesuota
Trečiadienis, 27 Rgs 2023

Drambliukų akcija prieš valdžios apetitą vaikų sveikatos sąskaita

2015/02/09

Sunerimę dėl tikėtino Vilniaus valdžios siekio nugvelbti pelningą sklypą prestižiniame Žvėryno rajone, kuriame šiuo metu įsikūręs Vaiko raidos centras, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus aktyvistai šių metų vasario 10 d. 8.45 val. šalia Seimo rūmų ir vasario 11 dieną 12.30 val. Kudirkos aikštėje regia „drambliukų“ akciją. Šia akcija norime atkreipti visuomenės dėmesį į įsismarkavusios privatizavimo karuselės cinizmą, nepasotinamus apetitus tenkinant netgi vaikų sveikatos sąskaita.

Blogiausia, kad „gardaus kąsnelio“ Vilniaus centrinio Žvėryno rajone tikriausiai suviliotai Vilniaus valdininkijai, o taip pat ir Sveikatos ministrei visiškai nerūpi, jog autistų, vaikų su elgesio sutrikimais ir psichikos negalia gydymo srityje besispecializuojantis Vaiko raidos centras (kuriam paprasčiausiai niekaip nesuremontuojamas stogas) iškeltas į tokiai gydymo specifikai visiškai nepritaikytas Pušyno kelio vaikų reabilitacijos centro patalpas. Tuo tarpu vienintelis vaikų reabilitacijos centras Vilniaus regione iš Pušyno kelio patalpų iškeliamas į Druskininkus. Nukentės ir reabilitacijos paslaugų laukiantys vaikai ilgam atskirti nuo tėvų bei šeimos. Tai itin pavojinga šiandien, žinant, kad tarp vaikų vyrauja žiaurios patyčios, piktinasi Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininkė, kandidatė į Vilniaus meres Virginija Vingrienė.

Anot žaliosios aktyvistės, blogiausia šioje vietoje yra dar ir tai, kad šiuo atveju miestas ir visuomenė nukenčia labiausiai. „Jeigu jau per didelė prabanga laikyti gydymo įstaigą tokioje brangioje vietoje, kokia garantija, kad iš to būsimo pardavimo uždirbs miestas, o ne šalia sprendimo priėmimo esantys žmonės, kaip tai buvo ne vieną ir ne du kartus šio miesto istorijoje? Laikas pasakyti „NE“ neskaniai kvepiančiai privatizacijai, kai miesto biudžetas kiauras, prislėgtas milijardinės skolos“, teigia V. Vingrienė.

Pasak Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininko Tomo Tomilino, drambliukų simboliu norime perteikti dramblio porceliano fabrike metaforą, atskleidžiant buldozerio principu vykdomas žalingas reformas sveikatos sistemoje.

Kviečiame prisijungti prie akcijos tuos, kuriems rūpi vaikų sveikata ir gerovė!

Kontaktiniai telefono nr. 8 610 67245 (Virginija Vingrienė), 8 686 27469 (Tomas Tomilinas)

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/09/26

Pieno gamyba Estijoje pernai pasiekė rekordines apimtis

Talinas, rugsėjo 26 d. (BNS). 2022-aisiais Estijoje pagaminta beveik 850 tūkst. tonų pieno – daugiausiai per metus per pastaruosius tris dešimtmečius, antradienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba.
2023/09/26

Praėjusią savaitę vidutinė elektros kaina biržoje mažiausia nuo rugpjūčio vidurio

Rugsėjo 1–26 d. vidutinė elektros kaina Nord Pool biržoje siekė 0,121 Eur/kWh be PVM – tai 18 proc. daugiau už rugpjūčio mėnesio vidutinę kainą (0,102 Eur/kWh). Tačiau praėjusią savaitę (rugsėjo 18–24 d.) vidutinė elektros kaina ...
2023/09/26

Anykščiai pagerbė geriausius metų ūkininkus

Rugsėjo 23 dieną Anykščiuose vykusios derliaus šventės „Obuolinės“ metu Anykščių kultūros centre pagerbti geriausi metų ūkininkai.
2023/09/26

Aplinkosaugininkai skaičiuoja žalą, savivaldybė paskelbė ekstremaliąją situaciją

Dėl kritusių žuvų Pilvės-Vabalkšnės tvenkinyje, valstybinės reikšmės vidaus vandens telkinyje Kazlų Rūdos savivaldybėje jau skaičiuojama žala aplinkai, aiškinamasi įvykio aplinkybės. Aplinkosaugininkų teigimu, žuvų kritimą sąl...
2023/09/26

Lauko diena apie dirvožemio suslėgimą technologinėse vėžėse

Rugsėjo 14 d. Pociūnėlių kaime, Radviliškio r., vyko lauko diena „Dirvožemio suslėgimas technologinėse vėžėse, problemos ir eliminavimo galimybės“, į kurią susirinko dėl dirvožemio suslėgimo problemų turintys ūkininkai, LŽŪKT ko...
2023/09/26

Skausmai, kuriuos įveiksite šalčiu arba šiluma

Sezoniškumas pastebimas ne tik mados pasaulyje – kiekvienam metų laikui būdingos ir skirtingos patiriamos kūno traumos. Rudenį jų dažniausiai neišvengiame dirbdami soduose ar daržuose, žiemą koją pakiša slidūs keliai, pa...
2023/09/26

Kainų šuolį skatino ir įmonių pelnų augimas – G. Šimkus

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad Lietuvos įmonių pelnų augimas 2022 metais prisidėjo prie spartaus kainų šuolio.
2023/09/26

Arklių skerdimą siekianti uždrausti Europos piliečių iniciatyva

Europos Komisija praneša, kad 2023 m. kovo 22 d. įregistruota Europos piliečių iniciatyva „Užbaikime arklių skerdimo amžių" (angl. End The Horse Slaughter Age) pradėjo rinkti Europos Sąjungos valstybių narių piliečių parašus.
2023/09/26

NŽT funkcijos, numatomos perduoti savivaldybėms

Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose at...