Ashburn +4,3 °C Dulksna
Trečiadienis, 6 Grd 2023
Ashburn +4,3 °C Dulksna
Trečiadienis, 6 Grd 2023

Dvi KREDA unijų grupės narės skolina 12 mln. eurų žemės ūkiui

2021/09/11


 

Lietuvos finansų rinkoje neeilinis įvykis – dvi KREDA unijų grupės narės vienija sukauptą finansinį kapitalą ir patirtį, atverdamos kelią stambių žemės ūkio projektų finansavimui. Raseinių kredito unija ir kredito unija „Litas“ pasiruošusios iki 2021-ųjų pabaigos žemės ūkiui paskolinti iki 12 milijonų eurų.

Investicijoms įgyvendinti ir apyvartai papildyti

Skolindamos 12 milijonų eurų žemės ūkiui Raseinių kredito unija ir kredito unija „Litas“ teikia investicinius kreditus ir apyvartinių lėšų finansavimą. Investiciniai kreditai skirti žemės ūkio plėtrai ir modernizacijai bei Europos Sąjungos (ES) projektams vystyti, o apyvartiniai kreditai – greitam apyvartinio kapitalo papildymui.

Du trečdaliai numatyto finansavimo – orientuoti į kreditus, teikiamus su UAB Žemės ūkio paskolų ir garantijų fondo (ŽŪPGF) lengvatomis. Investiciniai ir apyvartiniai kreditai ūkininkams su palūkanų kompensavimu teikiami itin palankiomis sąlygomis. 80 proc. sumokėtų palūkanų kompensacija taikoma iki 36 mėnesių. Pritrūkus nuosavo turto kreditui užtikrinti ar pasirinkus alternatyvą užstatui, suteikiama iki 90 proc. ŽŪPGF garantija. Taikomų lengvatų dydžiai ir terminai kredito gavėjui nustatomi individualiai, atsižvelgiant į tenkinamas ŽŪPGF sąlygas. Siūloma finansavimo priemonė skirta ir negalintiems pasinaudoti ŽŪPGF lengvatomis žemės ūkio subjektams.

Pasinaudoti finansine priemone žemės ūkiui – labai paprasta. Tereikia kreiptis į Raseinių kredito unijos arba kredito unijos „Litas“ Klientų aptarnavimo skyrių ir formalumus patikėti unijose dirbantiems profesionalams.

Sprendimas stambiesiems ūkiams

Vienos didžiausių šalies unijų – Raseinių kredito unijos – ir kredito unijos „Litas“ pristatyta žemės ūkio finansavimo schema gali pasiūlyti net iki 1,6 mln. eurų vienam projektui skirtus sindikuotus kreditus.

„Per bemaž dvidešimt darbo šioje srityje metų sukaupėme didžiulę žemės ūkio projektų kreditavimo patirtį ir esame pajėgūs savarankiškai patenkinti tiek smulkaus, tiek stambaus sektoriaus subjektų poreikius. Visgi pastaraisiais metais pajutome stipriai išaugusią kapitalo paklausą, reikalingą itin dideliems projektams įgyvendinti, tad sprendimas vienyti jėgas su partneriu nebuvo spontaniškas, o padiktuotas rinkos poreikių“, – sako Birutė Žiūraitienė, Raseinių kredito unijos administracijos vadovė.

Papildomo pajaus mokėti nereikia

Visose unijose suteikiamiems žemės ūkio kreditams yra taikomas papildomas pajus, kuris grąžinamas pasibaigus kredito terminui. Tokio pajaus vertė priklauso nuo finansavimą teikiančios unijos turimo kapitalo ir kredito dydžio. Šiam dviejų kredito unijų įgyvendinamam projektui tokio pajaus įsigijimo reikalavimas netaikomas.

Atsisakyti papildomo pajaus leidžia per ilgus darbo metus sukauptas ir sindikuotas nuosavas finansinis kapitalas. Turimi ir suvienyti rezervai – prisiimti ir valdyti dėl tokio sprendimo kylančias skolinimo rizikas.

Skolindamos žemės ūkiui be papildomo pajaus, unijos siekia sukurti rimtą paskatą ieškantiesiems patrauklių finansavimo sprendimų. „Vykdydami šį projektą, norime reikšmingai prisidėti prie žemės ūkio plėtros. Tikime, kad nuo papildomo pajaus įsigijimo prievolės išlaisvinti pinigai sukurs didesnę pridėtinę vertę investuojantiesiems į žemės ūkio augimą“, – teigia Arija Tulienė, kredito unijos „Litas“ administracijos vadovė.

Raseinių kredito unija ir kredito unija „Litas“ aptarnauja klientus, kurie gyvena, dirba ar mokosi Kauno m. sav., Kauno r. sav., Jonavos r. sav., Kaišiadorių r. sav., Raseinių r. sav., Kėdainių r. sav., Jurbarko r. sav., Prienų r. sav., Kazlų Rūdos r. sav., Šakių r. sav.

Daugiau informacijos apie pristatytos žemės ūkio finansavimo schemos teikiamas galimybes galite sužinoti apsilankę https://www.raseiniukreditounija.lt/ ir https://unijalitas.lt/ arba susisiekę su žemės ūkio kreditavimo specialistais telefonu +370 612 39825 ir elektroniniu paštu raseiniai@kreda.lt.

2021-09-11

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/06

Siekiama išdarkyti pirmojo būsto paramos programą

Lietuvos bankui bei Vyriausybės strateginės analizės centrui atlikus tyrimus, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pasiūlius, o Vyriausybei pritarus, auga rizika, kad dabartinė pirmojo būsto paramos programa bus išdarkyta. Tiesa, tokia...
2023/12/06

Šiaudinių sodų rišimo tradicijai – UNESCO pripažinimas

UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą papildė ketvirtoji Lietuvos vertybė – šiaudinių sodų tradicija. Toks sprendimas priimtas Botsvanoje vykstančioje Nematerialaus kultūros paveldo išsau...
2023/12/05

Milijonai įsisavinti. O kur meldinės nendrinukės populiacijos šuolis? (I)

Turbūt daugelis Lietuvoje žino, kad brangiausias pas mus paukštukas – visaip išgarsinta meldinė nendrinukė. Brangus jis ne tik todėl, kad yra itin retas ir saugomas, bet ir pinigine išraiška. Tam skiriami milijona...
2023/12/05

Nord Pool biržoje – didžiausia šiemet savaitės vidutinė kaina

Lapkričio mėnesio vidutinė elektros kainos Nord Pool biržoje siekė 0,105 Eur/kWh be PVM ir buvo apie 21 proc. didesnė už spalio vidutinę kainą, kuri siekė 0,087 Eur/kWh be PVM. Šį padidėjimą nulėmė tai, kad pastarųjų keturių savaičių viduti...
2023/12/05

Seime kelią skinasi siekis įteisinti naktinių taikiklių naudojimą medžioklėje

Seimas antradienį žengė dar vieną žingsnį, siekiant įteisinti naktinių taikiklių naudojimą medžioklėje. Po svarstymo už tokią pataisą balsavo 66 parlamentarai, 37 buvo prieš, devyni – susilaikė.
2023/12/05

Pasaulinė dirvožemio diena

Gruodžio 5-oji – Pasaulinė dirvožemio diena. Pasaulinės maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, nuo jo tiesiogiai ar netiesiogiai priklauso net 98 proc. maisto gamybos.
2023/12/05

Iššūkių amplitudė – nuo logistikos ir prekybos iki tramplinų motokroso trasose

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Bioekonomikos plėtros fakulteto antrakursė Raminta Eklerytė Tarptautinę studentų dieną laikinai užėmė VDU ŽŪA kanclerės darbo vietą, o motociklų sporto Lietuvos čempionate „Cross ...
2023/12/05

Parama tvarioms ūkių investicijoms

Šiais metais pradėtame įgyvendinti Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginiame plane (SP) yra nauja intervencinė priemonė „Tvarios investicijos į žemės ūkio valdas“, pagal kurią pirmasis kvietimas tei...
2023/12/05

Dar vienas valdžios smūgis: mokestis už žemę – padvigubėjo

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Maža to, kad šiais metais Lietuvos ūkininkų nelepino gamtos sąlygos, kurios turėjo įtakos derliaus kokybei ir kiekybei, tai rudeniui besibaigiant juos dar šokiravo ir šiųmetės že...