Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024
Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024

BNS

 

E. Macronas: „pernelyg lengva“ kaltinti ES dėl ūkininkų problemų

2024/01/31


Stokholmas (AFP-BNS). Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) antradienį pareiškė, kad nederėtų kaltinti Europos Sąjungos politikos dėl ūkininkų problemų, protestams vykstant jo ir kitose Europos šalyse.

„Pastaraisiais metais daug padarėme, kad padėtume“, – sakė E. Macronas Stokholme, kur vieši su valstybiniu vizitu.

„Būtų pernelyg lengva dėl visko kaltinti Europą“, – pridūrė jis, tvirtindamas, kad problemos sektoriuje kartais yra „struktūrinės ir ciklinės“, ir atkreipė dėmesį į tokius klausimus kaip paukštienos importas iš Ukrainos, kuris, pasak jo, turėtų būti geriau reguliuojamas ES lygmeniu.

Europoje vis labiau plinta ūkininkų nepasitenkinimas, o protestai vyko ar vyksta Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Rumunijoje ir Nyderlanduose. Europos Sąjunga, prieš šiais metais vyksiančius Europos Parlamento rinkimus, suskubo spręsti susirūpinimą keliančius klausimus.

Pavyzdžiui, protestuojantys Prancūzijos ūkininkai iš visos šalies keliavo į Paryžių, kur bandė blokuoti kelius ir paralyžiuoti sostinę.

Ūkininkai piktinasi nepakankamomis pajamomis, sparčiai augančiomis elektros energijos ir degalų kainomis, biurokratizmu ir aplinkosaugos politika, kuri, jų teigimu, kenkia jų galimybėms konkuruoti su kitomis šalimis.

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) praėjusią savaitę paragino Bendriją dialogo būdu įveikti „poliarizaciją“ žemės ūkio sektoriuje.

E. Macronas sakė, kad be ES bendrosios žemės ūkio politikos Prancūzijos ūkininkai „neturėtų pajamų“.

„Turime grįžti prie tiesos“, – teigė jis.

E. Macrono teigimu, žemės ūkio sektorius taip pat turi suprasti griežtesnių aplinkosaugos taisyklių svarbą.

„Neturėtume nuslysti į „agropliekimą“, kurį ne kartą pasmerkiau, tačiau taip pat negalime sakyti, kad galime ir toliau elgtis taip, kaip darėme anksčiau“, – kalbėjo jis.

Prezidentas teigė, kad Europoje ūkininkavimas tapo pernelyg priklausomas nuo cheminių medžiagų naudojimo.

„Šiuo metu mes bandome atsisakyti šio modelio, taikydami naują praktiką ir dėdami daug pastangų“, – sakė jis.

E. Macronas sakė, kad „stengsimės supaprastinti taisykles, kad padėtume žemės ūkio sektoriui“, ir taip pat pažadėjo pademonstruoti lankstumą dėl tam tikrų taisyklių.

„Nuo pat pirmos (savo kadencijos) dienos ir toliau būsiu mūsų ūkininkų pusėje“, – pridūrė jis.

E. Macronas taip pat stengėsi nuraminti Prancūzijos gamintojus, sakydamas, kad Paryžius nepritaria išsamiam ir ilgai derintam Europos Sąjungos ir Pietų Amerikos prekybos bloko MERCOSUR prekybos susitarimui.

„Prancūzija nepritaria [susitarimui su] MERCOSUR, nes taisyklės neatitinka mūsų taisyklių“, – sakė E. Macronas, kuris ketvirtadienį šį klausimą turėtų aptarti su Europos Komisijos pirmininke U. von der Leyen.

Jis sakė, kad su ja taip pat aptars Ukrainos žemės ūkio produktų importą, sakydamas, kad į Europą atvežamas ukrainietiškos paukštienos ir grūdų kiekis „destabilizuoja rinką“.

 

ES nuotrauka

Dalintis
2024/03/04

Vieni protestuoja, kiti – puotauja

Tuo metu, kai viena žemdirbių skėtinė organizacija – Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) – planavo ūkininkų protesto akcijas, kurios dabar vilnija po visą Europą, kita – Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) – ruošėsi dviejų dienų ko...
2024/03/03

Ūkininkas V. Genys: „Turiu toliau nešti agronominę žinią“

Ukmergės krašto ūkininko Valentino Genio sėkmės paslaptis – geras derlius be plūgo ir sintetinių trąšų. Agronomo diplomą turintis žemdirbys jau 18 metų žemę dirba ekologiškai ir neįsivaizduoja kitokios ūkininkavimo krypt...
2024/03/03

Pardavęs karves braukė ašaras

Skauda širdis visiems, tik valdininkams neįdomu, kodėl nyksta pieno ūkiai. „Lietuvoje išnyks ūkiai, kuriuose yra iki 100 melžiamų karvių“, – spėja Kupiškio r. Šimonių seniūnijos Pelyšių kaimo...
2024/03/03

Prasideda sulos leidimo sezonas: ką svarbu žinoti?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.  
2024/03/03

„INVL Baltic Farmland“ pelnas pernai išaugo 34 proc. iki 2,64 mln. eurų

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ audituotas grynasis pelnas 2023 metais siekė 2,64 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei 2022 metais.
2024/03/03

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.
2024/03/03

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie pra...
2024/03/03

Europos Komisija pagaliau imasi veiksmų: keis vilkų apsaugos statusą

Pastaruosius porą metų Europos Sąjungos (ES) valstybės narės garsiai nerimauja dėl vilkų ir kitų stambiųjų plėšrūnų – lokių ir lūšių – populiacijos gausėjimo. Dėl šios tendencijos kyla grėsmė taikiam sambūviui, nes...
2024/03/03

Verslo partneriams iš Kinijos labūnaviškis padovanojo savo tapytą „Monos Lizos“ kopiją

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Laikrodžiui išmušus 17 valandą verslininkas Audronius VAIDALAUSKAS užveria kabineto duris. Medžio granulių gamyba užsiimančios bendrovės „Eco standartas“ savininkas i&scaron...